Vseobecne vlna nejako vela nevydrzi..je to super material, ale vydrz velmi velka nie je
26.02.2021 - 15:39:42
00
Glevo tazko povedat co bol dovod, mozno niektore z (1) neschopny uzivatel, (2) zly material, (3) zly kus, (4) zly design?
co sa mne stalo: kupil som vypredajovy kus za ?~60e?, coz mohol byt nejaky postarsi leziak, a potom mne este ~1.5r lezalo v skrini kym som ho zacal pouzivat. Prva dierka sa spravila na lakti, to som ale neriesil lebo na ten laket som padol na biku, takze to som prikladal tomu. Dalsie dierky sa ale zacali robit potom na chrbte, resp. sa to zacalo cele trhat na chrbate, cez tie "zasobniky" potu. Toto sa zacalo robit po 3.5t dovolenke kde som ho nosil 1/2 casu + po par tyzdnoch nosenia rano na bike do roboty. Dovod c (1) by som skromne vylucil, vyzliekal som vzdy prevliekanim a jemne, aby som ho nedotrhal, ale nevydalo. Na nete najdes viacero ludi s obdobnymi skusenostami. Neviem ci to vyriesili.

k MaTTho-vej poznamke: merino oblecka mam vela, ale toto bol schopne najmenej trvacny kus. Coz je pre mna dost prekvapive, kedze to nieje zdaleka 100% merino, ale je tam kopa syntetiky ktora by tomu mohla dodat dost pevnosti. Napr. 2. najmenej trvacny merino kus su asi tenucke (120?/150g) merino boxerky od Icebreakeru (ktore mi itak ale vydrzali par rockov az kym sa nepredrali), a za nimi 360 fleece od Icebreakeru ktory som nosieval denne (vpodstate doslovne) 3+r kym sa zacala predierat latka na limci (ostre strnisko) a na laktoch. Pre porovnanie, lahucke 120g merino tricko s nylonom od iceb. mi drzi ?6r? akorat je vyblednute.

Naproti X-bionicu, sietkovane merino od Devoldu, ktore je starsie a od momentu kedy som zacal pouzivat x-bionic sli na striedacku 1:1, nejavi ziadne znamky opotrebenia.
26.02.2021 - 15:47:30
00
lto
Tak mam xbionic termo a to za to urcite stoji.
Toto som bral vsetko v akcii. Dres stal 77 a gate asi 105 akurat ze to posielam spat lebo mi neswdi velkost. Tak dufam ze budu este mat.
Inak material a spracovanie vyzeraju super
26.02.2021 - 16:00:02
01
Xbionic accumulator ja osobne neviem zničiť ! Mám dvojo vrchov a jeden spodok - kúpené v akcii 2+1 zdarma . Ten druhý vrchný diel mám v skrini už 8 rokov . Až sa bojím , že mi ho mole zožerú 🤭 ... neznicitelne kusy a držiaky .
26.02.2021 - 16:04:55
00
Ani ja ho neviem zničiť. Bolo to najhoršie investovaných cca 4000 slovenských korún za veci na bicykel. Ešte si ho len obliekam, už má žena vyhadzuje von že smrdím. Mne vydrží ešte strašne dlho :rofl:

Prílohy:

IMG_20210226_165433.jpg
IMG_20210226_165433.jpg 379.18 KiB thumb_up0thumb_down

26.02.2021 - 16:59:05
00
stanos4dik za postrehy aj ostatnym. Mozno fakt len smola na zly kus
26.02.2021 - 17:57:41
00
Hosť napísal:
Ani ja ho neviem zničiť. Bolo to najhoršie investovaných cca 4000 slovenských korún za veci na bicykel. Ešte si ho len obliekam, už má žena vyhadzuje von že smrdím. Mne vydrží ešte strašne dlho :rofl:


Tiez mam pocit ze to nejde vyprat
26.02.2021 - 18:42:06
00
Zlatá sieťka brynje 🤪😉
26.02.2021 - 18:42:58
09
Andreas12 napísal:
lto
Tak mam xbionic termo a to za to urcite stoji.

