serte na teoriu... proste nahodis camel, jazdis.. nahodis flasku, jazdis.. a je ti jasne kam co vozit :)
08.05.2006 - 10:56:30
00
giro: konečne jeden normálny cyklista...

Ozaj, čo si myslieť o tých, čo tvrdia, že plný batoh vody, aj s náradím a náhradným oblečením, je ľahší ako dve flašky s vodou???

A už sa teším na leto, na 30 stupňové horúčavy. Zastavím pri krčme alebo pumpe, natankujem do fliaš chladnú vodu, do jednej nasypem jonťák a idem ďalej, polievajúc sa vodou a 10 minút pijúc chladný ionťák - potom už teplý. A cykloturisti budú chlípať teplú šťanku z batoha. Alebo sa tiež so mnou zastavia každú hodinu?

Táto téma tu už bola rozvinutá v zime...


Spiatocnicky nazor. To je cele o tom ze si zrejme ziletkar a nerozumies potrebam MTBikerov. Pumpy v lese niesu, sem tam je pramen, ale spolihat sa na to je blbost. Iontak sa ti vo flaske zohreje ovela skor ako v cameli. Ak mas 3 l camel tak ti voda v nom vydrzi aj 5 hodin studena, aj v lete. Ja si tam hadzem aj kocky ladu a mam chladne pitie na cely den...Camel ma dost dobru tepelnu izolacu ktora sa da este vylepsit... Howgh.

PS: Niesme cykloturisti ale bikeri, neutoc zbytocne...
08.05.2006 - 12:21:01
00
djick uplny suhlas

ale neda mi nenapisat toto:
nebude to utocny prispevok aby bolo jasne, chcem len jokovi vstupit do svedomia...

joko keby som mal dat dohromady vsetky tvoje prispevky, tak z nich celkom jasne vyplynie, ze si nafukany ziletkar, ktory si mysli ze vie vsetko aj o "podradnej" horskej cyklistike (v tvojom slovniku = cykloturistike) a k tomu este s nejakou fobiou resp. averziou voci cykloturistom....ak sa mylim, tak zacni svoje prispevky prosim ta formulovat inak, lebo mi zacinas liezt na nervy :P

a k teme... je ocividne, ze ziletkarom (aj ked to tak kukam v telke :) ) vyhovuju jednoznacne flase, bikerom zase camel, drobne uchylky od tohoto trendu su samozrejme akceptovatelne, proti gustu ziaden disputat :)
08.05.2006 - 13:47:55
00
2bobo pekne uzavretie diskusie :wink: nie, neboj sa nejdem to locknut, ale ako zaver to bolo krasne napisane...
08.05.2006 - 14:09:01
00
Camel ma dost dobru tepelnu izolacu ktora sa da este vylepsit...


Minulé leto bol v Lidli v akcii :wink: nejaký prenosný chladiaci box. Moja teta, ktorá bikovaniu nerozumie (a asi ešte nevidela môj bajk) ma presviedčala, že do toho horka to je dobrá vec a že si to mám kúpiť a voziť na zadnom nosiči :lol: :lol:

Inak nezávidím žiletkárom v lete pohyb po tých rozpálených asfaltkách, ktoré priam vyžarujú teplo. To je tak na kolaps.
08.05.2006 - 14:39:25
00
cele je to o tom, komu co vyhovuje (viacmenej je to len frajerina, skutocne to vyuziju len ti, ktori jazdia MTB matarony).... nechcel som povedat, ze camel je blbost, ale ze je jedno, ci mas vodu na chrbte alebo v kvalitnom (podotykam kvalitnom, nie tesco ani author) stojane (zalezi aj na tom, aku flasu mas) ...
ehm, k tomu asfaltu .... spominal som, ze jazdim aj po lese, ale taky menej agresivny styl ... t.j.: ziadne velke skoky, prudke zjazdy, atd. ... proste taky lahsi XC na dlhsie trasy .... a mojim potrebam flasa na 100% vyhovuje....


