JoKo napísal:
Ramon1 Nemám problémy, svinská chlopňa funguje, každé ráno tabletka Vasopirinu (Anopirinu) proti trombom a chcem sa dať pichnúť... Len tie reakcie sú horšie, hoci reakcia ukazuje, že sa protilátky tvoria...

Na druhej strane, radšej by som si dal pichnúť Pfizera a keďže blízkom čase sa znížia dodávky Astry a zvýšia sa dodávky Pfizera (budú násobne väčšie), je šanca, je ich budú dávať aj nám, pod 70.


Vieš ako sa hovorí , “ radšej vrabec v hrsti ako holub na streche “ . Dnešná realita , “ niekoho “ dnes spred vakcinacneho centra otočili , bo vraj neni Moderna . Nikto “ dotyčných “ neinformoval , bordel v tejto p<>i neuveriteľný , centrum nevie čo robí NCZI , prudko doporucujem vybavovať tieto veci “ na vlastnú 👊 “ a nespoliehať sa na štat . Je to hrozne , no je to realita dnešných dni .
18.03.2021 - 18:40:53
02
Ramon1 napísal:
Skúsim prezistit kedy by reálne mali vakcinovat “ tvoje ročníky “ .

To je ťažko spočítateľné... Záleží od počtu 70+ nezaočkovaných ľudí v KE a v BA a koľkí sa prihlásia, môže to byť rozdielne. A pochybujem, že vakcíny sa budú prideľovať presne. Takže v rovnaký deň v KE môžu volať 67 ročných, v BA 69, ZA 65 a pod.
18.03.2021 - 18:40:59
00
Idem sa asi preregistrovať... Nech môžu pozvať iného. Dávam si pozor, z preventívnych dôvodov nechodím ani do tejto témy... Tak snáď ešte 2-3-4 týždne vydržím. V okolí zatiaľ nikto nakazený, z rodiny len v Nitre a v B. Bystrici.
18.03.2021 - 18:43:38
01
Toto je , teda bol ten pán , čo som tu dával príspevok “ v Tanzánii Covid19 nie je ” ... aj on už uveril 🤦‍♂️.

https://dennikn.sk/2316869/smial-sa-z-korony-dal-na-nu-otestovat-papaju-aj-kozu-prezident-tanzanie-teraz-zahadne-zomrel/?cst=4569b58cd5c3fb0dfb6b8b35c8934f95a4159bdb
18.03.2021 - 18:46:45
01
JoKo napísal:
Idem sa asi preregistrovať... Nech môžu pozvať iného. Dávam si pozor, z preventívnych dôvodov nechodím ani do tejto témy... Tak snáď ešte 2-3-4 týždne vydržím. V okolí zatiaľ nikto nakazený, z rodiny len v Nitre a v B. Bystrici.


Keby “nedajbože “ som ti nápomocný radou aj tým “ čo treba “ . Drž sa !
18.03.2021 - 18:48:07
00
Ďakujem... Ešte položím otázku kamarátovi kardiológovi, ale nedvíha mi, ošetrujúcemu kardiólogovi - ale až zajtra, prípadne patológovi Palkovičovi...
18.03.2021 - 18:50:35
00
KINGofFAILS napísal:
Dnes výsledky z ELISY s nádejou, že keď som bol po Novom roku 2 tyždne v karanténe s tromi nakazenými doma, že budem mať nejaké protilátky. Výsledok IGg = 0,2, IGm = 0,175. Tak som mal asi šťastie a preto sa idem chrániť ešte viac ako doteraz.

Čo ma ale potešilo, dnes prišla správa, že ako dobrovoľný hasič/dobrovoľný záchranár s papierom, mám nárok na očkovanie. Tak už len počkať, kým nás zavolajú. Aj keď po tom, čo sa deje a píše o AstreZenece som chvíľu váhal, ale... Dufam, že dovtedy to bude s nou už v pohode.


Neboj ...

Vakcína od AstraZenecy je bezpečná a jej používanie nezvyšuje riziko vzniku krvných zrazenín, vyhlásila Európska lieková agentúra po preskúmaní možných vedľajších účinkov, pre ktoré viacero krajín dočasne prestalo
vakcínu používať.

V Nórsku po úmrtí Astrou očkovanej zdravotnícky , po vlastnom vyšetrovaní .

