zdravim vas vsetkych a vopred dakujem ze ste si nasli cas a precitali si co bude nasledovat....

potreboval by som poradit mam bike (je to veteran ako vravi kamos) a pomalycky odchadza som jeho majitelom od jesene a teraz ako sa hned oteplilo som zacal na nom jazdit do prace vzhladom k tomu ze to mam cca 15 minut od baraku na biku 40minut peso a 10minut MHD

ak si date namahu a pozriete si obrazky ktore som vlozil zistite o co mi ide.....

potreboval by som poradit ci mam vobec investovat do zlepseni alebo sa ho mam zbavit a rovno predat....a kupit novy..... ide mi o to ze niesom clovek ktory na biku skace alebo sa snazi naucit skakat som clovek ktory sa potrebuje dostat z bodu A do bodu B jazdim po chodnikoch (na cesty sa necitim toho sa uprimne povedane asi aj bojim) proste niesom ziadny profik ani sa nim nesnazim byt....

mam cca 3000-5000skk co mozem pouzit na kupu novych dielov v pripade ze mi poradite aby som kupil novy potom do ceny max 7000-8000

potreboval by som tieto diely
pedale:
http://img351.imageshack.us/my.php?image=pedal1no.jpg
kluka na pedal (netusim ako sa tomu vravi) + nieco na odstranenie hrzdavych casti:
http://img351.imageshack.us/my.php?image=klukaahrdza4ax.jpg
packy prehadzovacky - to by som rad vymenil pretoze je to vskutku nepohodlne:
http://img351.imageshack.us/my.php?image=packy0bq.jpg

otazka znie..... vie mi niekto poradit kde by som sa mal v BA ist pozriet tak aby som sa vtesnal do financnej ciastky ????
ake su nazvy dielov a akeho vyrobcu mam volit???
oplati sa mi to vobec????
mam si kupit novy bike??? aky by ste mi doporucili??
08.05.2006 - 23:19:42
00
no za tych tvojich 7-8tisic kupis myslim v pohode hocikde novy bike, ktory bude porovnatelny s tym tvojim (v jeho lepsich casoch samozrejme) a urcite aj lepsi, kedze technologia pokrocila aj u lacnych bikov.....

no ale myslim, ze ti novy bike az tak netreba, tu je par dovodov:
- za 250,- kupis celkom kvalitne celokovove pedale
- hrdzava skrutka na kluke nie je ziaden vazny problem ak kluky drzia a ak idu aj dat dole (v pripade potreby)
- hrdzavy fliacik na kostre staci prebrusit a natriet napriklad lakom na nechty, alebo streknut hocijakym emailom za par supiek
- nove packy (aj neporovnatelne lepsie) stoja urcite do 1000,- ale to zalezi, od zvysku komponentov ake tam mas

... no takze zatial si minul ani nie 1300,- a ostalo ti este kopec prachov...co s nimi zalezi na tebe, ja by som to ale cele vrazil do servisu, dal im tie tri litre a povedal, nech to daju do pucu, s tym, ze chces namiesto tej 6-7kazety (predpoklad) nejaku novsiu (ak to orech-naboj dovoluje, teraz fakt neviem) a nech ti vymenia radenie a teda aj prehadzovacku, myslim ze nejake osemkolecko a alivio sa ti tam v klude zmesti....
takze je len na tebe, nakolko tuzis mat komplet novy bike a nakolko chces par tisic usetrit...
08.05.2006 - 23:47:09
00
Alebo chod do ceskeho Mountfieldu a budes mat za tie peniaze novy v podstate uchadzajuci bike a naviac GPS aby si nasiel cestu aj von do lesov. :)
09.05.2006 - 08:28:41
00
no ale myslim, ze ti novy bike az tak netreba, tu je par dovodov:
- za 250,- kupis celkom kvalitne celokovove pedale aj s klukou? pretoze ako je vidno na obrazku tak ta kluka je prasknuta v miestach ako je ten nahrdzavely srob.. ;-(
- hrdzava skrutka na kluke nie je ziaden vazny problem ak kluky drzia a ak idu aj dat dole (v pripade potreby) uf dole som sa ich zatial nepokusal dat... ked tak premyslam nemam ani ziadne naradie ;-((
- hrdzavy fliacik na kostre staci prebrusit a natriet napriklad lakom na nechty, alebo streknut hocijakym emailom za par supiek
- nove packy (aj neporovnatelne lepsie) stoja urcite do 1000,- ale to zalezi, od zvysku komponentov ake tam mas

