Clovece, stat ti ulozil povinnost nahlasovat mu adresu tvojho trvaleho pobytu, s predpokladom ze ide o adresu na ktorej byvas [ dovody pominme]. To iste plati aj o ostatnych clenoch tvojej domacnosti, cize vie kde byvas aj s kym. Kde fyzicky pracujes vie zo zaznamov v socialke.
Jedine co nevie s istotou su tvoji imaginarny kamarati, ak vobec nejakych mas.
Naprogramovat generator platnych RC je aj pre mna co sa tym nezivim zalezitost na 10 minut.
To ze stat si vyzbiera nezmyselne data na nezmyselne pouzitie a potom ich aj nezmyselne pouzije je problem statu, nie jednotlivca ktory ich ma poskytnut.

V teme nie som doma, ale ak existuje zverejneny kluc, ktory definuje ako sa vyzbierane data nasledne pretavia do financovania [ alebo aj cohokolvek ineho, co sa nas priamo dotyka ] nalinkuj to prosim. Ja som aktualne presvedceny ze ziadna taka vazba neexistuje.

Howg ;-]
19.02.2021 - 12:02:22
12
Neviem o tom, ze by si mal povinnost zdrzovat sa na adrese trvaleho pobytu, takze adresu kde sa bezne zdrziavas stat nemusi mat.
Rovnako v pracovnej zmluve mozes mat miesto vykonu prace tak genericky napisane, ze to moze byt ofis v Ruzinove, alebo trebars v Ulaanbaatare. Socialna poistovna bude vediet akurat ze ta zamestnala firma ktora sidli v Bratislave. Dalsia otazka bola ako casto dochadzas do prace/skoly, a akym dopravnym prostriedkom tam cestujes. To tiez nemaju odkial vediet...
19.02.2021 - 12:13:15
01
nie som si isty, ale moj zamestnavatel ma sidlo spolocnosti na Pribinovej a odtial pracujem par km :D
taktiez, byvam aj v podnajme, o com stat netusi.

nerozumiem celej debate.. prve scitanie bolo v roku 1869, odkedy to je s pravidelnosťou cca kazdych 10-11 rokov, aby sa zistil stav obyvatelstva. je zahadne, ze aj ked stat funguje, a kazdy rok dava nejake data v prirodzenom alebo migracnom prirastku, tak ak to za cca 10 rokov scitam, tak zrazu nam nevyjde rovnake cislo.. ak by sa realne 99% ludi scitalo, tak vies aspon priblizne, kolko realne na svk zije ludi. od toho sa vie planovat dalsi demograficky vyvoj. v minulosti aj podla nabozenstva si vedel prognozu danej skupiny ludi. aktualne to je vidiet v narodnostnej strukture, kde romsky spoluobcania maju omnoho viac deti a napriklad madarska narodnost menej. alebo aj pri severnej Orave, ktora je silne religiozna, je badatelna nadpriemerna porodnost.

pre vacsinu ludi to je samozrejme zbytocnost, ktoru mozu povazovat za buzeraciu alebo cokolvek, ale z dlhodobeho hladiska, to ma pre spravnych ludi vyznam.

posledne co si sa pytal, tak je aktualne taka dogma medzi neveriacimi/ateistami, ze si neviem ako pomozu ak zakliknu bez vyznania. vid stranka https://bezvyznania.sk/21-dovodov-preco-oznacit-bez-vyznania-v-scitani-obyvatelov-2021/

edit: ale zas, na slovensku predpokadame ze zije 0,5 mil romov ale realne je ich scitanych 0,2-0,3 :) je tam viac veci, kde sa bud ludia nevedia korektne scitat alebo si myslia ze ked si daju cirkev Jedi tak to je extremne vtipne alebo si myslia ako vy.... so systemom. ale ved nech si robi kazdy ako chce, hlavne aby ho to spravilo statnym a nikomu tym neublizi :)
19.02.2021 - 12:19:08
01
co je to za stranku? firemny blocker mi to zablokoval, ze je to "Gambling"
19.02.2021 - 12:23:33
00
foobar Tu vazbu na realny svet okolo nas si akosi zanedbal, pritom je najpodstatnejsia ...
19.02.2021 - 12:28:12
00
iron.hide netusim :D ale je tam, ze mozete nas podporit a odkaz na https://www.ludialudom.sk/vyzvy/9295 . ja som iba zachytil medzi znamymi, ze toto zdielaju a pod. viac som neriesil.
19.02.2021 - 12:45:00
00
toygrik napísal:
posledne co si sa pytal, tak je aktualne taka dogma medzi neveriacimi/ateistami, ze si neviem ako pomozu ak zakliknu bez vyznania. vid stranka https://bezvyznania.sk/21-dovodov-preco-oznacit-bez-vyznania-v-scitani-obyvatelov-2021/


Podla Eurobarometra 2015 sa skoro 84% Slovakov hlasi ku krestanstvu. Neveriaci + Ateisti tvoria 12.4%. Myslis ze to odzrkadluje realny stav? Alebo si vacsina pri tejto otazke povie - co ja viem, asi som katolik, nie?

