Ahojte,

Vedeli by ste poradit pri vybere jedneho z tychto bicyklov? Väcsina jazdenia su traily a parkrat v roku bike park (len jemnejsie skakanie).

Cube STEREO 140 HPC 27,5
https://www.cube.eu/sk/2021/bikes/mountainbike/fullsuspension/stereo-140/cube-stereo-140-hpc-tm-275-flashgreynorange/

Canyon Spectral 29 CF7
https://www.canyon.com/cs-sk/mountain-bikes/trail-bikes/spectral/spectral-29-cf-7/2687.html?dwvar_2687_pv_rahmenfarbe=BK%2FBK

Vedeli by ste niekto poradit, pre ktory z nich sa rozhodnut a preco? V podstate otvorena otazka je, preco su CUBE s tymito komponentmi ovela lacnejsi?

Dakujem.
26.03.2021 - 15:04:15
00
Ja si myslím že v tomto prípade je správne si položiť otázku: ako dlho budeš čakať na jeden, alebo druhý bike ? Nielen že niesú komponenty, ale ani fabriky nestíhajú a to už minulý rok boli riadne problémy s dodávkami bicyklov... Podľa mojho skromného názoru ani jeden z nich nebudeš mať skor jak na konci sezóny pri najlepšom.. Jedine zo štastím čo ti samozrejme prajem :) Inak v prvom rade si musíš sám určit prioritu ako najhlavnejšiu či chceš jazdiť 27,5 alebo 29 kolesá a potom už je rozhodnuté. Popravde sa mi nepáči tá výbava na Spectraly za tú cenu až na plášte a prednú vidlu možno... Cube je na tom o trošku lepšie
26.03.2021 - 15:27:07
00
Dakujem Kiwinator16. Spectral by mal byt v maji, Cube je skladom v predajni v Kosiciach. S tou velkostou kolies mas pravdu, zatial stale vaham. Preto som sa chcel poradit hlavne v tom, ze ake su kvality / chyby jednej a druhej znacky, pripadne tychto modelov.
26.03.2021 - 15:29:37
00
pethric mal som sice ebajk od cube, no par veci by sa naslo s ktorymi som nebol spokojny. ako laik mi to bolo jedno, casom si clovek vsimne rozdiely oproti tym najlepsim znackam. zadna stavba ma sruby zapustene priamo do zavitu,ktory je vyvrtany do stavby. ak ten zavit strhnes bud zavitnik, alebo mas seriozny problem. dalsia vec boli slabe patky. doslova som ich za rok a pol znicil tri. a neuvedomujem si nejake extra pady a podobne. posledna vec bolo hlavove zlozenie, to sme museli po pol roku cele vymenit. mal som ale aj velmi dobre skusenosti s predajcom bikere kde im nefunkcnu sedlovku vymenili na mieste a oni si riesili reklamaciu.....
27.03.2021 - 17:33:15
00
valecek dakujem velmi pekne za info. Presne taketo rady hladam, lebo ceny cube bicykle s komponentmi su dost nizske v porovnani s konkurenciou a ako sa hovori "nieco tam nesedi".
27.03.2021 - 18:54:42
00
Ja by dom to takto nepaušalizoval. Mám full cube pár rokov a bez akýchkoľvek problémov, samozrejme mu doprajem pravidelný servis. Mal som aj cesťák cube. Viacerí známi jazdia drahšie modely cube a tiež neevidujem že by museli niečo vážne riešiť.
27.03.2021 - 19:12:13
00
peto353 dikes Peto. Nepausalizujeme, kazda skusenost pomoze.
27.03.2021 - 19:14:10
00
Ja nehaním značku cube ani nič,aj ďalší bajk som chcel cube,odradil ma neustály presun dodania.to riešenie cube zadnej stavby- priznávam že som jednak ťažší a jednak som stále.jazdil ťažší a ťažší terén a bajku nic po 2 rokoch nebolo, no ja to ako problém do budúcna vidím.
27.03.2021 - 19:20:17
00
Ak nepožaduješ 29" kolesá, tak zober Cube. Za tie peniaze nie je o čom. A v kamennej predajni ti isto dajú zľavu. Mám ten istý, ale model 2018 a keby mám teraz kupovať nový, tak ho kúpim zas.
28.03.2021 - 11:39:21
01
Mal som HT-čko s 29 kolesami, teraz mám Spectral 27,5 a e-bike Cube 27,5. Spectral som chcel predať ale už viem že ho nepredám(nemám s ním najmenší problém). Na traily podľa mňa určite 27,5 príde mi to obratnejšie, takze by som zobral ten Cube. Spectral mám ohadzaný shimanom a Cube sramom a tu je už pre mňa obrovský rozdiel, ale to je už do inej témy(viem že Sram nikdy viac). Na oboch bajkoch máš Sram takze to ti odpadá. Z tých dvoch by som bral Cube.
28.03.2021 - 13:48:28
01
keyboard_arrow_up