Najprv opíšem situáciu, aby to bolo jasnejšie.
Viem, že existuje finta(zbežne som o tom čítal), že cez internet sa dokáže človek vzdialene pripojiť na svoj domáci comp. Takým spôsobom, že na vzdialenom monitore vidí domovský monitor a defacto takto môže ovládať aplikácie v 1000km vzdialenom domácom strojčeku. (napr. dovolenka)
A teraz prosba o radu. Dá sa niečo také realizovať spôsobom, že domáci comp je nahradený nejakým prenájmom servera (hosting, či ako sa to volá?) Konkrétne potrebujem kontrolovať a riadiť čas od času jednu aplikáciu kt. beží pod windows. Nie je to žiadny web, ani mysql...
Konkrétna predstava: Nainštalujem aplikáciu. Aplikácia prijíma a spracováva dáta priebežne nonstop a občas niečo odošle. A ja keď potrebujem, tak to odkiaľkoľvek nakontaktujem a na monitore vidím akoby aplikáciu bežiacu na normálnom compe a môžem normálne myšou klikať...
:wink:
No jak to tak čítam, tak to nie je jasné pomaly ani mne :oops: , ale inak to popísať neviem. Proste virtuálny computer mi treba s windows XP.
Kto poradí? díky
17.06.2008 - 22:15:00
00
ahaho!
cela zbierka takehoto softwaru sa nasla :-)

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison ... p_software
17.06.2008 - 22:33:13
00
na začiatok díky. Občas s tým ešte pootravujem. Do zimy to xcem mať sprevádzkované, ale ešte to vyžaduje voľáke kroky predom.
17.06.2008 - 22:41:34
00
viem presne, co potrebujes, dlho som patral a najlepsie ma napadla - sekretarka :P
18.06.2008 - 00:16:31
00
najlepsie je na remote control pc VNC a je to zadara.... :?
18.06.2008 - 00:52:16
00
mna napadlo hned toto:
Vzdialena plocha, je to sucastou windowsu
videl som nazivo ako jeden kamos pracoval so svojim compom u ineho kamosa.
http://en.wikipedia.org/wiki/Remote_Desktop_Connection

Prílohy:

vzdialena plocha.PNG
vzdialena plocha.PNG 421.83 KiB thumb_up0thumb_down

18.06.2008 - 07:13:01
00
Podla mna najjednoduchsie riesenie je sluzba logmein.com, potom v prehliadaci mozes ovladat pc na dialku. Jedine, co potrebujes, je vytvorit si konto, stiahnut program, ktory nainstalujes na pc, ktore chces ovladat a uz nic viac nepotrebujes. Na rozdiel od predoslych veci nemusis presmerovavat porty, instalovat nejaky dodatocny soft na svojom pc a podobne. Jedine, co sa ti nainstaluje je plug-in do tvojho web browsera. Funguje to aj na FF aj v IE, Opera neviem... Ja sam to pouzivam a som 100% spokojny.
18.06.2008 - 08:55:49
00
Piso a pozor na bezpecnost, ak sa ti tam niekto logne a trosku sa pohra, si v pecku... :(
18.06.2008 - 10:54:58
00
Alternativa bez vzdialeneho pristupu (dany soft ma funkciu automatickeho otvarania a zatvarania obchodov a plno ficurin, hlavne je zaujimavy harvester):
www.globalprofittechnologies.com/index. ... g=svk&se=4

A fungovanie sa da testnut na demo ucte:
www.globalprofittechnologies.com/index. ... g=svk&se=7
18.06.2008 - 11:00:10
00
Podla mna najjednoduchsie riesenie je sluzba logmein.com, potom v prehliadaci mozes ovladat pc na dialku. Jedine, co potrebujes, je vytvorit si konto, stiahnut program, ktory nainstalujes na pc, ktore chces ovladat a uz nic viac nepotrebujes. Na rozdiel od predoslych veci nemusis presmerovavat porty, instalovat nejaky dodatocny soft na svojom pc a podobne. Jedine, co sa ti nainstaluje je plug-in do tvojho web browsera. Funguje to aj na FF aj v IE, Opera neviem... Ja sam to pouzivam a som 100% spokojny.



..no ale je to len 30-dnovy trial. Nemas na to nejaky patch?
18.06.2008 - 13:57:24
00


..no ale je to len 30-dnovy trial. Nemas na to nejaky patch?

Ked si das free, je to 100% zadara, ja to uz pouzivam dlho predlho free a v pohode.
18.06.2008 - 14:32:14
00
fajn fajn. Vzdialený prístup budem študovať. Ale buď som nepostrehol, alebo nikto z vás tu neriešil tú druhú časť. Ako nahradiť domáci(hlavný) počítač nejakým virtuálnym. Také niečo ako je webhosting, len by som mal prenajatú nejakú kapacitu, na ktorej by mi fungoval winXP a ja by som tam na diaľku nainštaloval ten programík. Dôležité totiž pre mňa je aby bola internetová konektivita toho "virtuálneho" PC garantovaná čo najvyššie 99,99%. Také isté vlastnosti by mali mať energetické zdroje a samozrejme aby tam bola čo najvyššia prístupová bezpečnosť. Tieto vlastnosti dokáže určite lepšie zvládnuť profiserver (až sa tam dá ten virtual comp nainštalovať :?: ) ako akékoľvek domáce riešenia. No a potom by som zo skutočného compu cez vzdialený prístup ovládal virtuálny PC. čakám na ďalšie rady. :wink:
18.06.2008 - 14:47:23
00
fajn fajn. Vzdialený prístup budem študovať. Ale buď som nepostrehol, alebo nikto z vás tu neriešil tú druhú časť. Ako nahradiť domáci(hlavný) počítač nejakým virtuálnym. Také niečo ako je webhosting, len by som mal prenajatú nejakú kapacitu, na ktorej by mi fungoval winXP a ja by som tam na diaľku nainštaloval ten programík. Dôležité totiž pre mňa je aby bola internetová konektivita toho "virtuálneho" PC garantovaná čo najvyššie 99,99%. Také isté vlastnosti by mali mať energetické zdroje a samozrejme aby tam bola čo najvyššia prístupová bezpečnosť. Tieto vlastnosti dokáže určite lepšie zvládnuť profiserver (až sa tam dá ten virtual comp nainštalovať :?: ) ako akékoľvek domáce riešenia. No a potom by som zo skutočného compu cez vzdialený prístup ovládal virtuálny PC. čakám na ďalšie rady. :wink:


...fakt neviem o co ti ide :roll:...vsak naistalujes na "virtualny" comp LogMeIn a mozes sa nan pripajat kolko chces :wink:
18.06.2008 - 17:09:08
00

...fakt neviem o co ti ide :roll:...vsak naistalujes na "virtualny" comp LogMeIn a mozes sa nan pripajat kolko chces :wink:


Ide mi o veľa. :P
Toto je nad moje technické IQ. Takže úplne sedliacky. Kde u koho a čo a ako nainštalujem aby to bol onen "virtuálny comp". Keď to bude hotové môžem riešiť napr.LoqMeIn.
18.06.2008 - 18:33:53
00
No sorry,ale ani ja nechapem, co chces robit... NApis to ako pre debilov. Co mas a co chces a na co to chces.
18.06.2008 - 18:34:51
00
keyboard_arrow_up