Ako velmi nad touto volbou uvazujem, ze keby ma to GX zacne stvat tak by som to upgradol na XT. Ale ta investicia by bola asi vyssia nez 100€ ci?
Ohladne brzd Sram Level tak s nimi som nebol tiez nejako stotozneny tak aj tie by sli prec.
lubo_j napísal:
No Exceed ma v porovnani s Radonom viac posunutu geometriu dopredu - dlhsi reach, strmsiu sedlovku a naopak (sice len mierne) polozenejsi hlavovy uhol. Viac to smeruje k modernym trendom.
Ten Radon ma podobne cisla geometrie ako predchadzajuca geometria Exceedu.
A GX je uplne dobra sada. Ak to chces vymenit sa XT, tak vymena je investicia cca 100 euro a stale si pod cenou Radonu. To ti este zostane rozpocet aj na teleskopicku sedlovku. Ale nechces to robit lebo GX je porovnatelne s XT a davat prec novu funkcnu prehadzovacku je nezmysel. Ked sa pokazi tak mozes vymenit. XT funguje dobre aj so Sram kazetou.
16.05.2021 - 08:11:59
00
Exceed 7 má celkom dosť ďaleko k tomu Radonu. Ťažké Raceface komponenty, síce karbónové ale aj tak ťažké kolesá, sram brzdy, ten pohon by sa dal ešte prekusnut, výzor je subjektívny pre mňa ohizdny rám Canyonu a geometriu by som nejak extra neriešil. MPVD jazdí na Luxe čo má 70° a pozri trate svetového pohára a v pohode ich zvláda čiže tieto debaty o 0.5-1° hlavoveho uhlu u amatérov sú dosť mimo. Za mňa je ten Radon omnoho lepšia voľba a ušetrené ďalšie peniaze a čas pri vymienani za iné komponenty ktoré ti na Canyone nesedia.
Btw už si len pozri ceny Newman rajdov, sedlovky a to už máš karbón a pozri tie kotvy na Canyone od Raceface už len koľko koruniek usetris ak by si chcel do budúcnosti dať karbón rajdy a sedlovku.
16.05.2021 - 08:44:19
01
kondvi napísal:
Exceed 7 má celkom dosť ďaleko k tomu Radonu. Ťažké Raceface komponenty, síce karbónové ale aj tak ťažké kolesá, sram brzdy, ten pohon by sa dal ešte prekusnut, výzor je subjektívny pre mňa ohizdny rám Canyonu a geometriu by som nejak extra neriešil. MPVD jazdí na Luxe čo má 70° a pozri trate svetového pohára a v pohode ich zvláda čiže tieto debaty o 0.5-1° hlavoveho uhlu u amatérov sú dosť mimo. Za mňa je ten Radon omnoho lepšia voľba a ušetrené ďalšie peniaze a čas pri vymienani za iné komponenty ktoré ti na Canyone nesedia.
Btw už si len pozri ceny Newman rajdov, sedlovky a to už máš karbón a pozri tie kotvy na Canyone od Raceface už len koľko koruniek usetris ak by si chcel do budúcnosti dať karbón rajdy a sedlovku.


Cize podla teba je bicykel len vesiak na komponenty? :)
Treba si potom aj dat do youtube aj MVDP skills a porovnat si to so svojimi skills :D
Sedlovku a rajdy vymenis tiez za carbonove do 200e a nemusis kupovat ziadnu cinu, ale Ritchey ci Truvativ, alebo Raceface next.
16.05.2021 - 09:58:57
00
No keď kupujem bicykel tak sa primárne záujmam o komponenty ktorými je ohadzany. Ako píšem geometria u amatérov bez techniky je absolútne irelevantna čiže brat Canyon iba kvôli tomu že má o 1° polozenejsi hlavovy lebo Jožko mu povedal že potom ľahšie prejde väčšia nerovnosti mi príde smiešne.
Áno hlavne teraz v tejto situácii len sedlovka ritchey 120€ a vyššie plus rajdy 100€ plus Xt 100€ aký by nebol spokojný, plus Xt brzdy 180€ a sme na sume o 500€ viacej za Canyon.
A to nehovorím že tie Newman kolesá sú o 200g ľahšie.
Ale teda kľudne mi povedz aké parametre máš ty pri výbere bicykla a možno mu to ulahcis.
To je môj pohľad na to keď si niekto vyberá cistokrvne XC kde ide hlavne o váhu.
16.05.2021 - 10:22:13
01
lubo_j napísal:
Drzim vam palce, ale mate tam straaaasne vela chyb v obsahu aj vo funkcionalite stranky. A mohli by ste tam aj pridat nejake fotky bicyklov z roznych pohladov. V geo zase chyba tak zasadna info ako stack.

