Nosite na bike slnecne okuliare?
Ano vzdy, ci je slnecno a ci zamracene. 73% [ 683 ]
Ano, ale iba ked je vonku slnecno. 11% [ 103 ]
Podla nalady, nepovazujem to za nevyhnutnost. 7% [ 68 ]
Nie, okuliare nenosim. 9% [ 81 ]
Celkový počet hlasov : 935
máte niekto vyskúšanú optiku ImpactX Photochromic od Rudy Project?
23.11.2020 - 08:39:32
00
schmeter napísal:
máte niekto vyskúšanú optiku ImpactX Photochromic od Rudy Project?

Mam. Mam okuliare Rudy Project Zyon s fotochromatickymi sklami a dioptrickou vlozkou (kupoval som to v r. 2017). Mam tie klasiky ImpactX 2black. Ked som ich skusal, tak sa mi viac pacili fotochromy ImpactX 2laserbrown, ale tie uz staly mega nekrestanske prachy. I tak som ale za komplet bryle vysolil cca 300e.
Ja som s tymi mojimi RP velmi spokojny. Pouzivam ich na bike, bezky, turistiku - prakticky stale pri outdoorovych aktivitach. Co sa tyka tych skiel samotnych, tak napr na snehu je najvyraznejsie vidno, ze kusok tahaju do modra. Co sa tyka rychlosti zmien stmavovania, tak stmavnu velmi rychlo. Co sa tyke nejakeho "adaptovania sa", ci ako to nazvat, tak su OK, ale este viac by mi vyhovovalo, keby boli "nastavene" ako keby na svetlejsie.Teda ze pri nejakom sere su stmavene na nejake % a viac by mi vyhovovalo, keby boli stmavene menej. V noci ale idu uplne do cira. Co je na nich dobre je, ze v pohode stmavuju aj v aute. Za tie tri roky, co ich mam, tak ich nemam poskrabane a tu vlastnost, ze su super ohybne som nikdy nevyskusal, kedze za tie tri roky, som ich nikdy z okuliarov nevyberal. Oproti prvemu pouzitiu pred 3 r. nebadam nejake zmeny v rychlosti a schopnosti stmavovat sa.

Inak taky mensi neduh je s tou dioptrickou vlozkou - pri urcitom uhle dopadu lucov od slnka zboku, mi dioptricka vlozka vrha tien na skla a potom sa mi urobi taky flak v spodnej casti zorneho pola. Strati sa to tak po 10min, ked sa adoptuju, Ale to aspon viem, ze este funguju :-D

A bike ride a day keeps the doctor away.

24.11.2020 - 07:26:44
21
Ahojte!

Ako je to s okuliarmi v zime? Dnes teplota mínus 1 a v bežných cyklo okuliaroch, s kt. som inak spokojný, mi bola zima na oči. Čo s tým? Znamená to že mi zle sedia (prefukuju) alebo je vhodne na zimu mat iný typ okuliarov? Aký? Bolo to tu riešené v tejto téme?
Nabudúce plánujem vyskúšať lyžiarske, ale asi to nebude ideál. Uvidí sa.

Diky...
02.12.2020 - 22:11:33
00
ahojte,
chcem sa opýtať, čím čistíte vnútornú stranu skiel, ktoré majú takú drsnejšiu protizahmlievaciu vrstvu? odporúča sa mydlovou vodou, nejaké vlhčené obrúsky určené na okuliare nie sú na to tiež vhodné, neskúšali ste náhodou niekto?

⚡ nech vás energia poháňa plnou šťavou vpred, AM/EN! ⚡

26.01.2021 - 01:22:09
00
imro1 napísal:
Na novú sezónu by som si chcel kúpiť nové cyklo okuliare, teda prevažne na bike, no mohlo by byť aj univerzálne, teda také multišport :) . A keďže nosím dioptrické okuliare a v cyklistických dioptrickú vložku, ktorej by som sa chcel zbaviť. uvažujem kúpť okliare, prípadne ideálne iba rámy, ak by to bolo možné a dať si do nich spraviť sklá na mieru, Samozrejme, ideálne pred kúpov vyskúšať. Viete tí čo ste to riešili poradiť nejaké vhodné rámy, kde to bude možné takto spraviť? Podmienka je čo možno najlepšie odvetranie a samozrejme keďže to nebude najlacnejšie, tak nech aj pár rokov vydržia, takže aj rám by mal niečo zniesť. Ideálne by to bolo komplet s fotochromatickými sklami tak do 200 €. Ak niekto máte, prípadne viete o niečom dobrom tak budem rád za tipy, prípadne aj na odkaz na nejakú dobrú optiku. Ideálne v okresoch PD, PE, TO, NR. Dosť sa mi páčia okuliare od Rudy Project. Viem, že tam aspoň v niektorých to bolo možné, finančne by to bolo asi tak na hrane, no uvidíme. Možno niekto poradí niečo iné :) Samozrejme, nemusia to byť len top značky, rád si pozriem aj niečo lacnejšie, ale ideálne niečo čo je už odskúšané a má aspoň nejakú kvalitu :)

