joko: netvrdil som, ze vak s naradim a 3l vody je lahsi ako dve flasky vody, citaj pozorne, prosim

add.2: tych cerpaciek a krciem v lese je troska poriedko, narozdiel od ciest
07.05.2006 - 21:50:02
00
velka vyhoda ze tym odlahcis bike min o flasu a naradie. mas tam napr: 3l tekutin namiesto pol litra resp. litra tekutin ak mas nahodou dve flase


ehm skusme matiku
.... bike cca 13kg , cyklista cca 80kg, 2x 0.5l vody (aj s kosikmi a flasami) cca 1.2kg . spolu 94,2 KG

.... bike cca 13kg , cyklista cca 80kg, camelbag plny vody (5litrov) cca 5.5 kg . spolu 98,5 KKG
co vy nato?

nemam nic proti camelbagom, ale podla mna niesu az tak vyhodne ako sa hovori .... neni predsa jedno, ci vezes 1.5KG na biku alebo 1.5KG na chrbte? sak je to stale to iste ! aj tak vezes 1.5 KG .... a ja sa radsej zastavim kazdu hodinku na pumpe alebo v senku ako by som mal jazdit cely den zo spotenym chrbatom, na ktorom mam 5litrov teplej vody .... ale je zase na druhej strane pravda, ze ked ide niekto na celodennu XC turu a nema po ceste ziadnu civilizaciu, tak je vyhodnejsi camelbag ....
ja osobne jazdim na MTB, ale viacmenej po cestach ... ci uz polnych alebo asfalte (agresivny teren, zjazdy a podobne veci nemam rad ...).... a vzdy natrafim na nejaky ten senk, takze nevidim dôvod na camelbag ...

toť môj skromný názor ... :)
07.05.2006 - 21:53:19
00
giro: konečne jeden normálny cyklista...

Ozaj, čo si myslieť o tých, čo tvrdia, že plný batoh vody, aj s náradím a náhradným oblečením, je ľahší ako dve flašky s vodou???

A už sa teším na leto, na 30 stupňové horúčavy. Zastavím pri krčme alebo pumpe, natankujem do fliaš chladnú vodu, do jednej nasypem jonťák a idem ďalej, polievajúc sa vodou a 10 minút pijúc chladný ionťák - potom už teplý . A cykloturisti budú chlípať teplú šťanku z batoha. Alebo sa tiež so mnou zastavia každú hodinu?

Táto téma tu už bola rozvinutá v zime...


Moj camel - chova sa slusne. V lete mi udrzuje napoj chladny a v zime teply. Vyzera to mozno ako zazracny magneticky naramok ale tepelna izolacia vie urobit svoje. Nehovoriac o tom, ze tie 30-ky su len dole, hore prijemne chladi vetrik. Inak kazdy ma svoje zaluby a prisposobuje si k tomu vybavu. Ja napriklad na mojich trasach sa stretavam s pumpami len vynimocne.
07.05.2006 - 21:53:21
00
ja som napríklad v LESE ešte nestretol pumpu ani raz....vlastne stretol, teda niekolko krát, ale vždy bola bicykolvá :-)
07.05.2006 - 23:35:12
00

ehm skusme matiku
.... bike cca 13kg , cyklista cca 80kg, 2x 0.5l vody (aj s kosikmi a flasami) cca 1.2kg . spolu 94,2 KG

.... bike cca 13kg , cyklista cca 80kg, camelbag plny vody (5litrov) cca 5.5 kg . spolu 98,5 KKG
co vy nato?

toť môj skromný názor ... :)


no camel nema 5l vody.. a neviem ako tebe ale mne neni jedno ci mas vodu na rame alebo na chrbte.. na tele sa ti to lepsie rozlozi, okrem toho chrani ta to pri pade.... a fakt nezaplatim 100 000 za 10kg bike ked nanho supnem kilo dve vody... a to nehovorim o zaspineni flase, a chrumani blata...
ale na cestu v pohode tu flasu berem, ale do terenu by sa muselo neviem co stat aby som si zobral radsej flasu ako camel..

ved si skus zajazdit taku normalnu aspon 50km trasu lesom.. take jemne XC, jemne korene, zjazdy, vystupy, par skokov raz s 1l flasou a s 1-1,5l camelom.. a uvidis co je pohodlnejsie a kedy sa ti bike chova lepsie :)
07.05.2006 - 23:53:20
00
ehm skusme matiku
.... bike cca 13kg , cyklista cca 80kg, 2x 0.5l vody (aj s kosikmi a flasami) cca 1.2kg . spolu 94,2 KG

.... bike cca 13kg , cyklista cca 80kg, camelbag plny vody (5litrov) cca 5.5 kg . spolu 98,5 KKG
co vy nato?