Tebe sa niekde podarilo vypatrat geometriu toho ravenu?
16.05.2021 - 10:35:23
00
preco musis patrat? vsak je na tej stranke uvedena uplne dole pre velkost 19"...ta jedina je asi k dispozicii.....@kecinko ty dokazes rozlisit 1stupen na geometrii hlavoveho uhla na biku? lebo mne to pride ako velmi tazko zistitelne a dovolim si tvrdit,ze pri lacnejsich ramoch aj tolerancia od vyroby bude +-1stupen
16.05.2021 - 11:02:32
00
Geometria Dema Raven

Prílohy:

DEMA_RAVEN_geometry_all_sizes.png
DEMA_RAVEN_geometry_all_sizes.png 282.44 KiB thumb_up0thumb_down

16.05.2021 - 11:23:06
00
Pekne vyzerá tá Dema možno zlá fotka ale na tej HD nieje duallock ale iba vidlica? Nieje to škoda ak to tak je? Inak ak by som do budúcnosti uvazoval prejsť z 100 na 120mm by to bol asi horúci adept.
16.05.2021 - 11:43:59
00
Model HD je špecifikovaný ako trailový model (120mm zdvihy vpredu vzadu) bez remote na tlmiči. Remote má iba vidla.
16.05.2021 - 11:53:16
00
Nechcem rýpať ale aký význam má si zamknúť vidlicu pri dupani a tlmič nechať nech ti berie zbytočne energiu alebo ho prepínať manuálne. Dnes su značky ktore ponúkajú duallock aj na 130mm preto mi to príde ako taký krok vedľa.
16.05.2021 - 12:17:02
00
Dupač si vyberie model s "remote dual lock" ovládaním.
16.05.2021 - 12:34:32
01
vonmil napísal:
preco musis patrat? vsak je na tej stranke uvedena uplne dole pre velkost 19"...ta jedina je asi k dispozicii.....@kecinko ty dokazes rozlisit 1stupen na geometrii hlavoveho uhla na biku? lebo mne to pride ako velmi tazko zistitelne a dovolim si tvrdit,ze pri lacnejsich ramoch aj tolerancia od vyroby bude +-1stupen


V ziadnom pripadne nie je mozne pri procese vyroby aby vznikla nejaka tolerancia pri karbonovom rame.
Ja nie som pretekar ale ked si na rame prehodim flipchip, ktory meni hlavovy uhol o pol percenta, tak to citism. Ja tam mam uhol dost polozeny (66,5/67) a v nizsej polohe o dost viac dviha predne koleso v stupaniach. Naopak v zjazdoch sa citis stabilnejsie.
Povies si ze je to len 1 stupen, ale posunie to stred kolesa o cca 2cm a to vidis aj volnym okom rozdiel.
Akoze nebude to zas brutalny rozdiel, ale ked mam dva porovnatelne osadene bicykle v porovnatelnej cene tak si vyberiem modernejsiu geo. Prinos bude neporovnatelne vacsi ako to ci ma jeden karbon riadidla a druhy hlinikove. A pomenit taketo periferie nie je ani drahe ani problem.
16.05.2021 - 13:34:11
01
Mýliš sa. Aj karbonové rámy majú svoje tolerancie. Síce nie v rádoch celých stupňov, ale desatinky boli namerané aj u značkových výrobcov. Písali o tom kedysi na nejakom webe a robili priame merania a porovnania z udávanými geometriami niekoľkých značiek.
16.05.2021 - 13:54:57
00
Síce píšem neskoro ale nevadí. Desať sezón som jazdil HT a potom sedem rokov full.Keby so sa mal zase rozhodnúť tak idem do kvalitného HT.Prečo, to je dlhšiu diskusiu.
31.10.2021 - 19:08:23
00
Výnimky potvrdzujú pravidlo. :)
31.10.2021 - 22:54:55
00
keyboard_arrow_up