Zdravím Vás,


po dlhšom lustrovaní tohto fóra som sa rozhodol založiť tému. Priznám sa, že o e-biky som sa doteraz nezaujímal. Áno viem človek môže ísť do kamennej predajne vybrať bike a ide domov, ale tak či tak by som chcel počuť názor-skúsenosti viacerích ľudí, povedzme na dané značky atď...
Oboch rodičov mám vekovo 60+ okrem iného hlavne s partiou zvyknú chodiť na cyklovýjazdy tých cca 50km/deň. Terén: poľné cesty, les, asfalt... povedal by som taký mix, no žiaden extrém. Doterajšia skúsenosť s e-bikom žiadna.
Akú značku by ste oporúčili kľudne konkrétny model.
Prípadne, aký máte názor na e-bike z bazáru (aktuálne, keď sú biky ťažšie dostupné)?


Ďakujem pekne.

Ondrej :)
12.05.2021 - 09:26:13
00
ondrejsc napísal:
Áno viem človek môže ísť do kamennej predajne vybrať bike a ide domov


toto dnes plati vo velmi obmedzenej miere az by som povedal, ze neplati

Oboch rodičov mám vekovo 60+ okrem iného hlavne s partiou zvyknú chodiť na cyklovýjazdy tých cca 50km/deň.


500Wh bateria minimum

Terén: poľné cesty, les, asfalt... povedal by som taký mix, no žiaden extrém. Doterajšia skúsenosť s e-bikom žiadna.


Len postreh/ skusenosť. Za posledne dva tyzdne som dal vyskusat celoodpružený ebike 3 ludom. Najmladsi 40 najstarsi 60. Cyklisti. Kazdy jeden z nich sa pytal, ci dokaze v nejakej cenovej hladine kupit cosi celoodpruzene :D. Sameho ma to prekvapilo, ale to je realita. Ze sa ich ocakvania nestretli s realitou na trhu je druha vec.

Akú značku by ste oporúčili kľudne konkrétny model.

Tazko odporucat konkretnu znacku a konkretny model ked nic neni. za 3000 urcite dostanes stredovy motor. Najcastejsie Shimano, Bosch, Yamaha (Giant ma prebalenu Yamahu pod svojim brandom).

Prípadne, aký máte názor na e-bike z bazáru (aktuálne, keď sú biky ťažšie dostupné)?


Osobne by som do jazdenky išiel iba vtedy, ak by bola zlava výrazná (čo je dnes tiež otázne) a bol by to bazar nejakeho zavedeneho eshopu, ktory dane ebiky aj realne predava a tovar by bol skontrolovany ich servisom. Ebike "na štrku za vieskou" by som nekupoval z viacerych dôvodov.

Ďakujem pekne.


Nemas zac.
12.05.2021 - 12:16:46
01
Celkom vystihnuté, len by som doplnil:

Kamenná predajňa - ešte stále sa dá zohnať dobrý bajk- sám v jednej robím :-)

Pokiaľ HT, tak rozpočet 3000/ks je možno zbytočne vysoký, ale zas - prečo nie? Treba si dopriať
Pokiaľ full, tak tam v tejto cene (s výnimkou nejakého brutus výpredaja - čo teraz asi nehrozí) nie je šanca kúpiť niečo, čo by za to stálo

K motoru - rodičia 60+ asi žiadnu hranu jazdiť nebudú, takže pokojne aj Bafang, M500 si v ničom nezadá s "veľkými" značkami

Jazdenku - nebrať (okrem situácie, ktorú predstavil Zubesuch - sami to robíme, ale to sú všetko naše demo ebajky, alebo z požičovne, s ročnou zárukou a dg výstupom)
12.05.2021 - 13:38:56
01
dajú sa aj v bazáre nájsť vhodné kúsky :)
tu je napríklad rodinný výpredaj: https://www.mtbiker.sk/bazar/elektrobicykle/horske-elektrobicykle/pevne-a-hardtail/460524/3x-e-bike-kellys-tyong-50-este-cez-rok-v-zaruke-predaj.html
špecifikácia: https://www.kellysbike.com/sk/o-hardtail-c699/tygon-50-29-red-630wh-p64274
12.05.2021 - 14:17:27
01
Na 50km s neznamymi vyskovymi metrami a potrebnou dopomocou by som 500wh baterku neodporucal
12.05.2021 - 23:13:15
01
50 km pre dôchodcov po polňačkách za 3k, to môžeš kúpiť úplne hocičo, čo sa im bude páčiť a je to nejaká známa značka. Keď bude sedieť farba, tak zle nekúpiš, aj keď to bude full. Hlavne nech to má hrubé kolesá.
12.05.2021 - 23:50:10
00
Dakujem za reakcie. Pobeháme teda este nejaké predajne prípadne ten bazár a uvidíme. ideálne bude ak si budú naň môcť aj sadnúť, ak daný model bude na predajni... :)
13.05.2021 - 11:42:58
00
keyboard_arrow_up