Včera som videl zrejme otca s dvomi malými chlapcami na bicykloch cez červenú na rampach.
24.04.2021 - 07:23:24
00
A ako to chceš riešiť?
24.04.2021 - 07:25:09
00
Uz vyriesil, napisal komentar :)
24.04.2021 - 07:41:38
02
perez napísal:
vcera som mal nenormalne nervy cestou z prace, asi som mal stastie na kriplov, ale doslova nikto nepouzival smerovky.


Ja som mal vo štvrtok v BB pri NAY opačný prípad. Vychádzam na hlavnú, zľava prichádza velikánske SUV BMW, našťastie nie rýchlo, má pravý blinker, tak som vošiel do križovatky. Našťastie som si všimol, že nespomaľuje a včas som zastal. Chlapík išiel rovno, babenka vedľa neho, to len akosi zabudol vypnúť smerovku, asi sa zakecali. Intuitívne som mu v zlomku sekundy ukázal, že má smerovku, ale už som ďalšom zlomku sekundy zaregistroval iba jeho fakera, keď ma míňal :-) .
Zaradil som sa teda zaňho, stále mu blikala pravá smerovka. Prišli sme k ďalšej križovatke, výjazd z parkoviska OBI. Tá istá situácia, akurát tentokrát mu tam auto z vedľajšej vošlo priamo pred čumák, chýbali centimetre. Ok, rozbehli sme sa - a smerovka stále bliká. Tak som blikal svetlami, aby som ho upozornil, ale nič. Prišli sme k ďalšej križovatke - a presne to isté, opäť chýbal kúsok k zrážke! Takže ani na tretíkrát mu nenapadlo, že chyba je v ňom a nie v tých troch šoféroch, čo sa mu vrhajú pred auto.
Ale pointa je v ďalšom - stále som išiel za ním a blikal som mu. Zrejme mu to nakoniec zaplo a vypol tú pravú smerovku. Hurá!
A prišli sme k odbočke doprava k JYSK - a on štrng odbočil na ňu. Samozrejme, bez smerovky. :-) :-) :-)
24.04.2021 - 11:04:42
010
Mne sa zda, ze niektorym, hned ako si sadnu do takehoto auta, klesne iq min. o 30 bodov, a to aj z toho mala, co maju :fubar:
24.04.2021 - 14:33:11
04
Jaroh napísal:
A prišli sme k odbočke doprava k JYSK - a on štrng odbočil na ňu. Samozrejme, bez smerovky. :-) :-) :-)

To dá rozum. Na ten deň si už vyblikal denný paušál smeroviek čo má BMW inštalovaný. A to dokonca v základnej výbave BMW ani smerovky nemajú. Tie sa ešte dokupujú. Buď na paušál, alebo na neobmedzené použitie. Za tie si, ale na Slovensku veľmi málo vlastníkov BMW, pripláca.
Druhá a reálnejšia možnosť je, že ten šofér netušil na čo tá páčka pod volantom je. Nechtiac o ňu zavadil pri točením volantom a neuvedomoval si, že zapol smerovku. Takže pri odbočovaní, kedy je pred tým nejakou náhodou zase vypol, ju nepoužil, lebo stále nepozná funkciu tej páčky.
26.04.2021 - 10:59:01
02
https://tydenikpolicie.cz/policiste-na-d5-na-berounsku-zastavili-cyklistku-po-dalnici-si-vyrazila-na-vylet/

https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/cyklista-elektrokolo-nehoda-zraneni-policie-sudomer-stret.A210428_112715_budejovice-zpravy_mcb
28.04.2021 - 16:30:59
00
iron.hide napísal:

Tá žena na diaľnici vyviazla z toho celkom lacno. A čo pokuta za využívanie dialnice bez zaplatenej dialničnej známky. :)

Ako si tak pozerám ten Týdeník Policie, tak niektoré udalosti sú tam hodné možno aj do vtipkára.
https://tydenikpolicie.cz/zena-se-v-ceske-lipe-bala-o-svou-kricici-sousedku-straznici-nalezli-soulozici-par/
29.04.2021 - 07:35:39
02
dnes prídem na bajku k prejazdu pre bajky (vyznačený zelenou spolu s červeno-bielym pre chodcov),zastanem lebo išlo auto,auto zastalo - dávalo mi prednosť,vyšiel som na cestu,za tým autom prišlo druhé auto a začne trúbiť... :clap:
29.04.2021 - 12:23:55
01
Blizim sa po hlavnej a chcem odbocit dolava na vedlajsiu. Medzitym prislo po vedlajsej na krizovatku auto, ktore chce ist dolava na hlavnu, z ktorej sa chystam odbocit. Ukazujem mu celu rukou, ze idem dolava, cize mam prednost. Co spravil ten kok, ked zbadal, ze chcem ist okolo neho dolava? No ked som bol asi 5 m od neho, tak samozrejme dupol na plyn a isiel. Esteze som mal uz ruky na brzdach. KKT :finger:

odbocka na Jahodnik v Smoleniciach, isiel som od Losonca
29.04.2021 - 16:52:07
00
iron.hide napísal:

Ja som nedavno obiehal chodca na dialnici. Bolo poprsane tak siel nadrzaka po asfalte uplne vpravo v smere jazdy. Samovrah. Snad isiel (a aj dosiel) len na nedaleku pumpu.
29.04.2021 - 17:05:02
00
xyz napísal:
dávalo mi prednosť,vyšiel som na cestu,za tým autom prišlo druhé auto a začne trúbiť... :clap:

Sa hneval na prveho, ze zdrzoval, ked ti dal prednost aj ked nemusel (resp. mozno zabrzdil trochu necakane/raznejsie).
29.04.2021 - 17:08:45
00
ennio napísal:
Blizim sa po hlavnej a chcem odbocit dolava na vedlajsiu. Medzitym prislo po vedlajsej na krizovatku auto, ktore chce ist dolava na hlavnu, z ktorej sa chystam odbocit. Ukazujem mu celu rukou, ze idem dolava, cize mam prednost. Co spravil ten kok, ked zbadal, ze chcem ist okolo neho dolava? No ked som bol asi 5 m od neho, tak samozrejme dupol na plyn a isiel. Esteze som mal uz ruky na brzdach. KKT :finger:

odbocka na Jahodnik v Smoleniciach, isiel som od Losonca

Toto bolo podľa mňa len nedorozumenie. Ty si ukazoval, že ideš doľava a on to poňal, že mu ukazuješ aby sa pohol, nech nečaká. Toto ja na "západe" zažívam stále - ale opačne, že idem odbočiť ale vidím, že ide auto a nechcem ho zdržiavať tak mu ukážem nech ide a ten kok aj tak čaká, kým ja svojím slimačím tempom dokonám manéver.
29.04.2021 - 17:36:57
00
ja som vcera na biku odbacal z hlavnej na vedlajsiu a nedal som rukou smerovku, takze vodic pekne cakal, myslic si ze idem rovno
tymto sa mu ospravedlnujem
29.04.2021 - 17:42:45
00
Napísal som, že možno si to niekto zle vysvetlil, každý má trochu iné chápanie. Osobne sa radšej držím na ceste skôr "v obrane" za každých okolností - viem čo sa môže stať a "zle je hneď"

A realita je taká, že cyklista je (bohužiaľ) očami niekoho, kto na bajku sedel naposledy keď mal 12r stále pomalá, zavadzajúca prekážka na ceste.
29.04.2021 - 18:08:15
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up