... no takze zatial si minul ani nie 1300,- a ostalo ti este kopec prachov...co s nimi zalezi na tebe, ja by som to ale cele vrazil do servisu, dal im tie tri litre a povedal, nech to daju do pucu, s tym, ze chces namiesto tej 6-7kazety (predpoklad) nejaku novsiu (ak to orech-naboj dovoluje, teraz fakt neviem) a nech ti vymenia radenie a teda aj prehadzovacku, myslim ze nejake osemkolecko a alivio sa ti tam v klude zmesti....
takze je len na tebe, nakolko tuzis mat komplet novy bike a nakolko chces par tisic usetrit...


ahoj bobo....
vazim si tvoju radu a bleskovu odpoved.
zacnem od konca v pripade ze je mozne dat ten bike do poriadku rad by som volil tuto cestu.... radsej sa s opravou a co bude potreba na biku urobit vyhram sam za pomoci tohoto fora a budem si ten bike potom viac vazit ako kupit novy a brat ho ako dopravny prostriedok ;-)
ok prejdem k veci ... pises tam nejake veci ktorym nerozumiem ;-(( tak som ich vyznacil hrubo mozes proim ta mi ich dovysvetlovat?
co je to 6-7kazeta???
co je to prestirekat emailom?
co je to alivo?


vopred dakujem za pomoc
09.05.2006 - 09:18:34
00
- no tou kazetou som myslel to "mnohokolecko" co mas vzadu, teda kolko prevodov mas vzadu na kolese...ci 6,7,8,9 alebo tak...
- email je nater, autoemail alebo tak, neviem ako sa to teraz vola, skratka obycajna farba v spreji
- alivio je sada od shimana na 8kolecko, je to komplet sada, packy, prehadzovacka, kazeta

-ono to bolo cele len taky moj navrh, pretoze mozes kupit aj take packy ako mas, len nove...ak chces ale technologicky lepsie, tak musis zvysit celu sadu, napr. na to alivio alebo aceru alebo altus, vsetko od shimana, zalezi od teba, moznosti je samozrejme viac, nemusi to byt shimano, moze to by sram, skratka bud zachovas system paciek aj pocet prevodov, alebo to musi upgradnut cele (kazetu, prehadzovacku, packy) ...ja ale neviem presne co je s cim kompatibilne a co sa ti dam da dat, preto som ti radil, aby si s tym zbehol do servisu, nech ti aspon povedia co je mozne a co si mozes kupit, nemusis im to nechat robit....
- a mozno by si este mohol zvazit kupu toho biku, lebo tie tvoje brzdy tiez nestoja za vela, neviem nakolko si s nimi spokojny, ale ich upgrade by tiez nieco stal, takze zalezi fakt len na tebe....ta kostra je zrejme ocelova, ta ta prezije, ak ju pouzivas len na presuny, problem je len v tom, ze nemusi byt neskor kompatibilna s novymi sadami komponentou, vydlicami a tak....ja by som to s tym servisom aspon skusil, uvidis co ti povedia, co ti navrhnu a mozno ti tam aj ukazu nejake biky co ta oslovia...its your choice :)
09.05.2006 - 10:58:00
00
;-) ano rozhodne mas pravdu byvam kusok od http://www.sportservis.sk a mam dnes v plane sa tam stavit a zistit co a ako .... oni dokonca robia nieco ako my od vas kupime vas stary ak vy od nas kupite novy.... ak by som sa rozhodol sa zbavit stareho kolko mam za neho chciet...??? ja som ho minulu jesen kupil od kamosa za 1000skk ... ;-)

v kazdom pripade vdaka a budem dnes zvazovat co a ako ....
vecer sa tu stavim a napisem co som pozistoval ....
zatial dikes..
09.05.2006 - 11:06:56
00
myslim, ze sa ti neoplati opravovat, radsej pozeraj bazare (napr. aj na tejto stranke)...

mojej sestre sa podarilo kupit tento bike za 7500. bol skoro nejazdeny a vsetko v prefektnom stave. posielam foto v prilohe :wink:

