Parada diky moc, rad sa vzdy naucim nieco nove o mojej oblubenej oblasti ^^
14.04.2021 - 16:52:18
10
bez facebuku sa neda? :-) D.
15.04.2021 - 12:10:46
00
Jasne ze da: https://broz.sk/vo-vnutrozemskej-delte-dunaja-zacina-simulovana-zaplava/
15.04.2021 - 12:22:00
00
Diky.
15.04.2021 - 17:59:32
10
Čo týždeň dal. Okrem tepla😂 každovečerné motanice po štrkoch a poliach medzi Kolárovom, Komárnom a Mederom.

Prílohy:

0478F47D-93B8-4828-95D9-18344D631826.jpeg
0478F47D-93B8-4828-95D9-18344D631826.jpeg 201.54 KiB thumb_up0thumb_down

21.06.2021 - 22:08:59
03
Daniel6669 vidim ze si miestny znalec oblasti ktoru planujem preskumat. Tak si necham poradit. Konkretne ma zaujima usek od Kolarova do Komarna popri Vahu. Uprednostnujem skor cokolvek zjazdne mimo asfalt, cize sotolina alebo polnacky. Tak neviem ci sa da ist aj po druhej strane Vahu alebo je lepsie ist po tej ako vedie ta oficialna cyklotrasa. Na nej budu predpokladam aj dake asfaltove useky, ci je to skor sotolina? Zatial mam prejdeny Maly Dunaj z oboch brehov od Tomasova po Kolarovo, tam sa otocim pri sutoku s Vahom a idem spat hore prudom domov po opacnom brehu. Ten usek hradze od Topolnikov po Kolarovo je miestami seriozna dzungla, trava skoro vyse hlavy a to mam 190 cm. Da sa tam ist vacsinou aj mimo hradzu castokrat z oboch stran su paralelne polnacky alebo rybarske chodniky. No mal som pocit ze na biku som tade siel len ja. Predpokladam ze ta cyklotrasa z Kolarova dole na Komarno bude aj frekventovanejsia aj civilizovanejsia. Este ma zaujalo aj to Dropie, ako to tam vyzera hod dake foto ak mas?
22.06.2021 - 13:57:37
00
Maroshito

Nazdar, áno existuje ľavobrežná spojka Kolárovo - Komárno, v postate máš na výber z troch možností, jedno je oficiálna asfaltka, v Kolárove za veľkým mostom na prvej križovatke doprava. Tá afaltka pred Komárnom ústi pri osade Kava, druhá cesta je obslužná šotolinovo burinová cesta so závorou (v pohode pre gravel, aj sa kosí, veľa dier ale dá sa), a tretia je lesná cesta tesne vedľa Váhu, najkrajšia, ale je v záplavovom pásme, čiže mimo sezóny blato, v lete komáre. Pri vjazde do Komárna, ak by si mal chuť a sily, odbočiš doľava a dá sa pekne dostať až do Patiniec. Ja sa úzkostlivo držím poľňačiek, nemám rád cestu, aj kvôli autám. Cyklotrasa Kolárovo Komárno je ako bratislavská hrádza, psíčkari, korčuliari, chodci, nič pre mňa, ale ak máš chuť, odbočíš na prvú poľňačku za Kolárovom doprava, a otvorí sa pred tebou sieť krásnych poľňačiek a štrkových ciest pozdĺž paralelných kanálov smero k Dunaju aj naprieč (Zlatná na Ostrove, Okoličná, Čerhát atď). Tam nestretneš nikdy nikoho, garantujem. A všetko zjazdné aj pre gravel, ak zvolíš drsnejšie obutie.

Topoľníky - Kolárovo je pekný úsek, sú tam paralelné poľňačky ako píšeš, len pred Kolárovom tesne za takým veľkým ovocným sadom je pár samôt, kde nemajú ploty, a potulujú sa tam svorky rýchlych psov😊, už som pár krát zdrhal.

Ak nechceš potiahnuť až do Kolárova, dá sa pred Kolárovom švihnúť doprava na hociktorej poľňačke (Bodzianske lúky, Částa atď) tam sa môžeš motať pol dňa a nestretneš človeka.

Dropie je názov, ktorý má má malá dedinka v okrese DS, pri obci Okoč, a Dropie je aj názov chráneného vtáčieho územia a samoty cca 25 km od dediny Dropie v okrese Komárno. Ja bývam priamo v tom vtáčom území, takže dá sa spraviť trasa Dropie - Dropie, pozdĺž kanála až po Opatovský Sokolec. Priamo na tej samote Dropie je stredisko environmentálnej výchovy, tam sa dá načerpať aj voda, je to vlastne skoro najbližší sused, keď sa to tak vezme😊. Odtiaľ vieš ísť cez Kráľku naspäť do Kolárova mimo hlavnej cesty, alebo to potiahnuť ďalej smerom na Komárno cez Čalovec, taktiež mimo asfaltu.

Pre inšpiráciu pozri moje jazdy aj s popismi miest na stranách 2, 3 , 4 v tejto téme, Veľký okruh má cca 160 km, Vlčanský okruh cca 130. Pekné sú aj trasy pozdĺž starej Nitry (Gúg - Martovce - Landor - Komárno), a pokiaľ máš východiskový bod niekde od malého Dunaja, tak aj trasy cez Kráľov brod po ľavom brehu prípadne až do Kolárova, hrádza je zlá ale paralelne idú piesočnaté poľňačky. Prípadne aj Trstice či Slovenské pole, aj tam sa dá dobre pomotať.