to bobo nemam ovesany bike, mam tam len flasku ... vsetko ostatne mam v ladvinke otocenej dozadu... ... nemam rad vaky (ci uz na vodu, alebo klasicke), lebo vzdy ked vyzleciem tricko, tak to vyzera, ze som nejaky ten unterwasserman ... :) a este sa mi nestalo, ze by som chrumal prach alebo blato .... mam totiz na flaske taky plastovy kryt (ma ho kazda flasa) a ked sa chcem napit, tak spomalim alebo zastanem, a z toho vypliva, ze si dam v klude dole kryt a napijem sa :D.....
08.05.2006 - 15:17:26
00
Bobo napísal:Joko keby som mal dat dohromady vsetky tvoje prispevky, tak z nich celkom jasne vyplynie, ze si nafukany ziletkar, ktory si mysli ze vie vsetko aj o "podradnej" horskej cyklistike (v tvojom slovniku = cykloturistike) a k tomu este s nejakou fobiou resp. averziou voci cykloturistom....ak sa mylim, tak zacni svoje prispevky prosim ta formulovat inak, lebo mi zacinas liezt na nervy
Ďakujem,konečne to tu niekto napísal tak ako to je.Už dávno ma svrbeli prsty že to napíšem ale nechcel som byť útočný.A nech si už uľavím-to isté si myslím aj o Girovi.
08.05.2006 - 20:35:58
00
nechcem aby to vyzeralo ze sa tvarim ze mam patent na rozum. Ale odpustme tu nevedomost, ked niekto jazdi len ziletku tak jednoducho nevie. Ja som dva-tri roky kradol bratovi bike a len nedavno som kupil vlastny. Je to jednoducho uplne ale uplne iny sport. Toto si uvedomte. Vsetko tu uz bolo povedane tak sa nebudem opakovat. :shock:
08.05.2006 - 20:56:52
00
ja by som som mu odpustil...ale nech nerype furt, ked o tom vie prd....sme forum kozmopolitne a to vyzaduje istu davku tolerancie a diplomacie vo vyjadrovani, nemam chut pocuvat furt aky som ja cykloturista a blatoslap a ze cucam teple chcanky ci co.... ja jeho zalubu neodsudzujem, tak nech sa kroti aj on, inak budem zly, netolerantny a diplomaciu zahodim a kludne si necham udelit aj ban :twisted: :lol:

to flashbang to s tou frajerinou a maratonmi este zvaz...nie som ziaden frajirek ani maratonec, mam prilbu za 600sk (aj ked na to nevypada :P), moj najdlhsi vyjazd bol okolo 100vky aj to len raz v zivote, ale bez kamelu by som na bike uz nesiel, dovody tu uz popisane boli....
08.05.2006 - 21:05:28
00
nemam chut pocuvat furt aky som ja cykloturista a blatoslap a ze cucam teple chcanky ci co....

co je zle na osloveni "cykloturista" ? v podstate sme cykloturisti (aspon ja sa tak citim) jazdim sice na MTBiku ale trasu si vzdy tak primerane rozdelim 50:50 .. polovica asfalt a polovica hory ... a verte ci nie, aj na 2.10 EXPLOREROCH a s 15kg bikom reznem aj ziletkara (samozrejem len na chvilku :lol: )
a to oslovenie "blatoslap" je absolutne na mieste, ja tiez neviem inak pomenovat zjazdarov a v poslednom case ked vidim aj tych zasranych (zaspinenych, aby si to niekto zle nevylozil) XC pretekarov...
cyklistika (ci uz road alebo MTB) je o tom, že si človek užíva volnosť, okolie a v neposlednom rade aj adrenalín, či už na ceste alebo v horách... a tak nevidím problém v tom, či ma niekto vodu na chrbte alebo pod sebou .... to su uplne kraviny, ktoré spôsobujú zbytočné konflikty ...
je dobré pokecat a povymienat nazory, ale toto tu prerasta do suboja ziletkarov a MTBikerov .... :)
08.05.2006 - 21:50:58
00
Najazdím ročne 4 - 6 tis. km, z toho tak 1 - 1,5 tis. v lese. Takže som obojpohlavný...

Len tak medzi rečou, bolo tu kade-čo spomínané, tak hoďte niekto prázdny kamel (batoh a rezervoár) na kuchynskú váhu a napíšte sem výsledné číslo. Nemám ho, tak to nemôžem urobiť.

Niečo si ešte pamätám z fyziky - spomeňte si niečo o ťažisku a o výhodách jeho nízkeho umiestnenia.