Prílohy:

Komentár súboru: tento bike za 7500
axis_grey.jpg
axis_grey.jpg 39.02 KiB thumb_up0thumb_down

09.05.2006 - 17:07:30
00
myslim, ze sa ti neoplati opravovat, radsej pozeraj bazare (napr. aj na tejto stranke)...

mojej sestre sa podarilo kupit tento bike za 7500. bol skoro nejazdeny a vsetko v prefektnom stave. posielam foto v prilohe :wink:


PaliG??
v tvojej sprave som nejako neobjavil ziadny link na bazar iba na to foto ..... inac segra mala dobre stastie...

situacia pokracuje bol som dnes v www.sportservis.sk kde boli tieto moznosti.... investovat spominanych par tisic do prehadzovaca pacok pedalov kluk a brzd a boh vie coho este vsetkeho a tak ked sme to s ujom predavacom (profik cca mojho veku) spocitali tak nam to vislo na cca 5000,- co mi prislo este ako ok cena ale ked som si uvedomil ze vrazim 5000,-skk do 10 rokov stareho biku hmmm no tak sme sa zhodli ze oni by ten moj bike odomna kupili za 1000,-skk ktora by sa odpocitala od ceny noveho... a to sa mi zdalo ako najlepsie riesenie pretoze podla ineho pracovnika je volny termin na instalaciu zakupenych komponentov za dva mesiace hmmm no to ma teda presvedcilo ze kupim novy ... moznosti su nasledovne....
cross kellys result 7190,- (+ - 100 presne si tu cenu nepamatam) http://www.kellys-bicycles.com/index.php?module=catalog&cPath=1_71_86&pID=9170 tento mali priamo ale no nic v zlom ale mam 101kg ono nieje to na mne vydno ale kazda vaha to tak ukazuje tak to asi bude pravda;-( a tento model mi prisiel hrozne jemny tenucky mozno iba dojem tak som poprosil uja predavaca (uprimne povedane profik aspon z mojho pohladu chlapik sa vyznal a polovicko co polovicke tak tristvrte toho co mi hovoril som nerozumel....) aby mi ukazal asi radsej nejaky ten horsky....
alebo
MTB kellys radius 7490,- (+ - 100 presne si tu cenu nepamatam) http://www.kellys-bicycles.com/index.php?module=catalog&cPath=1_71_84&pID=9142 tento sa mi celkom pozdaval ale tovar pride az vo stvrtok.... takze vo stvrtok tam nabehnem a uvidime...
alebo
MTB CTM REBEL SF 6990,- http://www.ctm.sk/model/index.php?id_model=11
v kazdom pripade tento sa mi stal faforitom aj podla uja predavaca ktory vravel ze to ma odpruzeny vydlu asi prednu hmm snad .. potom to ma packy ktore sa mi tiez pozdavaju take ako su na motorkach zial netusim ako sa nazyvaju;-(( (boze ja som lama)... takze teraz by som rad nejake tie vase nazory... vzhladom k tomu ze tieto ceny co su tu su v podstate minus 1000skk cize nie 6990 ale bude to mna stat 5990.....

a na zaver teraz som este na ctm stranke pozeral tento model REBEL plus SF http://www.ctm.sk/model/index.php?id_model=10 a tem ma este dokonca zaujal asi najviac hmmm takze som uz totalka nerozhodny preto prosim o radu dikes...
09.05.2006 - 21:08:25
00
ospravedlnujem sa ze som sa tak rozpisal ;-( ale vazne budem vdacny za kazdu pomoc... ide mi o to aby som ten bike mohol pouzit na prevoz z bodu A do bodu B a ak by som nahodou siel po chodniku ci ceste aby som sa nemusel bat kazdej jamky alebo hrbolceku....;-(((

vopred vdaka....


mam taku pod otazku jazdite tu niekto MTBO ako som sa niekde docital na vazke???
09.05.2006 - 21:10:28
00
mam taku pod otazku jazdite tu niekto MTBO ako som sa niekde docital na vazke???


