Peter033 ahoj, budeš potrebovať nové kluky, kazetu, prehadzovacku, radenie, reťaz a nezáleží či 1x10 alebo 1x11, zauave sú ak nie si moc náročný momentálne komponenty Shimano deore, ale je ich nedostatok
30.03.2021 - 21:31:32
00
Tie kluky na biku veru nie su velmi vhodne na upravu na 1x. Preto treba aj kluky.
K tejto sade staci dokupit stredove zlozenie
https://www.suncycle.sk/sk/produkt/sada-shimano-deore-m5100-1x11sp/11940
30.03.2021 - 22:18:45
00
Peter033 napísal:
...Sorry ak je to duplicita ale cez 500 strán nebudem zrovna pozerat

doporucujem ti predsa len aspon zbezne pozriet historiu - minimalne porovnanie systemov 1 x nieco s 2-3 x nieco
aby si potom neprisiel s tym, ze je to ine ako si ocakaval (domacim sa ospravedlnujem za skepticizmus :), ale riesi sa to tu pravidelne a dokola)
30.03.2021 - 22:29:05
03
ahojte bajkovi kamarati :-) Rok sa z rokom stretol a znova mam zodrateho orla a musim vymenit cely drajvterain. Uz som poskusal pri rotovani vsetky retaze, NX,GX, KMC a nic to nevydrzi (rotujem 4 za rok a vela toho nenajazdim zasa) a kazetu po roku, max 2 musim celu vymenit. Holt to je udel nas mocnych ludi :-) Teraz uvazujem ci by som neskusil 1x9 od microShiftu, nakupna cena oproti orlovi polovicna, retaz je robustnejsia takze by mala viac vydrzat. Tiez by to nemalo byt take nechylne na rozlatenie pri prvom dazdi. ma tu s tym niekto skusenosti? urcite by som siel do kazety 11x46 na mtb, len sa bojim ci to nebude take iste so zivotnostou retaze, kedze skoky budu vacsie a krizit sa bude rovnako. pri 11x42 si viem predstavit ze ta zivotnost by mohla byt vacsia ,ale chybali by mi lahke prevody. nejake info tunaka od americkych bratov: https://www.youtube.com/watch?v=tbrS_WH3EnE a https://www.microshift.com/en/product/cs-h093-11-46t/ Vdaka za kazdu radu.
05.04.2021 - 13:26:40
00
roleta napísal:
ahojte bajkovi kamarati :-) Rok sa z rokom stretol a znova mam zodrateho orla...

prilis vela informacii o tvojom intimnom zivote
05.04.2021 - 18:58:06
05
roleta napísal:
ahojte bajkovi kamarati :-) Rok sa z rokom stretol a znova mam zodrateho orla a musim vymenit cely drajvterain. Uz som poskusal pri rotovani vsetky retaze, NX,GX, KMC a nic to nevydrzi (rotujem 4 za rok a vela toho nenajazdim zasa) a kazetu po roku, max 2 musim celu vymenit. Holt to je udel nas mocnych ludi :-) Teraz uvazujem ci by som neskusil 1x9 od microShiftu, nakupna cena oproti orlovi polovicna, retaz je robustnejsia takze by mala viac vydrzat. Tiez by to nemalo byt take nechylne na rozlatenie pri prvom dazdi. ma tu s tym niekto skusenosti? urcite by som siel do kazety 11x46 na mtb, len sa bojim ci to nebude take iste so zivotnostou retaze, kedze skoky budu vacsie a krizit sa bude rovnako. pri 11x42 si viem predstavit ze ta zivotnost by mohla byt vacsia ,ale chybali by mi lahke prevody. nejake info tunaka od americkych bratov: https://www.youtube.com/watch?v=tbrS_WH3EnE a https://www.microshift.com/en/product/cs-h093-11-46t/ Vdaka za kazdu radu.


Ahoj mal som Microshift Advent X, co je 10 rychlostna verzia. Ide o velmi presne a robustne radenie. Kazeta je ako ocelova tak aj odlahcena s ALU pastorkami. Avsak dlhodobe skusenosti nemam, kedze som bike s touto sadou medzicasom vymenil, no na zaklade youtube by som tomu veril ...
05.04.2021 - 19:25:17
00
10rychlostu by som nechcel. Specialne sa zaujimam iba o 9 rychlostnu skrz opotrebenie retaze. viem ze stare deore ani X9 nic nevydrzali na 1x, retaze to dralo este viac ako eagle (sakze @dudo :-) ). Tato sada ma zaujala ze je navrhnuta na jednoplacku a 1x0 a mala by byt neznicitelna. Kamosi mi to uz vyhovorili ale zaujimalo by ma ci s tym niekto mal tu cest.
05.04.2021 - 21:19:35
00
1x9 tam malo byt
05.04.2021 - 21:20:12
00
Nechce sa mi ta (ani inych) presviedcat, no moja skusenost z prechodu 3x9 XT/XTR na 1x12 X01/XX1 je presne opacna. Kazeta ma uz cez 10k tocim 5 retazi, kazda cez 2k a zacinam s kludom dalsiu rundu. Ano, su drahsie, no taka vydrz pri 3x9 sa mi nesnivala. No doplnim tiez, ze som presiel na vosk.

