Zdravím aktuálne zháňam bicykel do terénu čiže trail kategória by mala byt pre mňa ako som sa dočítal. Rozpočet som si stanovil 2000-3000€. Mal by slúžiť prevažne do lesa a prípadné horské parky preto uprednostňujem asi celo-odpružený model v hliníkovom ráme. Značka skorej od domácich výrobcov SK/CZ keďže treba v zlých časoch podporiť našincov =D

Zároveň by so sa chcel opýtal či medzi týmito dvoma modelmi je nejaký priepastný rozdiel v kvalite ktorú má šancu postrehnúť začiatočník ako ja keďže je tam rozdiel takmer 1000€

https://www.kellysbike.com/sk/trail-c922/thorx-50-29-p67855

https://www.kellysbike.com/sk/trail-c922/thorx-10-29-p67857

Ďakujem za každú radu a odporúčanie
28.04.2021 - 15:49:58
00
bloodwer napísal:
Značka skorej od domácich výrobcov SK/CZ keďže treba v zlých časoch podporiť našincov =D

kellys ma 2 roky do popredu vypredané..
28.04.2021 - 17:08:36
00
Tak teda ďakujem za všetky tie rady....úroveň slovenských fór zase nesklamala.....
30.04.2021 - 21:19:04
01
Ano samozrejme ze tam bude citelny rozdiel kedze tam mas taky velky cenovy rozdiel. Najviac pocitis rozdiel vo vidlici a brzdach, citelny rozdiel bude aj v drivetraine (radeni) a celkovo dostanes lahsi a funkcnejsi bajk za 2800e. Jazdit sa ti bude viac nez slusne aj za 1900, ale ked si napisal ze mas rozpocet 3000 tak naco sa zamyslat? Bohuzial teraz to ale bude tak ze budes musiet brat co bude k dispozicii, chod ku lokalnym predajcom a informuj sa o dostupnosti, potom postni ake moznosti mas.
01.05.2021 - 00:15:09
02
bloodwerpozri starsie prispevky, kde niekto chcel radu na kupu biku v rozpocte 3K+ a zistis, ze vela rad nedostal, bohuzial je to SK forum, tak ak by si chcel nieco okolo 800€, tak diskusia by bola velmi rozsiahla pravdepodobne...je to pravdepodobne tou nasou slovenskou naturou(kazdy si moze doplnit tu spravnu vlastnost)...ale k tvojmu vyberu, moj skromny nazor je, ze pri full-e bude rozdiel velky hlavne vo vybave ako pise A1ex,hoci ram bude ten isty...myslim, ze ak mas rozpocet 3K, tak urcite by som vyberal v tejto cenovej hladine, mas nevyhodu, ze chces kupit bike v case , aky je, takze nejake vypredajove kusky nemas velmi sancu, mozno niekde priamo na predajni by si nieco objavil....a ak je pravda, ze kellys ma vypredane na 2roky (co je dost zaujimave, nakolko obmena modelov je kazdy rok), tak kludne pozri aj ine znacky, ktore budu k dispozicii v normalnom case, alebo ak ti to neponahla a vies/chces pockat, tak az o rok, ked sa hadam situacia zlepsi...
01.05.2021 - 11:10:16
01
Este by som dodal, v dnesnej dobe je velmi dobry napad pozriet bazar (ak ti to teda nevadi). Ak chces konkretnejsie rady, bolo by dobre obsiahlejsie popisat co presne chces jazdit, ci trailiky, skoky, ucit sa na bajku techniku (kedze tipujem ze budes zaciatocnik) a "nevyrast" zo zdvihov, alebo chces radsej nieco lahsie, rychlejsie do kopca, skor na cykloturistiku v pohodli a aby ta to nevytriaslo dole kopcom. Vyska vaha by tiez velmi pomohli.
01.05.2021 - 12:03:15
01
áno som začiatočník ako hore píšem mám 177/80, jazdenie v lese priehrady a taktiež traily čiže sa to dá zhrnúť asi ako cykloturistika ....jeden model od kellysu som si aj našiel okolo 3000€ lenže je skladom len v ZA a v prípade servisu či reklamácie sa mi nechce jazdiť 200km....tak preto čo by si poradil aké ešte ďalšie značky asi aj zahraničné vzhľadom na situáciu. Prípadne stačí sa orientovať že bike za 3000€ bude u každého výrobcu v porovnateľnej kvalite? Lebo viem že táto rovnica neplatí vo viacerých sférach tak preto som sa pýtal či citeľní rozdiel pre laika je v 2000€ a 3000€ biku....Cez ss mi tu ponúkali značku KOBA


áno to som si všimol že tu idú len témy 500€ tesco bicyklov.....
01.05.2021 - 19:11:28
00
vonmil, bloodwer neda mi na vas nezareagovat - uroven slovenskych "komentatorov" nesklamala - jeden nedostane rady ked sa mu zapaci, tak zacne "utocit" na cele forum, druhy sa k nemu prida pritakavanim....