Nedávno prijali v Nórsku do nemocnice troch zdravotníkov, u ktorých nastal vážny stav spôsobený krvnými zrazeninami, krvácaním a nízkym počtom krvných doštičiek. Jedna zdravotníčka neskôr zomrela.
Nórsko patrí k viacerým krajinám, ktoré dočasne zastavili očkovanie obyvateľov vakcínou vyvinutou britsko-švédskou spoločnosťou AstraZeneca.
Holme poznamenal, že u týchto pacientov sa vyvinuli komplikácie tri až desať dní po zaočkovaní. „Dnes nevidím žiadnu inú možnosť,“ dodal.
Podľa jeho slov zistenia naznačujú, že pacienti mali silnú imunitnú reakciu vedúcu k vytvoreniu protilátok, ktoré dokážu aktivovať krvné doštičky – sú to malé bunkové častice, ktoré vytvárajú zrazeniny a môžu tak zastaviť krvácanie alebo mu zabrániť. Lekár sa odmietol vyjadriť k tomu, koľko pacientov skúmali. (science norway, tasr)
18.03.2021 - 18:51:43
00
JoKo
Pises, ze mas 67 a uz ta pozvali. Ja mam 68 a este nic. Obidvaja sme z BA.
Naozaj ti to nezavidim, ale z principialnych dovodov by ma zaujimalo ako to teda pozyvaju,
ked povedali, ze to bude na zaklade rodneho cisla. Cim starsi, tym skor.
Alebo patris do tej 1. skupiny ?

Opakujem, ze ti to nezavidim, a aj tak nie je AstraZeneca ani moj favorit.
I ked v nasom veku 67-68 si myslim, ze cakat na Pfizer je asi na dlho.

Prílohy:

ockovanie.jpg
ockovanie.jpg 300.84 KiB thumb_up0thumb_down

18.03.2021 - 18:55:25
00
JoKo Mám o 10 rokov menej a rozhodol som sa zhodou okolností tiež podľa toho vrabca v hrsti.
Pred týždňom som sa s manželkou dostal k Astre. Verím, že budem aspoň nejak chránený, kým sa situácia zlepší a snáď budem mať možnosť modernejšej vakcíny.

Na rozdiel od teba pracujem a viac sa dostávam do kontaktu s ľudmi.
Nasledujúci deň po očkovaní sme obaja trpeli stavom veľmi podobnému chrípke - bolela ma hlava a celý čkovek. Normálne zvládnuteľné.
18.03.2021 - 19:07:21
00
Ramon1 napísal:
Budem úprimný ... určite by som uprednostnil mRNA vakcínu pred ináč “ dizajnovanymi “ vakcínami .


a aj napises preco ? nie kvoli mne, na mna ser :D ale ostatnych by mozno zaujimalo preco dochtor uprednostnuje "experimentalnu" vakcinu pred "tradicnou" ... a nie len take suche konstatovanie bez faktov ... hm ?
18.03.2021 - 19:07:30
01
JoKo napísal:
To je ťažko spočítateľné... Záleží od počtu 70+ nezaočkovaných ľudí v KE a v BA a koľkí sa prihlásia, môže to byť rozdielne. A pochybujem, že vakcíny sa budú prideľovať presne. Takže v rovnaký deň v KE môžu volať 67 ročných, v BA 69, ZA 65 a pod.

„Veková skupina od 60 do 70 rokov, pokiaľ sa chce očkovať Pfizerom, musí si počkať.“ Podľa štátnej tajomníčky by mohli prihlasovanie sa na vakcínu Pfizer otvoriť pre vekovú skupinu vo veku 60 až 70 rokov ešte tento mesiac.

! jedna sa o otvorenie prihlasovania, nie samotna vakcinacia
18.03.2021 - 19:09:41
00
vlastoch: vsetky vakciny su experimentalne /resp. boli ked sa zacalo ockovat/, podliehaju vynimke zo schvalenia a s tym, ze vyrobcu nebude nikto volat na zodpovednost, prebera to stat. Tak su postavene zmluvy. A samozrejme, je jasne, ze ktokolvek zomrie na krvne zrazeniny sa odskodnenia nedocka. Jedine ak ho klepne do tych 15 minut po ockovani.
18.03.2021 - 19:15:15
01
vlastoch napísal:
a aj napises preco ? ... a nie len take suche konstatovanie bez faktov ... hm ?


Keď urobím analógiu s mojou profesiou, tak vysvetľovať prečo nejak riešim vec, by bola na desať strán vysvetľovania ... a možno by si aj tak nepochopil
18.03.2021 - 19:15:50
00
lto napísal:
vlastoch: vsetky vakciny su experimentalne /resp. boli ked sa zacalo ockovat/, podliehaju vynimke zo schvalenia a s tym, ze vyrobcu nebude nikto volat na zodpovednost, prebera to stat. Tak su postavene zmluvy. A samozrejme, je jasne, ze ktokolvek zomrie na krvne zrazeniny sa odskodnenia nedocka. Jedine ak ho klepne do tych 15 minut po ockovani.

slovom "experimentalna" som narazal na princip fungovania vakciny ... ktory este na ludoch NIKDY pouzity nebol ...
18.03.2021 - 19:19:12
00
simecek) Potvrdzuje sa mi môj algoritmus. Volajú podla veku, ale nezáleží len na meste ale aj na mieste. Ja som sa zaregistroval na futbalovom štadióne. Robia len cez víkendy, ale za víkend majú kapacitu skoro 5 tis. injekcii. Inde robia denne, ale len 200-300 ľudí denne a možno sa ich tam prihlásilo viac. Ak sa dnes pre registruje, možno ťa zajtra zavolajú na nedeľu.
18.03.2021 - 19:21:15
11
keyboard_arrow_up