Zdravim kupujem prvy bajk v zivote, ma to byt okolo 700€, vybral som si podla toho kde chcem jazdit atd.. tento, velkost je ok, je nieco ine v nejakej inej znacke co je lepsie, alebo je to jedno.
https://www.kellysbike.com/sk/cross-c928/phanatic-30-teal-p67916

dikicko

07.04.2021 - 01:11:07
00
Na kupu prveho biku si si nevybral uplne najlepsie obdobie, ale co uz.
Bicykle v rovnakej cene budu priblizne rovnako osadene, ak si zrovna nevyberies nieco ako Cannondale, Trek ci Specialized.
Ak vyberas medzi Kellys, CTM, Dema, Merida, Author, ... bude to to iste. Skor ide o to, co realne zozenies. V miestnom shope napriklad maju posledny Kellys a neviem ci prave tvoju velkost.
07.04.2021 - 09:05:32
00
u mna mam shop, kde maju M 19" velkost.
cize z tych troch znaciek co si dal su lepsia volba? skusim popozerat
07.04.2021 - 09:19:11
00
Chcel som tym povedat, ze Cannon, Trek, Special budu za rovnaku cenu daleko horsie osadene.
07.04.2021 - 09:28:27
00
a oplati sa prihodit za nieco lepsie? napriklad tento je vo verzii "50" a je tam lepsia prehadzovacka Deore, realne zlepsi to komfort alebo si to ani nevsimnem. jazda po rovinke 20-25km/h
07.04.2021 - 09:32:47
00
Realne ti zlepsi komfort vzduchova vidlica.
Pri rekreacnom slapani po hradzi si rozdiel Alivio/Deore nevsimnes. Ten "50" ma 10 kolecko, kdezto "30" len 9. Takisto pre tento styl jazdy ziaden rozdiel.
07.04.2021 - 10:24:08
00
Vobec nepoznas rozdiel v prehadzovacke na take vozenie sa po rovine, vlnkach, poliach, hradzach atp. Mozno je skor fajn ze ten bike maju skladom a ak ti sedi velkost, paci sa ti a sedi tvojmu stylu jazdy, tak zbytocne predlzovanie vahania moze mat neblahy vysledok na jeho dostupnost.
07.04.2021 - 11:28:20
00
ok dik je kupeny :)
07.04.2021 - 12:34:15
00
Nechcem zakladat novu temu, ale zhanam podobny bajk. Chcel by som kros, kvoli tomu, ze vacsina ciest bude asfalt, cyklo chodniky, lesne ci polne cesty. Casto s detskou sedackou. Pozeral somna tieto Kellys, ci CTM alebo rozne dalsie. Ako, neorientujem sa v tom vobec a radby som si nechal poradit, ak by bol niekto ochotny. Pozeram aj po schopnych bazarovkach.
Moje poziadavky su slusne brzdy, spolahlive radenie aj pohon a idealne odpruzena vidla so zamkom na riaditkach a dovrym komfortom (ked budem mat prcka vpredu, aby neschytal supu ked nabehnem na nerovnost ?). Zaroven by som chcel aby tam pasovala detska sedacka, hlavne dozadu. Neviem, ci su nejake markatne rozdiely v ramoch, na ktore by nemuseli sedacky pasovat. Mame objednanu Thule Ridealong.
Meriam 178cm a rozkrok je cca 81cm. Vaha 92.
Rozpocet mam cca tych 800, ale ked bude nieco za 500 co splni moje poziadavky, len sa potesim ?
Minule sa na bazari predaval KTM Legarda Race 2018 za 750, ci Specialized Crosstrail Elite Carbon za 850. Neviem ci to nie je zbytocny overkill na moje vyuzitie.
Budem vdacny za kazdu radu a usmernenie.
17.04.2021 - 17:10:00
00
Karbonove ramy a detske sedacky sa moc nelubia.
Vidlicu chces vzduchovu, ked nezozenies s nou, tak jednoducho vymenis.
Brzdy- zakladne Shimano brzdia nad ocakavania dobre.
17.04.2021 - 19:04:03
00
Vdaka, takze hlinik. Je niekde nejaky prehlad, ktoru vidlicu sa oplati pozerat? Ci len hladat, googlit, pozerat?
Co sa tyka brzd, takze ak spravne chapem, staci, ze su Shimano, hydraulicke a malo by to byt ok.
Mas nejaky navrh na znacku pripadne typ, co by mohol byt dobry pomer cena/vykon a co by som mohol pozerat napr aj na tom bazari?
Vdaka
20.04.2021 - 00:02:34
00
Trochu problem je v tom, ze vidlic na cross je malo a vo vacsom ich robi asi len Suntour. Teoreticky by sa tam dala pouzivt 29" XC vidlica s tenkymi nohami, ale crossy maju zdvih okolo 50-60mm. Tu by si zacinal na 80. Cele by to bolo take hybridne.

Mozno by som radsej kupil klasicky 29" MTB a pouzil uzsie a menej terenne plaste. Budes z toho mat pevny a rychly bike bez nuntnosti hladania vidlice.
Brzdy - akekolvek hydrauliky Shimano spravia dobru sluzbu.
20.04.2021 - 09:18:25
01
Poradte nejaky bazarovy mtb do lahšieho terenu. Vyšku mam 172, do nejakych 500,600 ečiek
20.04.2021 - 09:41:03
00
flyte napísal:
Trochu problem je v tom, ze vidlic na cross je malo a vo vacsom ich robi asi len Suntour. Teoreticky by sa tam dala pouzivt 29" XC vidlica s tenkymi nohami, ale crossy maju zdvih okolo 50-60mm. Tu by si zacinal na 80. Cele by to bolo take hybridne.

Mozno by som radsej kupil klasicky 29" MTB a pouzil uzsie a menej terenne plaste. Budes z toho mat pevny a rychly bike bez nuntnosti hladania vidlice.
Brzdy - akekolvek hydrauliky Shimano spravia dobru sluzbu.


Ta alternativa s klasickym MTB sa mi celkom pozdava. Kedze je sirsia ponuka, mozno zozeniem nieco lepsie v lepsej cene a hlavne to, ze vymena plastov je asi jednoduchsia ako menit vidlu a hladat tu spravnu. Je nejaka nevyhoda, ktoru to prinesie? Ci to bude skor o tom, ze ziskam taky univerzal s tensimi pneu?
Pripadne mi vies poradit, ktoru znacku sa oplati riesit? Narazil som na biky od Pells, aktualne su niektore dokonca skladom a vyzeraju mat dobry pomer cena/vybava. Ale nevidel som na nich vela reakcii.
Zaroven, co zvyknu byt lepsie vidly, Suntour, ci RockShox? Ci nieco uplne ine v tejto kategorii?
Vdaka
20.04.2021 - 18:59:59
00
Na Pells sa asi neda povedat nic vyslovene zle, je to CZ vyrobca a radil by som ho k ostatnemu mainstreamu. Ked tak sem hod konkretny odkaz co si pozeral.

K vidliciam - zakladne rady Suntouru a RS su podobne, akurat RS je drahsi.
20.04.2021 - 20:02:10
00
keyboard_arrow_up