Ako si to prosím ťa nakoniec vyriešil? Díky.

https://www.strava.com/athletes/6112967

07.02.2021 - 19:16:02
00
Kúpil som klasické bez klipu a som spokojný aj tak. Ten klip mi už nejak vadil a čo som zistil, tak sa zobídem aj bez neho, dioptrie som nemal silné, takže pohoda. Bral som tieto https://www.suncycle.sk/sk/produkt/hqbc-qx2-carl-zeiss-cierne/9303

23.02.2021 - 19:25:52
00
Nevie niekto aku maju priepustnost svetla ALPINA S-WAY CM+? Neviem to nikde najst.

https://www.strava.com/athletes/21813786

27.02.2021 - 14:25:06
00
nevie niekto nahodou co je s okuliarmi adidas? Nasiel som uz len nieco s nazvom "EvilEye" co sa tvari byt z rakuska, a vyzera to akoby adidas potichu odclenil/predal diviziu okuliarov, ale nikde na nete nic o tom nieje a ten evileye vyzera tak troska potmehutsky (okrem ineho, nikde niesu online dostupne)
27.02.2021 - 17:41:35
00
Je to tak ako hovoriš. Riešil som náhradne skla do mojich oblubených starých Evil Eye na jeseň a nebolo to možné. Ale vraj už je to vyriešené, okuliare budú ďalej robiť, aj nejaké nové modely, len to chvilku trvá.
28.02.2021 - 07:55:25
01
pravdaze, 5 minut po napisani prispevku (a predoslom hladani) sa predsa len nasla "firemna wiki" stranka, kde bolo napisane ze vlastne oni vyrabali pre adidas v licencii hooodne dlho. Akorat nieje napisane ze su tam nejake problemy a tak, no tak som zvedavy, pretoze ja som si ich kupoval prave kvoli tomu ze mali dostupne nahradne skla (naproti napr. takym julbam), a teraz nikde nic. A manzelka si kuka tiez druhe okuliare na bike a nikde ich nejde zohnat.
28.02.2021 - 08:20:50
00
KOO niekto nenosíte ? Je to odnož Kask. Rozmýšľam nad modelom Demos

Ride fast and have fun!

28.02.2021 - 09:51:50
00
Skuste tutok: https://www.extreme-eyewear.co.uk/product-category/prescription-sunglasses/adidas-prescription-sunglasses/
Dlho som hladal okuliare bez clipu - lebo mi to vadilo. Ale bud nic nebolo alebo to bolo drahe ako fras. Tuto som nasiel a sedia.

Pozor ale, nekupujte adidas evileye halfrim. To su tie s ramikom iba nad. Maju dizajnovy problem - Sklo je na boku uchytene v dvoch dierkach. Normalne plasty su pruzne a nevadi to. Dioptricke su vsak tvrde a ako je ramik pruzny, tak mi 2x prasklo sklo na tom mieste. Support vsak maju dobry - a vzdy mi skla vymenili. Ked som to ale riesil znovu, tak sme sa dohodli, ze si zoberiem iny ram - zobral som klasicky adidas evil eye evo basic. Pocital som s tym, ze ram so spodnou polkou bude pevnejsi. Co je pravda, ale navyse je aj inak rieseny uchyt skla. A tu je to uz ok a bez najmensich problemov.
28.02.2021 - 14:34:24
00
a kde si to kupoval?
01.03.2021 - 13:57:09
00
Na https://www.extreme-eyewear.co.uk
vsak som to tam napisal.
01.03.2021 - 15:25:49
00
Aha z UK? A tam ti robili aj tie dioptrie?
01.03.2021 - 16:20:09
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy ~ Okuliare)
keyboard_arrow_up