ja este normalne nie, ale zacinam nad tym uvazovat, je to celkom sranda.. bol som na 1 zatial a bavilo ma to :)
09.05.2006 - 21:27:57
00
ja som stretol pani Kralovu hore v karpatoch a ma na to lanarila, ale kedze nemam sutazne ambicie, tak som nad tym seriozne neuvazoval, ale moze to by sranda, hlavne ak su sutazne dvojice a zbieraju sa tie bodiky ci co...no zaujimave celkom :)
09.05.2006 - 21:32:13
00
ano prave preto sa pytam na to MTBO retoze som o tom cital na tej stranke tusim www.VBA.sk ci ako to bolo a ma to celkom fascinovalo... len musim nabrat kondicku pretoze som IT a v praci sedim za kompom doma to iste a teda kila pribudaju a kondicka chabne okrem ineho davam denne 20-25 nikotinovych takze bike je jedine pri com ked to robim teda sa veziem sa citim total slobodny supis pocit;-))) v spojeni s prirodou to musi byt parada ....
a zistil som po ciklo prechadzke z dolnych honov na kosariska cca 8km tam 8 naspat ze niesom moc na jazdu na cestu....ze chcem nieco viac akcnejsie;-)) no ale tak to je este v nedohladne;-)))


ozaj co vy na to ohladne tych 4 modelov ... mne sa pozdava asi ten posledny rebel od CMT co vy na to co mi poradite... je ten bike schopny skusit nieco ako MTBO....????
09.05.2006 - 23:01:00
00
pri MTBO, XC, maratonoch a podobnych pretekoch zalezi ako jazdis.. bud to beries zavodne a ides makat alebo si ides proste len zabikovat s ostatnymi bikermi... nemusis to vobec drtit, normalne si slapes, sem tam zoberes stanoviste a tak...
napr co je maraton Karpatsky Vlk je kopec ludi ktory proste idu pohodovym tempom, na babe tak hodku postoja na obcerstvovacke, poopaluju sa, oddychnu si, pokecaju s ostatnymi podobneho zmyslania, daju ked tak nejake pivko a potom sa vyberu dalej do ciela.. a vobec im nevadi ze prvy to dal za 1:50 a oni skoro za 4-5 hodin... proste si zajazdili :)
MTBO mas tu vyhodu ze si celu trasu volis uplne sam podla svojich schopnosti a moznosti.. takze nejakym brutalnym stupakom sa mozes vyhnut..
kazdopadne su vsetky tieto akcie sranda, a stretnes tam kopec ludi s rovnakym konickom ako mas ty.. tam sa dozvies najviac informacii, co ohladom biku mozes potrebovat... mas tam tolko jazdcov a tolko komponentov a mas info rovno z prvej ruky v com je vyhoda a nevyhoda.. pripadne mozes aj vyskusat ak ti nekto dovoli sa previest na jeho laske :D :oops:
10.05.2006 - 09:26:43
00
no, ja som mal tiez starsi bike (IROK) a ked som si po 2-3 rokoch spocital, kolko som do neho investoval, zistil som, ze by som za to kupil novy bike ...
postupne na nom budes musiet vymenit skoro vsetko ... naboje, rafiky (urcite maju uz nieco za sebou), plaste, retaz, stredove a hlavove zlozenie, ...

ja na tvojom mieste by som ho strelil, kym sa este da....

a kupil by som nejaky novy bike .... pre teba asi najlepsie kross ...
skus pozret tu: http://www.author.sk/verbal/1300/?zobraz=cele
alebo tu: http://dema.dynatech.sk/sk/bike/Iseo-26-AL/
a popripade este ja tu ... http://www.vector-bike.sk/sk/mtb/htm/gtx1.htm

jednoznacne pobehaj radsej po obchodoch a popozeraj novy bike (aj ked starsi model: 2004, 2005) .... do toho tvojho sa uz asi neoplati investovat... a ak narazis na bike za 3-4 tisic, tak pametaj, ze "niesme až taký bohatí, aby sme mohli kupovať lacné veci" ..
vela zdaru pri hladaní nového biku :)
10.05.2006 - 09:32:17
00
inak v cenovej relacii aku do toho planujes dat mas vsetky biky asi rovnake.. skor by som isiel pobehat obchody so starymi modelmi... aj ked v tej cene ani zlava 25% nie je vela ale predsa..
10.05.2006 - 11:32:09
00
keyboard_arrow_up