Len pre Vase info chlapci....
https://www.mtbiker.sk/forum/xc-am-en-bicykle/full-do-2500-euro-t40460.html
https://www.mtbiker.sk/forum/post1714790.html?hilit=trail#p1714790
https://www.mtbiker.sk/forum/post1696795.html?hilit=3000#p1696795
01.05.2021 - 20:22:50
03
bloodwer napísal:
áno som začiatočník ako hore píšem mám 177/80, jazdenie v lese priehrady a taktiež traily čiže sa to dá zhrnúť asi ako cykloturistika ....jeden model od kellysu som si aj našiel okolo 3000€ lenže je skladom len v ZA a v prípade servisu či reklamácie sa mi nechce jazdiť 200km....tak preto čo by si poradil aké ešte ďalšie značky asi aj zahraničné vzhľadom na situáciu. Prípadne stačí sa orientovať že bike za 3000€ bude u každého výrobcu v porovnateľnej kvalite? Lebo viem že táto rovnica neplatí vo viacerých sférach tak preto som sa pýtal či citeľní rozdiel pre laika je v 2000€ a 3000€ biku....Cez ss mi tu ponúkali značku KOBA


áno to som si všimol že tu idú len témy 500€ tesco bicyklov.....


Tak ono to tak s tymi temami je koli tomu ze vacsina ludi co ide minut 3000e na bajk nepotrebuje rady a vie co si ma kupit, ale to je jedno, ved na to je forum. Ano bude to citelny rozdiel ako som pisal. Ked nevies nic servisovat a chces ho nosit na pripadne zasahy ku predajcovi tak urob co som pisal. Pobehaj predajcov, popytaj sa co a kedy mozes mat. Inak sa to teraz neda riesit, takmer vsetko vypredane. Posli tu potom linky alebo nazvy s cenami, bohuzial ina alternativa velmi nepripada. Samozrejme ze budes mat u roznych vyrobcov rozne vybavy.

Na to co pises by ti bohato stacilo aj taketo nieco:
https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/celoodpruzene/fuji-rakan-29-1-1-xc-satin-red-testovaci-model-2019.html
Je za velmi slusnu cenu na tu vybavu, je na sklade a mtbiker ma shop aj v BA na ten pripadny servis.
01.05.2021 - 21:11:10
01
A1ex : áno to mám v pláne na utorok, to že ej MTbbiker v BA som nevedel, teraz čítam že len nedávno sa otvoril čiže aj ten si v utorok obehnem dakujem za radu.... a zvážim aj ten Fuji



stanos4 : Témy z roku 2013 2018 a najmladšia 2020 rok stará.....ak by sa nič nemenilo tak prečo napr kellys vydáva každý rok nové model? Pán Stanos4 aj vy keby ste si šli kupovať napr herné PC tak si pozriete nejakú diskusiu z roku 2013 a podla toho by ste si kúpili PC ? Hladal som ale aktuálnu tému som nenašiel preto som si dovolil založiť toto vlákno....
01.05.2021 - 21:46:33
00
bloodwer hlboke ponizene ospravedlnenie, ze pri 1 teme som si pri zadani vyrazu "trail" alebo "3000" do hladania nevsimol ze bola zalozena davno a iba posledny prispevok je cerstvy.

2. a 3. link su temy zalozene tento rok, 1-2.5 mesiaca dozadu. Pan bloodwer...
01.05.2021 - 21:58:40
00
prišiel som si sem pre radu ohľadom kúpi, o internetové hádky nemá záujem musíte si nájsť niekoho iného, toto je moja posledná reakcia na vás...
01.05.2021 - 22:02:50
00
cauko maj sa
01.05.2021 - 22:33:54
01
bloodwer napísal:
prišiel som si sem pre radu ohľadom kúpi, o internetové hádky nemá záujem musíte si nájsť niekoho iného, toto je moja posledná reakcia na vás...

No ešte že si skoňciĺ vyfarbil si len sám seba.
01.05.2021 - 23:08:40
01
keyboard_arrow_up