A ešte niečo - ani v lese mi nehrozí škrípanie blata medzi zubami. Flaška sa totiž necucia, z flašky sa do úst jej stlačením tekutina strekne. Robím to asi takto - prstom utriem vršok flašky (otvoru), vytiahnem násosku (alebo odklopím záklopku, vtedy nemusím utierať vršok), vytiahnem flašku z košíka, streknem si do úst, o riaditká zatvorím násosku a strčím flašku do košíka. Za dlhé roky naučená a zautomatizovaná činnosť, vôbec nepotrebujem hodiť pohľad medzi nohy. V prednom košíku ionťák, v zadnom čistá voda. V prípade potreby tretia flaška do prostredného vrecka na drese, tiež s čistou vodou - tú spotrebujem prvú.
08.05.2006 - 21:53:41
00
Niečo si ešte pamätám z fyziky - spomeňte si niečo o ťažisku a o výhodách jeho nízkeho umiestnenia.


lenze flasa na biku ti zmeni tazisko biku a s tym uz nic nespravis.. kdezto tazisko sustavy bike+jazdec menis bez problemov pocas jazdy...
ale teoria je naprd... ja viem z vlastnej skusenosti ze MNE sa lepsie jazdi v terene s camelom ako s flasou...
ked idem len vytocit nohy na hradzu zvyknem brat flasu 0,7l, ale tam nerobim nic len tocim po rovnej ceste ako mumak :oops: takze je mi jedno aku ma ovladatelnost...


a moj camel s vakom, uplne prazdny vazi tusim neco okolo 600g..
bezna vybava je asi 1,5l vody, 1xdusa, 2xhoralka, montpaky, multikluc, pumpa, 2 baliky vreckoviek.. takze komplet odhadujem tak 3-3,5kg..
keby som mal flasu a podsedlovu kapsu tak je to to iste len vody by bolo 0,7kg a vsetky veci na biku.. takze je to skoro 14-15kg bike... a nikto mi nevyhovori ze s 15kg bikom a 73kg jazdcom sa jazdi rovnako ako s 11kg bikom a 77kg jazdcom (ja+vak)...
08.05.2006 - 22:20:11
00
joko najblizsie ked riadne zaseriem flasu tak ju odfotim, ked chytis ten kus blata do ruky, mas ju /ruku/ riadne spinavu a to utieranie nikdy nie je dostacujuce, aspon pre mna. K tej fyzike...preco potom nie su bicykle zvarene z lesenarskych trubiek ked je to tazisko take vyhodne pri zemi??? Alebo rovno zelezobeton :D -ked uz som stavbar. Inak jazda na cestaku v lese este nie je mtb. Najvacsi problem tohto fora su tvrde hlavy, neschopne sebareflexie a priznania si chyby, resp. akceptovania ineho nazoru. Samozrejme len u niektorych jedincov
08.05.2006 - 22:23:29
00
som ani nemusel pisat, jasne a polopate vysvetlene craobs
08.05.2006 - 22:25:27
00
Bobo napísal:Joko keby som mal dat dohromady vsetky tvoje prispevky, tak z nich celkom jasne vyplynie, ze si nafukany ziletkar, ktory si mysli ze vie vsetko aj o "podradnej" horskej cyklistike (v tvojom slovniku = cykloturistike) a k tomu este s nejakou fobiou resp. averziou voci cykloturistom....ak sa mylim, tak zacni svoje prispevky prosim ta formulovat inak, lebo mi zacinas liezt na nervy
Ďakujem,konečne to tu niekto napísal tak ako to je.Už dávno ma svrbeli prsty že to napíšem ale nechcel som byť útočný.A nech si už uľavím-to isté si myslím aj o Girovi.

Tak aby som si aj ja ulavil, ja si o tebe myslim, ze si poriadny ko..t a chcel som ti to uz davnejsie napisat. Tiez si o tebe myslim, ze si este nevybureny pubertiak, co sa nevie spravat. Neviem kde som ta zacal urazat a v ktorom prispevku som odsudzoval mtbikerov. A divim sa moderatorom, ze tu nechavaju taketo osocovacky a urazania uznavaneho clena.
K veci, ten kamel planujem kupit na zimak, lebo verim, ze voda v nom zostane tepla a nebudem musiet vyklepavat lad ako z flasky. Hlavne nedorozumenie zrejme naozaj vzniklo roznymi narokmi bikerov a ziletkarov. V lete si to na chrbte neviem predstavit (a to nevravim o ominani). Bikerom, ktori nevyuzivaju tuto vymozenost sa osobne divim, lebo smatrat po flaske a potom ju este drzat jednou rukou v lese musi byt nevyhodou.
08.05.2006 - 23:45:35
00
keyboard_arrow_up