Písal som to len tak z hlavy, keď pozrieš freemap podľa názvov, tak to budeš vidieť lepšie. Ja jazdím sám a mimo ciest, a na väčšine tých poľných a štrkových ciest som nestretol cyklistu vlastne nikdy, to už skôr traktory a tak.

Tak dobrý výber a veľa km bez defektu👍
22.06.2021 - 17:32:25
03
Daniel6669 Dakujem. Tomu sa hovori obsiahla a vycerpavajuca odpoved. Nasadil si mi neskutocne vela chrobakov do hlavy. Takze sadam za mapu a idem trasovat. Nabuduce budem viac fotit a postnem sem nieco. Planujem obist za den cely Zitny Ostrov, samozrejme ked prestane tento upek. Zatial mam prejdeny Maly Dunaj od nas z Tomasova do Kolarova. Takze uz len ten kusok do Komarna a odtial asi popri Dunaji po Eurovelo aj ked to ma pravdupovediac moc nelaka. Ale ako vravis staci zbehnut popri nejakom kanali na polnacku a clovek sa prestrikuje potrebnym smerom aj mimo hlavnych tahov a hlavne asfaltiek. Este raz vdaka za cenne rady a snad sem skoro nieco zaujimave postnem z tejto oblasti. a ano viem ze Dropie je chranene vtacie uzemie, preto ma to laka navstivit. Aj ked Dropov tam uz asi neuvidim... ci? :)
22.06.2021 - 18:00:22
00
Maroshito

Dropy už veru nie. Celkovo Dropie má s CHVÚ málo spoločného, jeden hájik, pár samôt, a kolíky po poliach (aby tam mohol sedieť sokol kobcovitý, ktorý sa tu hojne vyskytuje). Jediné pozitívum je stavebná uzávera a zvýšený podiel pasienkov a štrkovísk a nejaké tie “biokoridory”. Ale poľňačky a štrkové cesty cez dávno vysadené aleje sú pekné (rakohátske polia, a všetko smerom na Čalovec, Violín a Kameničnú.) Máš na to celé leto aj jeseň👍
29.06.2021 - 22:09:21
01
Akonahle klesnu teploty aby sa dalo vonku vydrzat 8+ hodin na biku, tak idem na to. Skoda tych Dropov, na AT/SK/HU pohranici sa uz praidelne objavuju, no neviem ci je to daka stala a rastuca populacia. Cital som nejake starsie clanky ze aj v okoli Lehnic. Dropa som videl vo volnej prirode v Australii, sice nie toho velkeho co zil u nas ale nejaky iny poddruh ale bolo to zaujimave vidiet tak velkeho vtaka plynule prejst z rychleho behu do letu.
30.06.2021 - 12:30:06
00
Dropa som tam videl, ale je to už isto najmenej 15 rokov. Tiež sa tam chystám vyraziť na bajku.
30.06.2021 - 12:32:18
00
S tými dropmi je to tak, že bohužiaľ momentálne nie sú na sklade, minimálne od roku 2010, miznúť začali už od 80-ych rokov. Vraj ich niekto videl pred pár rokmi, ale neviem ako je to zdokladované. Žijem v tom CHVÚ priamo, som často vonku aj v okolí, ale bohužiaľ, zatiaľ nič….vraj okolo Dunajských trstín, vraj okolo mŕtveho ramena v Číčove smerom na sever v poliach…možno budete mať šťastie👍
30.06.2021 - 12:57:40
00
S tými dropmi je to tak, že bohužiaľ momentálne nie sú na sklade, minimálne od roku 2010, miznúť začali už od 80-ych rokov.

rybári ich vykántrili...
30.06.2021 - 14:10:19
00
Vraj byvaju v zime na Syslovskych poliach to je od Jaroviec dole smer na Rajku tie polia okolo cesty. Aj sa s druzstevnikmi dohodlo ze na nejakej vymere im tam budu vysievat nejaku zmes repky s niecim co im vraj vyhovuje, ci to este tak je netusim, nechodievam tam. Par rokov dozadu som este v nejakom bulvari zachytil ze si ludia z Karlovky fotia dropy na poliach na rakuskej strane ze sa na zimu vracia celkom velky krdel. No nic ak by sa niekomu podarilo zahliadnut pochvalte sa.
30.06.2021 - 16:32:42
00
luky64 napísal:
rybári ich vykántrili...

hmm nejake blizsie vysvetlenie? rybar a obrovske polia mi nejak nejdu dokopy.
december 2020 som na Syslovskych poliach fotil dropy. Po minule roky tam boli zriedka v malych poctoch par kusov. Teraz ich tam bolo 100+. Myslim ze im tam pripravili urcite podmienky ktore im vyhovuju tak sa tam vracaju vo vacsom pocte.

Prílohy:

IMG_0454.jpg
IMG_0454.jpg 629.7 KiB thumb_up1thumb_down

IMG_0461-Edit.jpg
IMG_0461-Edit.jpg 258.73 KiB thumb_up2thumb_down

IMG_0477.jpg
IMG_0477.jpg 374.63 KiB thumb_up2thumb_down

IMG_0521.jpg
IMG_0521.jpg 419.24 KiB thumb_up0thumb_down

02.07.2021 - 12:18:16
39
keyboard_arrow_up