Ak sa "vrati". To co sa stalo teraz, je naprosty precedens, kedy sa ludia dobrovolne vzdali slobody a to bez boja. Nieco na sposob ziskavania informacii, kedysi bli tvrde vypocuvania pod lampou , dnes ich ludia sami zavesia na soocialnu siet /ci uz vedome, alebo nevedome/. A Cina, to je veru dalsia vec, kedy v mene lacnej vyroby vsetko napchali rovno Cinanom. Rovnako je to s "ekologiou". Kde sa nakupia "odpustky" od statov, ktore nic nevyrabaju. Secko je len konzum a peniaze. Je to spirala, ktora sa ale uz nema kam dalej prevrtat. Lenze toto je prd. Predstavte si namiesto komponentov jedlo. To si neviete predstavit, co bude.
20.04.2021 - 12:39:51
05
jooooj panika, ide sa nakupovat jedlo!
20.04.2021 - 12:46:39
03
lol pridal som si do kosika jednu obycajnu 12sp retiazku, a zrazu bum, nedostupne :)
20.04.2021 - 13:12:07
00
Dudo napísal:

Pekny paradox, malych polozi velky dopyt, lebo sa im dielov neujde a nebudu mat co vyrabat/predavat.
Pokial si dobre spominam, takehoto stavu (ale v maloobchode) sa nedavno aj Turbi obaval.
20.04.2021 - 13:14:34
03
lto Nie si ty absolvent UKF? :)
20.04.2021 - 13:20:55
00
lto Ale veď ľudia už ani nevedia čo je to sloboda. Ako sa môžu vzdať niečoho, čo už dávno nemajú? :angel:

Palo TT Asi jediný liek je spraviť z obchodu požičovňu. Aj Kellys tak začínal a aha...kam sa až dostali :)
20.04.2021 - 13:21:07
00
Strašne sa mi páčia tie vaše nápady. Z obchodu požičovňu a podobne. Tie internety fakt škodia všetkým.
20.04.2021 - 14:19:50
07
Turbi nezahmlievaj, naisto mas uz niekde vzadu v dielni aj vypratany kut pripraveny na velkoseriovu produkciu luxusnych garazovych komponentov za discountove ceny.... :)
20.04.2021 - 14:52:10
06
Ja hladam bicykel pre zenu, ale mam pocit ze vsetko co sa predava splna uz len podmienku ze sa tomu tocia kolesa. Predajcovia v ponuke len to co su schopni ako tak naskladnit. Ak sa mylim tak ma opravte.

Oplati sa vobec teraz nieco kupovat ? (budget 1000 eur)
Parametre: hardtail, vzduchova vidlica, lahky ram, dobra prehadzovacka/presmykovac

Inak hladal som nieco este minuly rok v lete, vtedy bol ten predajca tak zaneprazdneny ze ani neodpisal na mail s ponukou ako slubil a to som hladal aj nieco pre seba. Tak nejak sa mi zda ze moja 10 rocna Merida MATTS TFS 300-D je lepsie ako nieco co teraz kupim za tisic. (change my mind).

Len mi je luto ze manzelka jazdi na nejakom este starsom authore bez kotucovych brzd kde sa jej kazi prehadzovacka a ked si uz ako pracujuca osoba chce kupit dobry bicykel tak sa moze riadit parametrom (in stock).
20.04.2021 - 15:01:54
00
pozri aj bazare
https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail
20.04.2021 - 15:13:06
02
Neverwinter napísal:
Ja hladam bicykel pre zenu, ale mam pocit ze vsetko co sa predava splna uz len podmienku ze sa tomu tocia kolesa. Predajcovia v ponuke len to co su schopni ako tak naskladnit. Ak sa mylim tak ma opravte.

Oplati sa vobec teraz nieco kupovat ? (budget 1000 eur)
Parametre: hardtail, vzduchova vidlica, lahky ram, dobra prehadzovacka/presmykovac

čo toto: https://www.radon-bikes.de/mountainbike/hardtail/jealous-al/jealous-al-80-2021/
celkom fajn dodacia doba (v polke maja by mali naskladniť), nedávno som kamošovi objednával ZR team s dodaním o 6 týždnov a do mesiaca bol doma
20.04.2021 - 20:20:03
00
Neverwinter Otvorene z pohľadu predajcu? Tento rok nekupuj... Zľavy (lebo na to počujete všetci) dávajú len blázni, nakoľko sa ľudia o bajky skoro až bijú, ponuka je oklieštená a riešenie v nedohľadne (resp. v dohľade 2022)...
20.04.2021 - 22:02:12
00
Riešením je počkať. To sa utrasie. Samozrejme dopyt bude narastať stále (však ľudí pribúda exponenciálne) ale teraz to je len taký pík. Ja som skôr zvedavý z čoho sa bude vyrábať.
21.04.2021 - 06:56:40
00
Ja dufam, ze aspon niektori vyrobcovia automobilovych komponentov v Europe sa preorientuju. Nebude to hned, ale toto je dobry impulz. Automotive bude mat s nastupom elektromobilov mensie naroky na pocty dodavatelov (elektromobily su jednoduchsie) a vyzera, ze cyklotrh bude stupat. Aj s ebikami.
Viem si predstavit, ze taky nemecky Bosch by mohol oprasit nejake svoje patenty a pozriet sa aj cyklosmerom.
Ale toto je vizia na 3 a viac rokov. Tento rok toho bude chybat vela.
21.04.2021 - 07:59:37
00
alternativy ku Shimano a Sram su, ale dnes uz kazdy rozmaznany a cim viac prevodoov a viac zubov na kazete tak tym viac adidas :D tak preco by ludia potom mali brat taky microShift ktory ponuka max 1x11 a iba 48z https://www.sloger.sk/shop/diely-a-komponenty/radenie-menice/microshift-prehadzovacka-xle-11-pre-1x11-rychlosti.html
ofiko stranky
https://www.microshift.com/en/product-category/mountain/
21.04.2021 - 08:12:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up