Xbionic tricko mam asi 6 alebo 7 sezon, alebo aj viac, kupoval som to niekedy v case, ked Ramon, resp. o nieco skor .. je fajn. Stalo ma to asi 50,alebo 60e, mal som ho v mensej zlave. Chcel som aj spodky, ale nejak som sa na to potom vykaslal, neviem. 2+1 by bola byvala idealna akcia. Len ono je to tak, ze nejaky cas trva, nez si overim , ci mi vyhovuje a pod. a ked to idem kupovat znovu, tak vacsinou sa to uz neda :D
Nejake drobne natrhnutie tam by som mozno vedel najst, ale inak je ok. Ale ako nove uz nevyzera :lol:. Zatial som ale ine v podobnej hrubke nemal, tak porovnat neviem, ale vozim ho skoro celu sezonu, okrem pripadov, ked je uz dost teplo. V podstate asi moj najpouzivanejsi satovy komponent. A vlastne ho pouzivam aj na turistiku , beh, plavanie.
Co som ale riesil je, ze ho kupim asi znovu, ale naprosto netusim aku velkost. S nou bol vtedy daky problem, ze nebola obvykla. Podla toho, co maju napisane velkosti, by som mal mat Mko. Ale na mojom sucasnom je v dolnom leme vystrikovane L/XL. Tak neviem. Ak mas M-ko, alebo aj L-ko, vede by si mi pomerat sirku, vysku ? To by som vedel porovnat.


Naposledy upravil lto dňa 26.02.2021 - 20:28:33, celkovo upravené 1 krát.

26.02.2021 - 20:26:47
00
pedal napísal:
Tiez mam pocit ze to nejde vyprat

namoc ho cez noc do octu a nasledne vyper, bude ako nove :)
26.02.2021 - 20:28:24
00
Hosť napísal:
Ani ja ho neviem zničiť. Bolo to najhoršie investovaných cca 4000 slovenských korún za veci na bicykel. Ešte si ho len obliekam, už má žena vyhadzuje von že smrdím. Mne vydrží ešte strašne dlho :rofl:

Za mna napodobne - mam iba jedno, pravdepodobne toho isteho typu, ale s kratkym rukavom, a stale je ako nove - donedavna som mal aj "krabicku", v ktorej sa predavalo: na tu dobu to bolo dost exklusivne, ale nic nelutujem, pouzivam ho do -5C, co v BA znamena cely rok okrem leta :)

Nie som si len isty kompresnymi vlastnostami, tie sa po rucnom prani (= vymocenie vo vlaznej vode s praskom...) vzdy trocha zlepsia, ale uz to nie je to, co to bolo kedysi, aj ked mozno som len trocha schudol :D
26.02.2021 - 20:28:34
00
Ano, po vyprani je "uzsie" ale potom sa uz znovu rozsiri. Mam to rovnako. A tiez to ma nejake mapy, tak ocot ? A neublizi tomu ?
26.02.2021 - 20:29:35
00
jelen cistic :P
26.02.2021 - 20:30:10
02
lto napísal:
Xbionic tricko mam asi 6 alebo 7 sezon, alebo aj viac, kupoval som to niekedy v case, ked Ramon, resp. o nieco skor .. je fajn. Stalo ma to asi 50,alebo 60e, mal som ho v mensej zlave. Chcel som aj spodky, ale nejak som sa na to potom vykaslal, neviem. 2+1 by bola byvala idealna akcia. Len ono je to tak, ze nejaky cas trva, nez si overim , ci mi vyhovuje a pod. a ked to idem kupovat znovu, tak vacsinou sa to uz neda :D
Nejake drobne natrhnutie tam by som mozno vedel najst, ale inak je ok. Ale ako nove uz nevyzera :lol:. Zatial som ale ine v podobnej hrubke nemal, tak porovnat neviem, ale vozim ho skoro celu sezonu, okrem pripadov, ked je uz dost teplo. V podstate asi moj najpouzivanejsi satovy komponent. A vlastne ho pouzivam aj na turistiku , beh, plavanie.
Co som ale riesil je, ze ho kupim asi znovu, ale naprosto netusim aku velkost. S nou bol vtedy daky problem, ze nebola obvykla. Podla toho, co maju napisane velkosti, by som mal mat Mko. Ale na mojom sucasnom je v dolnom leme vystrikovane L/XL. Tak neviem. Ak mas M-ko, alebo aj L-ko, vede by si mi pomerat sirku, vysku ? To by som vedel porovnat.



To fakt 😲 ?! ... pod neoprén ?
26.02.2021 - 20:31:56
00
Nie, to bol test, ci niekto aj precita viac ako zaciatok :rofl: .. presiel si :D :y:
26.02.2021 - 20:32:54
02

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up