@MageZ autor temy pise ze sa nevyzna a ze potrebuje nieco s vykonnejsie. Nikde nespominal ze si kotuce necha povodne, co ani nedava zmysel ked chce vymeniť za vykonnejsie, naco by nechaval povodne mensie kotuce.
02.09.2020 - 13:07:21
00
volodaj napísal:
Platne do SLX 7120 bŕzd už trochu zbytočné. Došli mi s nimi nervy s tým ich premenlivým chodom takže v priebehu týždňa pôjdu na bazár.

Ejha, tusim si pisal, ze viacmenej, alebo viac, lepsie ako predtym Zee a nic ? :( Co bude dalsie ?
15.03.2021 - 18:50:26
00
Výkon ako Zee, dávkovateľnosť lepšia. Ale každé stlačenie zaberá páčka inde, hlavne v chladnejšom počasí. Už som vďaka tomu dal pár krát držku, raz to skončilo parádne narazenou dlaňou. Ostala komplet modrá, bol som rád že kosti vydržali. Celkovo boli pre mňa veľké sklamanie, lebo s ostatnými Shimanami predtým som bol spokojný

V dohľadnej dobe prídu SRAM Code RS. Tie by mali odstrániť obe veci čo ma srali pri Guide R s ktorými som bol inak spokojný. Majú viac brzdovky, väčšie prasa a viac priestoru okolo platní tak by sa nemali tak prehrievať ako Guide a majú Swinglink, ktorý R-ká nemali a vadil mi ten dlhý chod páčky.
15.03.2021 - 18:58:12
01
volodaj: hmm, nieco pokazili s tou davkovatelnostou, ina konstrukcia , ktora toto sposobuje ? neviem, takyto problem je fakt na letenku prec :/ .. tie Code vyzeraju viacmenej tak, ako tie stare, ktore mam, su v pohode /akurat vzadu sa mi zvykne prehrievat, ciastocne som to poriesil, ale skor kotuc nestihal, taky nijaky/
15.03.2021 - 20:04:47
00
Ohľadom tých štvorpiestových SLX mám presne rovnaké postrehy ako Volodaj. Veľké sklamanie z tých bŕzd.
15.03.2021 - 20:24:51
00
volodaj takto sloníka nepredáš
15.03.2021 - 20:52:32
07
Zbytočne budem niečo tajiť, keď sa to na veľa fórach preberá. Niekomu to nevadí a zvykne si, niekomu vadí a vymení. Kupoval som chvíľu potom ako vyšli, ešte sa o tom až tak nevedelo. Inak by som sa im vyhol.
15.03.2021 - 20:55:16
02
:D .. pozrel som internety, tak to neni zdaleka problem SLX brzd .. holt, mineralny olej neni velka vyhra :) .. u takto konstruovanych rbzd
https://bicycles.stackexchange.com/questions/65337/what-causes-and-how-to-fix-wandering-bite-point-on-shimano-hydraulic-brakes
Riesenie vraj Putoline HPX R 2.5 .. tak pripadne mozes este vyskusat :)
15.03.2021 - 20:56:01
01
Francisek napísal:
Ohľadom tých štvorpiestových SLX mám presne rovnaké postrehy ako Volodaj. Veľké sklamanie z tých bŕzd.


To až tak naprd sú tie brzdy?Mám shimano M520 4piest čo je nižšia rada a brzdí to na elektike celkom parádne.
Do SLX som chcel ísť ale nakoniec som zobral DEORE. Uvidíme čo to bude až to bude. Ináč vymena za M410.
15.03.2021 - 20:57:35
00
A ja som rozmyslal, ze dam 7120 dopredu a 7100 dozadu. Tak asi ostanem pri Sram.
15.03.2021 - 20:59:42
00
lto Filus ho skúšal a vraj to moc nepomohlo. Písal tu o tom vtedy. Tiež poriešil iné a má pokoj :D
nadro sú ľudia čo s tým bez problémov fungujú a nevadí im to. Mne osobne hej. Treba asi len skúsiť a rozhodnúť sa.
15.03.2021 - 21:01:26
00
Francisek napísal:
Ohľadom tých štvorpiestových SLX mám presne rovnaké postrehy ako Volodaj. Veľké sklamanie z tých bŕzd.

sledujem to už nejaké rôčky ,od mojich posledných 988, každá inovácia a nový modelový rad je v niečom tragédia, ale zas sram sa tomu tiež nevyhol :D,
ako keby nemali dosť testovacích jazdcov, v elite ... asi by to mali dať testovať radšej hobikom vo všetkých počasiach a terenoch
15.03.2021 - 21:02:51
00
nadro: asi zalezi na ake jazdenie, mne by to asi neprekazalo /nejazdim divociny :D/ snad az na pocit, som zvyknuty, ze brzda zabera v nejakom bode a obe rovnako.

edit: predbehol ma volodaj :)

volodaj: aha, nj .. moc som to nestudoval, pochopil som akurat, ze je problem s teplotou a viskozitou, co mi celkom dava zmysel /zakladny problem vsetkych brzd s olejom/ .. vyzera to na ciernu magiu a laborovanie => kaslat na to :D .. a to som po nich pozeral .. v ramci svetlych zajtrajskov. Pred 4 rokmi som mohol kupit z bike-components Sainty 4piesty a odvtedy to dako podrazelo vsetko .. ale ani tie sainty neoboli bez problemov, viz membranky.

zihadlo5: v elite kategorii sa nebrzdi , kto brzdi ,nevyhrava :D
15.03.2021 - 21:05:23
01
ak mi odijdu guidy, tak tiez code rsc alebo magury mt7. Som zvedavy na postrehy
16.03.2021 - 17:26:16
00
Inak keď už sme pri tom. Nejako si neviem zvyknúť na moje Code R. Nie sú vôbec zlé, brzdia parádne..ale ten prejav a dávkovanie by mohlo byť aj lepšie. Premýšlal som že ich časom vymením za niečo úplne iné. Teraz ma napadá že lacnejšie by možno bolo vymeniť len páky za RS prípadne RSC.
1 - bolo by to ok.?
2- pomohol by som si vôbec nejako týmto "upgradom"?
16.03.2021 - 17:41:11
00
keyboard_arrow_up