...a potom sa vselijaki Kuffovci a Zaborske idu starat cudzim zenam do maternic
19.02.2021 - 12:55:01
06
Ivast nemam cas na debatu o zakladnych veciach, nebodaj ta tie veci ucit googlit. Plati co som napisal, podrobnosti sa docitas https://www.zakonypreludi.sk/zz/2019-370
https://www.epi.sk/zz/2004-668
Scitanie je okrem ineho paka na to, aby cirkvam neslo tolko penazi a zaroven aby tieto sli do miest, kde ludia fyzicky ziju a nie kde su papierovo prihlaseni.
A co sa tyka generovania rc, su tam kontrolne otazky ale nebudem ich rozoberat, lebo odrbavacov je tu dost aj bez toho.
A k tomu ze stat data ma... O viere a realnom fyz. pobyte nema a uz vobec nie odkedy sa otvorili hranice. Mozes byt roky mimo sr a stat o tom nevie, mozes byt papierovo "bezdomovec" a byvat v haciendach pisanych na firmy ci biele kone. Stat o tom nevie a zistuje to az ked ta chce zavriet. Vid byvanie isteho pana expremiera, ci exsefa NAKY...
19.02.2021 - 12:58:38
08
foobar napísal:
Podla Eurobarometra 2015 sa skoro 84% Slovakov hlasi ku krestanstvu. Neveriaci + Ateisti tvoria 12.4%. Myslis ze to odzrkadluje realny stav? Alebo si vacsina pri tejto otazke povie - co ja viem, asi som katolik, nie?

...a potom sa vselijaki Kuffovci a Zaborske idu starat cudzim zenam do maternic


tie udaje su celkom zaujimave a netusim odkial ich maju, nakolko v sodb2011 bolo 13% bez vyznania a 11% nezitenych. ale aj tak to nereflektuje skutocnost. a uz len taka uvaha ateizmus = bez viery? mam pocit, ze to nie je to iste.. skratka niekto neveri a niekto spochybnuje nabozenstvo ako take a to su dve rozadielne veci, ci?

a mumia Zaborska, farar Krajci a biskup Matovic vedia, co je najvacsi problem slovenska, pricom covid to nie je. ale toto patri do inej temy.

keby ste si chceli pozriet vysledky z 2011 tak tu https://census2011.statistics.sk/tabulky.html
19.02.2021 - 13:02:43
00
bez vyznania bolo uvedenych 5% a ateistov 7.4%, dovolil som si tieto dve skupiny spocitat ako protivahu krestanskeho vierovyznania

https://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_the_European_Union#Religious_affiliation
19.02.2021 - 13:08:52
00
toygrik Ateizmus hovori, ze boh nejestvuje, kdezto agnostici existenciu boha nevylucuju. Z pohladu scitania obyvatelstva je vsak delenie tychto dvoch skupiny bezpredmetne. Obe totiz nemaju ziadnu prislusnost k cirkvi resp, nejde o nabozensku vieru.
19.02.2021 - 13:26:33
02
Sčítať som sa sčítal, zaujal ma kľúč výberu zamestnania, celkovo na výber je toho málo, dosť bežných chýba, niektoré sú v angličtine (mne to nevadí, ale je to zaujímavé, keďže slovenský ekvivalent je bežný v praxi), no a niektoré, ako napríklad kontrolór kvality POR (prípravkov na ochranu rastlín) sú podľa mojej mienky pomerne zriedkavé, ale do výberu sa dostali, na rozdiel od súkromného podnikania, investovania, prípadne pozícií týkajúcich sa držby/výkonu akcionárskych práv ap. Ale v zásade je to rýchla procedúra, starší ľudia by ju mali zvládnuť bez problémov, dúfam. Zaujímalo by, ako je ošetrený prípad podvodného vyplnenia formulára, ak niekto disponuje rodným číslom a prvým menom osoby, prejde teda cez overenie krstného mena, a zvyšok vypíše len tak hlúposti, pričom sa "sčíta" skôr ako skutočný nositeľ rodného čísla (toho to potom nepustí do elektronického sčítania či ?)
19.02.2021 - 17:06:03
00
Žije niekto v zahraničí? Je tam otázka či ste žili niekedy v zahraničí a posledný návrat na Slovensko. Neviem čo presne znamená návrat na Slovensko, ale dátum musí byť skorší ako začiatok pobytu. Niečo som zle som zle pochopil ale je možné cestovať v čase?

Prílohy:

Scitanie.jpg
Scitanie.jpg 161.86 KiB thumb_up0thumb_down

19.02.2021 - 19:10:50
00
ja som to nechal nevyplnene a zozralo to
19.02.2021 - 19:54:13
00
No ja som tam napísal blud, že som sa vrátil skôr ako som odišiel, len som nepochopil, čo tým autor myslel.
Ináč ten dotazník je asi ako volič ĽSNS. Skonzumuje všetko. Dnes som sa opäť pokúsil sčítať a nič nenamietal. Tie miliardy čo Pelle minul na informatizáciu boli použité kvalitne.
19.02.2021 - 20:05:46
00
keyboard_arrow_up