Nazdar
Mam rafiky WTB ST i29 TCS 2,0 32H s plastami WTB Trail Boss TCS a na jesen som to prerobil na bezduse. Donedavna bolo vsetko ok. Lenze zacalo to sfukovat, po ponoreni do vody som zistil ze vzduch unika okolo ventilu, skusil som vsetko mozne, nakoniec pomohlo obmotat ventil elektrikarskou paskou a poriadne pritiahnut. Ponoril som do vody, ziadne bublinky okolo ventilky, co je pekne, menej pekne je ze to fuci teraz asi cez kazdy nipel :-(
Neviem co teraz spravit, doteraz to drzalo uplne v pohode, unikat to zacalo, ked som demontoval predne koleso a prevazal bike v aute, co take strasne sa tam mohlo stat?
- ocistit od tmelu, dat novu pasku? nechce sa mi s tym velmi srat, na rafiku je teraz paska origo od vyrobcu, aj ked sa mi zda ze je nejaka uzka, vedie iba stredom, kde presahuje cez otvory na niple asi 4 mm
- naliat poriadne tmelu a dufat ze sa to zelepi? tu sa bojim ze to mozno zafunguje, ale ak to prdne niekde 30 km od domu, moc stastny z toho nebudem
Dik za kazdu radu
25.04.2021 - 16:32:59
00
Neostáva nič iné iba novú pasku až po okraj aby ju zachytili aj päťky plášťa.
25.04.2021 - 17:03:32
00
Taktie sa pripajam k novej paske
25.04.2021 - 20:10:47
00
nechapem to:

hulvat napísal:
... nakoniec pomohlo obmotat ventil elektrikarskou paskou a poriadne pritiahnut. ...


to si obmotal bez zhodenia plasta, len zvonku?
ja si teda potom myslim, ze vzduch unika okolo pasky a ventilka zvnutra plasta a ked si ho zvonku obmotal a pritiahol, tak ten vzduch nevyjde von okolo ventilku, ale vlezie do vnutra rafiku a unika okolo niplov.
tiez teda potom jedine rozobranie a nova paska.
25.04.2021 - 21:03:06
00
Daj dušu
25.04.2021 - 21:07:08
00
Najpravdepodobnejsie je , ze ti unika vzduch okolo ventila vnutri kvoli poskodeniu pasky okolo /moc silna asi nebude, a utiahnutie ventilu to este zhorsi/ .. treba dat dole ventil a nalepit kus novej pasky na to miesto (plus vyrobit dierku na ventil), ak je to len to, tak to staci .... potom dalsia moznost je, ze sa origo paska niekde odlepila alebo netesneni , potom treba nanovo pasku potiahnut . Rozne netesnosti dobry tmel zatesni, vacsi poskodenie alebo pretrhnutie pasky nie. Pripadne ked sa zacne odliepat. Ak by sa stalo, ze bude paska ok, aj ventil bude ok a aj tak bude sfukovat, tak potom je este jedna moznost, ale tu nebudem pisat ,to nebude dovod.
25.04.2021 - 21:12:10
00
ftu2 napísal:
nechapem to:
to si obmotal bez zhodenia plasta, len zvonku?
ja si teda potom myslim, ze vzduch unika okolo pasky a ventilka zvnutra plasta a ked si ho zvonku obmotal a pritiahol, tak ten vzduch nevyjde von okolo ventilku, ale vlezie do vnutra rafiku a unika okolo niplov.
tiez teda potom jedine rozobranie a nova paska.


zhodil som plast vybral ventilku, na ten konus na konci ventilky som namotal pasku, dal ventilku naspat.

dam asi tu novu pasku, lebo to dava asi najvacsi zmysel
25.04.2021 - 21:15:13
00
lto napísal:
Najpravdepodobnejsie je , ze ti unika vzduch okolo ventila vnutri kvoli poskodeniu pasky okolo /moc silna asi nebude, a utiahnutie ventilu to este zhorsi/ .. treba dat dole ventil a nalepit kus novej pasky na to miesto (plus vyrobit dierku na ventil), ak je to len to, tak to staci .... potom dalsia moznost je, ze sa origo paska niekde odlepila alebo netesneni , potom treba nanovo pasku potiahnut . Rozne netesnosti dobry tmel zatesni, vacsi poskodenie alebo pretrhnutie pasky nie. Pripadne ked sa zacne odliepat. Ak by sa stalo, ze bude paska ok, aj ventil bude ok a aj tak bude sfukovat, tak potom je este jedna moznost, ale tu nebudem pisat ,to nebude dovod.

Diky, asi vyskusam najprv to co hovoris, dam kus novej pasky , supnem tam ten ventil a uvidim, ta diera v paske na ventilku je inak teraz rovnako velka ako je otvor na ventil v rafiku, ale to asi musi byt, lebo tym pritahovanim ventila to predsa vzdy pretlaci. Ak to nezafunguje, capnem tam komplet novu pasku
25.04.2021 - 21:20:48
00
ak to tade fuci, tak by sa tam mal hromadit okolo ventilku tmel, aspon naznaky (neviem ale aky pouzivas) .. vlastne ked prejdes po obvode, tak kdekolkve kde by unikal by to malo byt vidno (aj ked pravda, niektore tmely moc nie .. klasika notubes ano)
26.04.2021 - 08:03:33
00
lto napísal:
ak to tade fuci, tak by sa tam mal hromadit okolo ventilku tmel, aspon naznaky (neviem ale aky pouzivas) .. vlastne ked prejdes po obvode, tak kdekolkve kde by unikal by to malo byt vidno (aj ked pravda, niektore tmely moc nie .. klasika notubes ano)

Ano, presne to robilo predtym ako som dal tu elektrikarsku pasku, ked som to ponoril do vody, tak bolo pekne vidiet ako stade ide tmel, pouzivam cyclone. Dnes idem kupit pasku, tak uvidime... kazdopadne dik za vsetky rady :-)
26.04.2021 - 08:09:33
00
keyboard_arrow_up