nemam nic proti camelbagom, ale podla mna niesu az tak vyhodne ako sa hovori .... neni predsa jedno, ci vezes 1.5KG na biku alebo 1.5KG na chrbte? sak je to stale to iste ! aj tak vezes 1.5 KG .... a ja sa radsej zastavim kazdu hodinku na pumpe alebo v senku ako by som mal jazdit cely den zo spotenym chrbatom, na ktorom mam 5litrov teplej vody .... ale je zase na druhej strane pravda, ze ked ide niekto na celodennu XC turu a nema po ceste ziadnu civilizaciu, tak je vyhodnejsi camelbag ....
ja osobne jazdim na MTB, ale viacmenej po cestach ... ci uz polnych alebo asfalte (agresivny teren, zjazdy a podobne veci nemam rad ...).... a vzdy natrafim na nejaky ten senk, takze nevidim dôvod na camelbag ...
toť môj skromný názor ... :)


omg :lol: s prepacenim, ale tvoj skromny nazor bude dobry asi len pre teba.....ja ho nemozem akceptovat...este som nevidel 5litorvy camel, vlastne som este nevidel ani 4litrovy a ked sa tak zamyslim, tak moj 2,5litrovy je najvacsi aky som kedy videl....
a k tym tvojim hmotnostiam, je podla mna obrovsky rozdiel, ci mas tu danu hmotnost (vodu+naradie) na chrbte alebo na biku, je to totalny rozdiel, bike ovesany blbostami zo zeme ani riadne neodlepis, ale akonahle si to napchas do batohu, tak sa s nim da skakat hned lepsie....neviem to vysvetlit fyzikalne, ale je rozdiel ked je ta hmotnost sucastou teba a ked je ta hmotnost sucastou biku, ktory musis ovladat....
jasne ze to ma svoje hranice, s 10kilovym batohom toho moc nenaskacem :wink: ale s trojkilovym camelom si toho dovolim celkom dost...
nechcem byt hnusny, ale skus z tych tvojich asfaltiek, ktore brazdis na mtb biku obcas zbehnut do lesa a potom uvidis ako sa sprava bike nalozeny flaskami :wink: a tvoj bike sa mozno tiez potesi :P
07.05.2006 - 23:55:00
00
sme to s craobsom pisali asi naraz :oops:
07.05.2006 - 23:55:36
00
cra0bs, bobo vdaka, nemusel som to pisat ja :D
a je aj 3 litrovy camel, mam ho :oops:
08.05.2006 - 00:02:11
00
dnes som prvykrat(vdaka tejto teme)vyskusal jazdu bez flase a kapsy pod sedlom,fakt je to ovela lepsie.od teraz zacinam nosit camel :) a ziadne kapsy s naradim radsej to napcham do camelu
08.05.2006 - 00:23:12
00
dnes som prvykrat(vdaka tejto teme)vyskusal jazdu bez flase a kapsy pod sedlom,fakt je to ovela lepsie.od teraz zacinam nosit camel :) a ziadne kapsy s naradim radsej to napcham do camelu


Jeden napraveny hriesnik. Ludstvo predsa len speje dopredu. :P :P :P
08.05.2006 - 07:52:32
00
bobo ty si mal studovat diplomaciu :D :D :D ,
08.05.2006 - 08:31:57
00
Ten camel je myslim si vyhodny na celodennu streku. Osobne nosim jednu flasu 0,7l a uplne mi to staci. Nemam problem zastavit niekde a dat si kofolku a zaroven doplnit vodu. Okrem toho osobne ak mam na chrbte batoh po urcitom case ma zacina boliet.
K tym vahovym rozdielom asi tolko: Aj ked mate 10 kilovy bike ak nan zavesite jeden kosik a flasku to vas nezabije. Skuste sa pozriet kolko by ste mohli usetrit keby ste schudli mozno 2 alebo 3 kila. :) Tych par gramov co vam prida flasa vas nezabije.
08.05.2006 - 08:58:13
00
Ten camel je myslim si vyhodny na celodennu streku. Osobne nosim jednu flasu 0,7l a uplne mi to staci. Nemam problem zastavit niekde a dat si kofolku a zaroven doplnit vodu. Okrem toho osobne ak mam na chrbte batoh po urcitom case ma zacina boliet.
K tym vahovym rozdielom asi tolko: Aj ked mate 10 kilovy bike ak nan zavesite jeden kosik a flasku to vas nezabije. Skuste sa pozriet kolko by ste mohli usetrit keby ste schudli mozno 2 alebo 3 kila. :) Tych par gramov co vam prida flasa vas nezabije.


no dajme tomu dole kopcom po ceste to mas jedno.. energiu budes mat tu istu.. ale pri manevrovani, obratnosti biku poznas kde mas nalozenu vahu... ja neviem ci to necitate :D
08.05.2006 - 09:58:54
00
bobo: Možno to je blbosť, ale s tým odlepením biku od zeme to vidím nasledovne. Tvoje telo sa najprv odrazí od zeme (keď si ešte s bikom na zemi) presne ako keby si stál na zemi a chcel vyskočiť a následne, keď už máš tú rýchlosť smerom nahor, tak k sebe do vzduchu pritiahneš bike. A opotom je to už len záležitosť pomerov hmotností hmoty, ktorá sa odrazila (ty + camel) a hmoty, ktorú so sebou ťaháš nahor (bike), ako ľahko alebo ťažko sa ti bike vyťahuje do vzduchu.
08.05.2006 - 10:04:58
00
audino no cosi na tom bude, potom z toho vyplyva, ze ten pomer je priaznivejsi, ked je viac hmoty na mne ako na biku, bodka :)
08.05.2006 - 10:07:09
00
keyboard_arrow_up