cau ludia.. finisujem diplomovku a potrebujem do nej abstrakt anglicky.. dokazal by niekto z vas prelozit toto? zajtra by som rad viazal :D
dakujem :)

Filtrácia kvapalín s nízkou koncentráciou častíc
tlaková nádoba, pórovitá vrstva

Práca sa zaoberá charakteristikou procesu filtrácie, jej delením a typmi filtračných zariadení. Nosná časť práce sa zaoberá problematikou hĺbkovej filtrácie, riešeniami a typmi konštrukcií hĺbkových filtrov a to otvorených aj tlakových. Je v nej rozobraná charakteristika filtračnej náplne aj regenerácia filtračnej náplne.
Práca zahrňuje merania na laboratórnej stanici na proces tlakovej hĺbkovej filtrácie. Sledovanie parametrov tlakovej filtrácie, filtračnú rýchlosť, priepustnosť vrstvy. Obsahuje vyhodnotenie a skomentovanie výsledkov, problémov ktoré vznikli počas merania na postavenej laboratórnej stanici.
Záverečná časť práce sa zaoberá návrhom filtračnej stanice ako tlakovej nádoby s kompletnými výpočtami pre tlakové nádoby. Návrhom drenážnej sústavy, hrdiel, príruby.
11.06.2008 - 19:00:04
00
A to sa da este prelozit :?: :P Ja nerozumiem tomu ani po slovensky.. :lol:
11.06.2008 - 19:13:17
00
hh.. nestihacky mam jak hovado.. do piatku je termin ale tak keby to bolo do pondelka sa nezblaznia.. len to zviazat nechat :D
11.06.2008 - 19:15:39
00
cau ludia.. finisujem diplomovku a potrebujem do nej abstrakt anglicky.. dokazal by niekto z vas prelozit toto? zajtra by som rad viazal :D
dakujem :)

si robis srandu ze? :roll:
11.06.2008 - 19:16:25
00
Obavam sa, ze budes potrebovat niekoho kto sa vyzna do temy a navyse vie dobre anglicky.
11.06.2008 - 19:16:29
00
prilis casto sa tam vyskytuje slovo filtracia alebo jeho obdoba...
ze by to bolo nieco o filtracii??? Taktiez tam je vela krat spomenute: praca sa zaobera... sorry, ze ta buzerujem, ale nedalo mi :lol: :D Napis to jednoduchsie, da sa to este osekat, potom sa ti to bude lahsie aj prekladat...
11.06.2008 - 19:18:57
00
Co si robil 5 rokov ked to teraz nevies???
11.06.2008 - 19:19:07
00
Co si robil 5 rokov ked to teraz nevies???

:lol:

Ja Ti to necham zviazat,preloz si to sam.. :P
11.06.2008 - 19:21:20
00
Co si robil 5 rokov ked to teraz nevies???

heh integraly, diferencialne rovnice, pruznost pevnost nic nebol problem.. ale jazyky to neni moja parketa..

@Senorexp2000: hej viem, ale nechce sa mi s tym babrat uz, musi to mat cca 800znakov.. mam toho pokrk a z abstraktu sa nestriela.. a tym ze sa tam vela veci opakuje netreba tolko prekladat :D
v najhorsom skocim zajtra na katedru jazykov do skoly.. len sa mi posunie termin viazania.. :-/
11.06.2008 - 19:28:29
00
preloz to do cestiny a odtial uz dokaze google prelozit do anglictiny :D
11.06.2008 - 19:30:44
00
heh integraly, diferencialne rovnice, pruznost pevnost nic nebol problem.. ale jazyky to neni moja parketa..

@Senorexp2000: hej viem, ale nechce sa mi s tym babrat uz, musi to mat cca 800znakov.. mam toho pokrk a z abstraktu sa nestriela.. a tym ze sa tam vela veci opakuje netreba tolko prekladat :D
v najhorsom skocim zajtra na katedru jazykov do skoly.. len sa mi posunie termin viazania.. :-/


Nebodaj si zo SjF, ak hej, tak behni za Kevinom Slavinom na katedru jazykov, dones mu nejaky fajnovy tabak a on ti s tym urcite pomoze... 8)
11.06.2008 - 19:32:57
00
Fluid filtration with low particle concentration, pressure vessel, porous layer

My thesis describes the filtration process, its subdivision and types of filtration devices. The prevailing part of my thesis elaborates on the topic of deep filtration, solutions and types of deep filtering structures whether open or pressurised. It analyzes the characteris of filtration charge as well as recycling of filtration charges.
My thesis includes results of measurements carried out on the laboratory station of the process of pressurised deep filtration. Monitoring of parameters of pressurised filtration, filtration speed, layer permeability. It also includes evaluation and annotation of results, problems that arose during measurements carried out on the laboratory station.
Final chapter of my thesis discusses the proposal of filtration station as pressurised vessel with complete calculations for pressurised vessels. Proposal of the drainage system, spouts and flange.
11.06.2008 - 19:39:51
00
ozaj este si to hod do wordu a prezen to cez spellchecker lebo som to naklepal iba tak narychlo
11.06.2008 - 19:43:11
00
Klobuk dolu... :shock:
11.06.2008 - 19:43:59
00
aj ja som sa chcela do toho pustit, geroy, ty sa tu ukazes, ked to clovek necaka :oops:
11.06.2008 - 19:48:59
00
keyboard_arrow_up