Ahojte, potrebujem radu. Kedze som len amater. Doteraz som mal doma starsi horsky bike (klasika :)). Ale teraz som si kupil tento cross http://www.ctm.sk/model/index.php?id_model=29 . Kupil som ho kvoli tomu, ze viac oblujem rychlost a asfaltky a na cestak neboli money (ale aj tak si celkom rad niekedy zidem na polnu cestu, takze preto cross).
Problem je v tom, ze si neviem zvyknut na vysku toho crossu. Tym nemyslim len to ze ma vacsie kolesa (28). Ale kezde ma vpredu odpruzenu vidlicu, riadidla mi pripadaju dost vysoko. Takze otazka :), da sa aspon o par cm znizit odpruzena vidlica, aj na ukor toho, ze by stratila nieco z odpruzenia??? Neviem ci som tym bikom neurobil chybu, mozno je to len sila zvyku ale chyba mi, ze na tom horskom, ktory mal na 10cm nizsie riadidla dala pekne polozit dopredu. Sedlovka je uz vytiahnuta na maximum, ak to nepojde zrejme to budem musiet riesit novou vidlicou, nejakymi baranmi na riaditka neviem :) Vdaka, mozno ze je hlupa otazka, ale clovek sa uci.
09.05.2006 - 17:53:54
00
kup si nizsi predstavec...musi mat mensi uhol :wink: a nemusi ani menit vidlu
09.05.2006 - 17:59:03
00
palig ma pravdu, vidlu nechaj vidlou, kup si predstavec s inym uhlom, tento ma strasne velky sklon dohora, daj si tam nieco rovne alebo aspon s mensim uhlom a uvidis tu zmenu :)

resp. ako to tak pozeram, tak by ho mozno stacilo zastcit nizsie, vbehni do obchodu, tam ti poradia, co sa tam da vymenit a co upravit....kazdopadne na vidlu nesahaj 8)
09.05.2006 - 19:24:05
00
najlepšie by bolo tam kúpiť niečo takéto

Prílohy:

bhs-22.jpg
bhs-22.jpg 51.33 KiB thumb_up0thumb_down

09.05.2006 - 21:04:56
00
najlepšie by bolo tam kúpiť niečo takéto


Podľa obrázku tam nie je A-headset, a predstavec s meniteľným uhlom do šroubovacieho hlavového zloženia som osobne nevidel.

bobo: Podľa obrázku biku to vyzerá, že ten predstavec, čo tam je, pôjde zasunúť dnu len veľmi málo. Ale každopádne klasický cestný rovný predstavec by problém vyriešil.
09.05.2006 - 21:30:25
00
najlepšie by bolo tam kúpiť niečo takéto


Podľa obrázku tam nie je A-headset, a predstavec s meniteľným uhlom do šroubovacieho hlavového zloženia som osobne nevidel.

bobo: Podľa obrázku biku to vyzerá, že ten predstavec, čo tam je, pôjde zasunúť dnu len veľmi málo. Ale každopádne klasický cestný rovný predstavec by problém vyriešil.


ja si myslím že určite sa bude dat čosi takého zohnať aj na to hlavové
09.05.2006 - 21:39:33
00
audino aj na klasicke hlavove zlozenie su myslim predstavce s menitelnym uhlom, aspon som presvedceny, ze kamosovi som taky videl....ale mas pravdu, zasunut asi moc nepojde, aj ked obrazok je obrazok a skutocnost moze byt ina (musim mat posledne slovo skratka, to si nevsimaj :lol: ) inak s tebou plne suhlasim.
09.05.2006 - 21:40:26
00
Na klasické hlavové existuje redukcia,a na tú dáš A head predstavec bez problémov :idea:
09.05.2006 - 22:40:33
00
1. rohy ťa trochu natiahnu a budeš aj viac sklonený
2. výmena riadidiel za rovnejšie, na obrázku sa zdajú byť vyhnuté dohora (ale nie je vidieť, či sa dajú vymeniť, či nie sú zvarené s predstavcom!)
3. komplet výmena predku - vidla, a-head predstavec, riadidla (nikdy som to nevidel robiť, tak neviem, či hlavové zloženie môže ostať, alebo tiež treba vymeniť).
4. predať, kým je nový a kúpiť lepší. Pokiaľ ti postačuje na tvoje jazdenie, tak nemusí byť drahší, stačí s menším rámom.

Zoradené od 1 do 4 podľa finančnej náročnosti. Pri riešení č. 3 si si už rovno mohol kúpiť drahšie kolo...
09.05.2006 - 22:48:13
00
Ak oblubujes cestu, tak mne by tam najviac pasovali barany, ale zas by bol problem s pakami. Najlepsie bude, ak si kupis klasicky ziletkarsky predstavec (niekde v bazare za par supov) a nepotrebujes ani redukcie.
P.S.: len informacne, tie stare ziletkarske predstavce su otocene dodola. Nove na slopingy sa uz velmi nelisia od MTBciek
09.05.2006 - 23:10:13
00
Napríklad:

Prílohy:

predstavec2.gif
predstavec2.gif 9.56 KiB thumb_up0thumb_down

09.05.2006 - 23:31:19
00
Presne to som myslel. Momo, mas odpustene. :wink:
09.05.2006 - 23:33:25
00
Ďakujem-podobne
10.05.2006 - 09:09:15
00
Rozmyslal som nad tym, a mate pravdu. Vyzera to, ze ten predstavec by o tie 2 cm mohol ist este dolu. A tie riadidla su trochu dohora dalsie 2-3 cm. Vyzera, ze su tam len prisrubovane k predtavcu takze vymenit by ich tiez nemal byt problem. To + nejake rohy by klusne malo stacit :)
10.05.2006 - 13:29:15
00
keyboard_arrow_up