sewas,

asi pred 300 km som menil retaz, pastorky, aj kluky a retaz mi z casu na cas vystreli - hlavne ked sa do toho trochu oprem. moze byt problem aj v prehadzovacke? (sponovanie na nej je na maxime)
na ceste sa mi to este nestalo, skor sa to stava ked slapem po lese - kamene, korene ...
10.05.2006 - 08:01:52
00
taktiez som menil pred mesiacom pastorky, retaz SRAM PC971, salter aj pilu a pred tyzdnom mi zacala retaz strielat (musim priznat ze som ju mesiac vobec nemazal a asi 2x som siel po dazdi), bol som v servise a zistili, ze jeden clanok ztuhol a poskakoval po pastorku, servisman to poohynal a uz to fici, da sa to vysledovat na dolnom kolecku saltra, vidno ako nim sklbe
10.05.2006 - 10:57:23
00
taktiez som menil pred mesiacom pastorky, retaz SRAM PC971, salter aj pilu a pred tyzdnom mi zacala retaz strielat (musim priznat ze som ju mesiac vobec nemazal a asi 2x som siel po dazdi), bol som v servise a zistili, ze jeden clanok ztuhol a poskakoval po pastorku, servisman to poohynal a uz to fici, da sa to vysledovat na dolnom kolecku saltra, vidno ako nim sklbe


v tomto problem nebude ... na retaz som haklivi kazdu chvilu ju cistim v pracke. s retazou nic neni.
a zabudol som ... robi mi to len na strednom prevodniku (32z) kontroloval som ho ale ziadnu vadu som na nom nenasiel.
10.05.2006 - 11:06:23
00
bratovi strasne striela retaz, ale to bude tym ze kazeta ma asi 7000 a retaz je nova :D
10.05.2006 - 11:32:26
00
no tak ho mas asi zjazdeny... to okom az tak nevidis... teda aj si aj tie nemenil (tie kluky co spominas.. :) )
potom to moze byt este posraty orech..
10.05.2006 - 11:35:27
00
no tak ho mas asi zjazdeny... to okom az tak nevidis... teda aj si aj tie nemenil (tie kluky co spominas.. :) )
potom to moze byt este posraty orech..


prevodnik zjazdeny neni - je to funglovka s klukami ...
a co to moze mat s orechom ???? :?
10.05.2006 - 11:45:52
00
ked je rozbity sa moze pretacat..
10.05.2006 - 12:24:30
00
To si casom sadne, mas este len 300 km. Ked je to nove, tak by si s tym nemal mat problem. :?
10.05.2006 - 12:45:47
00
chalani..... precital som si celu tuto diskusiu a vela veciam nerozumiem ako totalka zaciatocnik viete mi vysvetlit par pojmov ktore sa tu objavili aby som bol lepsie v opbraze prosim ??? ak ano ja to tu rad zhrniem ak nie tak nebudem otravovat.... dikes....

tak
co su to pastorky??? :shock:
co znamena ked retaz striela?? :shock:
co je to posraty orech ako niekto napisal? :shock:
to vazne periete retaz v pracke? alebo je to len nejaky slovny zvrat? :shock:

ja myslim ze to je vsetko comu som neporozumel ;-( :? a budem vdacny ak mi to niekto objasni prosim ...

dakujem a prajem slnieckovy den nech sa vam dobre bikuje...
10.05.2006 - 13:20:02
00
to zeropoint:

nakolko si ma dobre pobavil budem sa snazit :D ...

-pastorky je jednoducho to zadne 6, 7, 8, alebo 9 kolecko ... tak sme to volali ked sme boli mali (repsektive vtedy sme to volali iba 3 alebo 5 kolecko)

- retaz striela => pri slapani ti len tak z nicoho preskoci (retaz!!)

- pracka na retaz je zazracne zariadenie ktore nasadis na retaz, das do neho daky ten pripravok na odmastenie, potocis zopar krat a retaz je cista ... vyzera to takto neako ... http://www.veloshop.sk/d.htm?z=513
10.05.2006 - 13:47:19
00
1. Pastorky = kazeta (viackolecko na zadnom kolese)
2. ked retaz striela = vela vela moznosti kedy striela
3. orech = vecicka na naboji, ktora zabezpecuje volnobeh a na ktoru sa nasuva kazeta
4. pracka na retaz - vecicka so spustou kefiek a stetiniek na cistenie retaze
10.05.2006 - 13:51:49
00
zaujmave dakujem za odpovede....;-)


mam dalsie :(

co je to naboj??? to ako nieco raze 9mm?? :shock:
kazeta? co je to kazeta? :shock:

takze pracka dik za graficku ukazku vyzera to zaujmavo ....
ale nechapem preco som teda celu dobu bol v tom ze retaz ma byt poriadne namazana ....??? ;-(

normalne sa citim trapne;-((( mozno by bolo dobre urobit nejaku stranku s obrazkami ze na obrazku c jedna vidis toto a toto.. alebo nieco take nech lamy ako ja lahsie predchadzaju trapasom ako si tu teraz vytvaram ... co vy na to???


a samozrejme vopred dakujem za odpovede a dakujem este raz za tie predosle...
10.05.2006 - 14:11:37
00
to tucek:
-vysvetlit zaciatocnikovi ze pastorky su vlastne kazeta a orech je vecicka na naboji asi neni najlepsie riesenie :)

to zeropoint:
ja som takisto iba pred rokom zacinal s bajkovanim a takisto som tu kazdemu 2. slovu nerozumel ... jedna dobra rada treba veeela goooglit ...

- co sa pracki tyka ... retaz ma byt namazana ale nie stylo olej nato prach zas olej prach ... vzdy treba vycistit a potom namazzat ...

- naboj je stred kolesa - kdesu vseliake loziska a trcia z toho spice ... lepsie popisat neviem :|
10.05.2006 - 14:23:21
00
:lol: zacinam mat pocit, ze si z nas strielas, ale pre pripad ze nie, tak
- kazeta je ta spusta ozubenych koleciek vedla seba co mas na zadnom kolese, tie kolicka sa volaju pastorky
- ta kazeta je nasunuta na orechu-taka vec, ktora je sucastou naboja
- naboj je taka ta vec uprostred kolesa, z ktorej idu vsetky tie tenke drotiky (spice) a v ktorom je oska a loziska a vdaka nabuju sa koleso toci :)

- mozno by si mal prestudovat toto tu http://the.mtbiker.sk/index.php?modul=slovnik&slovo=
10.05.2006 - 14:25:41
00
:lol: zacinam mat pocit, ze si z nas strielas,

- mozno by si mal prestudovat toto tu http://the.mtbiker.sk/index.php?modul=slovnik&slovo=


v ziadnom pripade nestielam ... nemam zbrojak a bol som na civilke ale to je jedno proste som nadsenec ktory objavil ze bike v dnesnej dobe je nieco uplne ine ako za cias supr sobi20....

jasneeeeeeeeee presne nieco take som potreboval ako je na tej stranke dikes bobo mas u mna kavu ked budes v BA (ja sice kavu nepijem ale covolu si dam)...... skoda ze na tej straneke este niesu obrazky .....ale dikes chlapi mate to u mna....
10.05.2006 - 14:30:03
00
keyboard_arrow_up