Zdravim, odniesol som do servisu predne koleso, nech ho servisak prepletie a vymeni naboj. Predtym som tam mal DEORE a bol som s nim spokojny. Jazdim rocne cca 5-6k km a celu zimu je nasoleny ten naboj od clapkanice. Tak som myslel, ze tam opat da minimalne Deore, zvlast, ked som mu vravel, ze jazdim aj po nasolenom snehu. Povedal som mu, ze keby nieco, nech vola. Vacsinou, ked nemali taku suciastku, tak volali, ci mozu pouzit ine. Tak mi doniesol prepletene koleso a pozeram. Tam naboj SHIMANO PARALAXXA. Reku kurnik co to je. Kukam na nete, predavaju to len na Ebay, Aliexprese a AMazone. Google to ani nevedel poriadne najst. Predpokladam, ze to bude nejaky cinsky smejd. Ake nasledky to moze mat? Je naboj namahana suciastka? Pripadne to predpokladam zhrdzavie? Nevyznam sa do toho, tak preto sa pytam, ci mu to mam otrieskat o hlavu alebo to teoreticky moze vydrzat?

Prílohy:

Hub_Freehub_Shimano_Parallax_36H_Quick_Release_Kaset___No_Di.jpg
Hub_Freehub_Shimano_Parallax_36H_Quick_Release_Kaset___No_Di.jpg 110.31 KiB thumb_up0thumb_down

16.03.2021 - 09:10:07
00
Normalny Shimano naboj, ale aky presne, tak musi mat kodove oznacenie, nieco ako HB-MC12 , alebo HB-RM60 /podla toho poznas, ci je deore, alivio,atd/ parallax je tusim len nejaka dizajnova zmena na styl starych nabojov.
16.03.2021 - 09:57:02
10
Musim pozriet este raz, ale sa mi zda, ze tam nebolo nic ine napisane - len SHIMANO PARALLAX. Nenasiel som to ani v ziadnom eshope, ani na Shimano stranke. Chlapik ma obchod s retro bicyklami ale opravuje aj sucasne bicykle. A nikdy som sa s takym nabojom nestretol. Preto neviem, co mam od toho cakat. Ci to je neoriginal, ci nejaka starina, ci co vlastne.
16.03.2021 - 11:43:25
00
Je to starsi model Shimano naboja z cias ked sa robil Parallax. A ked bol za rozumnu cenu nie je dôvod spekulovat.Hento bolo cca na úrovni Alivio
16.03.2021 - 12:08:57
00
lto napísal:
Normalny Shimano naboj, ale aky presne, tak musi mat kodove oznacenie, nieco ako HB-MC12 , alebo HB-RM60 /podla toho poznas, ci je deore, alivio,atd/ parallax je tusim len nejaka dizajnova zmena na styl starych nabojov.


Tak som sa na to pozrel. Mal si pravdu, pise na nom Nasledovne: HB-RM60. Aka je to teda rada? S cim porovnatelna? Vdaka

PS: Uz som sa asi dopatral k vysledku. "Náboj přední Shimano Alivio/Acera HB-RM60". Takze je to zrejme original Shimano taka nizsia stredna trieda? Tak snad to nieco vydrzi.
16.03.2021 - 18:47:20
00
Turbi sa vyzna v tomto, tak je ako pisal. Alivio byvali vyborne naboje, tam je rozdiel asi len vo vahe. Konusovy system je rovnaky, nema co byt zle.
16.03.2021 - 19:05:12
11
vdaka :) Hned som spokojnejsi :)
16.03.2021 - 19:33:16
00
keyboard_arrow_up