Bolo uz vela popisaneho o tzv. krizeni aj hrubke retaze, nema to s vydrzou nic spolocne. No asi rozputam stary flame...
05.04.2021 - 22:48:53
02
roleta Problem je to co tu pisal uz davnejsie lto. Ze kvalita komponentov pre stare systemy isla dole. Neskumal som to podrobne, ale je fakt ze to co mi vydrzalo 2x7 pred 10 rokmi dnes nevydrzia ani nahodou. A pri tom kupujem tie site komponenty podla znacenia.
06.04.2021 - 00:07:43
00
Kupoval som red mesiacom dalsie zasoby,oi 9sp retaz,moja oblubena sram 971,ktoru pouzivam roky. Zrazu na tejto novej nesla nahodit spojka rukou,co sa za 16 rokov nestalo /9sp to tak maju a tusimniektore 10sp/. Meral som ,ale tak sublera nic moc,ale nejaky rozdiel v starej a novej bol. Ake po 2 jazdach uz to rizpojit rukou ide. Tak si nerobim iluzie,ze sa to robi stale rovnako. Este musim zmerat,ci nahodou ju nezacali robit miesto 132.2 podvodne 132.0,ponevaz sa mi zda,ze sa chcela namotavat na uplne novy prevodnik. ale mozno len nekvaitna. asi prejdem na 10sp kmc.

dudo: bodaj by nevydrzali,ked od nova su o 2 desatiny kratsie .. to bola aj legendarna campa c9 .. lenze to ma aj negativa. 11sp retaze napr. moc nevydrzia. Cim nechcem povedat,ze neni fajn, ze to u 12sp konecne drzi, barsjaka retaz je , nech si je, dolezity je vysledok. Len to porovnanie je problematicke, XT kazeta z roku 2003 vydrzala (tusim) 20tisic. Lenze stala viac, ako dnes a z ineho materialu. Na druhej strane je mozno lepsie kupit (ak clovek nenahana gramy) 15e kazetu a otocit par retazi a vyjde to asi lepsie, ak teda nejazdi 20tisic rocne :D
06.04.2021 - 08:12:38
00
Hi, nechcel som rozputat ziaden flam na orla. Je to super sada, len ak je rider tazsi tak tie retaze sa natiahnu skorej. Kedze to znova menim cely drajvterain, co i pri najlacnejsich komponentoch(sunrace kazeta + prevodnik + 5xNX retaze) su cca 2 kilka. Viem ze je to spotrebak a za rok to bude znova treba vymenit. Tak su karty rozdane. Len som si sem chcel prist po radu, ci niekto neskusal 1x9 sady microshift advent alebo Prime 9 – Box Two. Z starej 1x10 deore mam vlastne velmi zle skusenosti. Kam si prist po radu ked nie tu ? :-) takze chapem tomu tak ze s tym sadami hore tu nema nik skusenosti a aj keby, retaze uz nie su co to byvalo a je to skorej spomienkovy optimizmus ze retaz na 9 vydrzi dlhsie. Krizi a natahuje sa aj tak rovnako ako ta orlia :-). Aj tak je to teraz nejde objednat lebo evergreen a cina.
06.04.2021 - 09:42:13
00
záleží aké reťaze používaš. Modely X01 a XX1 sú jediné, ktoré vydržia tisíce km. Ostatné sú na tom z nájazdom oveľa horšie.
06.04.2021 - 10:19:42
00
Zdravim, asi to moc nepatri do tejto temy, ale nevedel som najst vhodnejsiu. Na starsom MTB bicykli mam problem s radiacimi packami, t.j. niekedy ked chcem preradit ci uz vzadu zlebo aj vpredu, packa niekedy ide naprazdno bez prehodenia a musim ju na 5x stlacat. Inokedy zas prehodi hned. Nestretol sa niekto niekedy s takymto problemom?
09.04.2021 - 09:31:08
00
rozober packu, vycisti a premaz zapadku olejom nie vazelinou (pozor nech ti nevyleti pruzinka)... alebo su uz vydrate zubky a treba novu
09.04.2021 - 09:41:41
11
keyboard_arrow_up