áno, 170cm je OK, to uvádza aj Ineos web, ale váhu tam nemajú.

https://www.ineosgrenadiers.com/riders/tom-pidcock
17.05.2021 - 09:29:04
00
slavomirk napísal:
...To by ma zaujímalo, keby v Tokiu šiel ako by to bolo.

Tým, že Vlad Dascalu včera skončil do 24. miesta (17. miesto) tak sa dostala Veľká Británia a Rumunsko pred Slovensko v Olympijskej kvalifikácii do Tokia. Takže Pidcock má dvere na olympiádu otvorené.
17.05.2021 - 09:30:18
03
lubo.k napísal:
Tak potom ma fakt 170cm, nato je 50kg fakt malo. 58kg vyzera realnejsie.

https://youtu.be/4zShqTRyfOw
Príloha:
IMG_20210517_095400.jpg
IMG_20210517_095400.jpg 88.07 KiB thumb_up0thumb_down

17.05.2021 - 09:55:52
00
Kristina napísal:
Tým, že Vlad Dascalu včera skončil do 24. miesta (17. miesto) tak sa dostala Veľká Británia a Rumunsko pred Slovensko v Olympijskej kvalifikácii do Tokia. Takže Pidcock má dvere na olympiádu otvorené.


No vsak pri vsetkej ucte, je to smutne v akom stave je horska cyklistika na Slovensku. Uz len v okoli BA su fantasticke podmienky, su tam stovky kilometrov singlacov. Su tam aj endurove trate, pumptracky kvoli technike.
Ale nepamatam si ze by som niekedy videl skupinku mladych XC jazdcov ako by trenovali.

Pri vsetkej ucte k Haringovi, Ulikovi a spol. Ale bud su to chalani bez velkeho talentu, alebo je tam nejaka chyba v treningu ked pretek co pretek su predbehnuti minimalne o kolo. A je smutne, ze nedokazeme vyprodukovat v relativne popularnom sporte nejakych pretekarov, ktory dokazu jazdit aspon bodovane miesta.
A vlastne na ceste je to to iste, ked napr. najlepsi casovkar Cully strati na MS na vitaza 10 minut.

Dascalu a Pidcock si miesto na OH zasluzia neporovnatelne viac ako nasi.
18.05.2021 - 14:26:02
02
kecinko toto nieje problem len cyklistiky. Ja sa pohybujem dost intenzivne v hokeji. Tam je to to iste. Robi to len ten kto na to ma. Talent vyskoci len malo kedy. A celkovo slovensky sport je na tom takto. Pocas prenosu som zachytil ako sa bavili o Loane. Ze ona bola asi od 16r. v akademii. Kazda disciplina cyklistiky ma svoju akademiu. Maju svojho trenera, fyzioterapeuta lekara. Vsetko je robene na mieru kazdemu sportovcovi. ZAchytil som ze by sa mal urobit velky cyklo areal pre vsetky discipliny kde by sa zdruzovali nasi pretekary. No uz to bolo stopnuke koli nejakym natahovackam. Momentalne bola zvolena nejaka kontrolorka ktora ma osobny problem s Privarom. Takze ruzovo to nevidim.
18.05.2021 - 14:52:26
02
Andreas12 Hej ten areal bol ale dost nestatne umiestneny kdesi pri Slovakia ringu. To by asi bolo dost problematicke na kazdodenny trening skolopovinnych.
Jasne ze v roznych castiach Slovenska su rozne podmienky, ale minimalne v okoli BA nechyba takmer nic. V Strave vidim ze ma takmer na kazdom XC traile v okoli BA QOM Madarka Blanka Vas, ktora je spicka mezdi zenami v U23. Madari k nam mozu dochadzat za treningom a vychovat spickovu pretekarku.
Jasne ze na vychovanie top pretekara treba aby klaplo vsetko - talent od boha, fyziologicke predpoklady a aj dokonale podmienky. Ale myslim, ze minimalne tie prirodne podmienky su u nas slusne. Urcite lepsie ako napr. na biatlon, beh na lyziach ci lyzovanie... To ze nemame nikoho schopneho bodovat musi znamenat, ze sa veci robia katastrofalne zle.
18.05.2021 - 15:00:43
00
kecinko ja si nemyslim ze mame zle podmienky aj na biatlon a podobne. Co sa tyka prostredia mame top podmienky. Ved Cesi by k nam nechodili na hory. Mozno by bolo super spojit to tak ako v NMNM kde v zime frci biatlon a bezecke lyzovanie a v lete XCO. V osrbli by sa dalo urcite nieco take urobit. Ale u nas celkovo funguje sport iba ked su tam sukromne peniaze. Ci uz to je futbal, hokej, hadzana, Peta Vlhova aj Slovakia ring napr. Nic sa nezivy statnymi peniazmi ale sukromnymi.
18.05.2021 - 15:17:08
01
Andreas12 napísal:
kecinko ja si nemyslim ze mame zle podmienky aj na biatlon a podobne. Co sa tyka prostredia mame top podmienky. Ved Cesi by k nam nechodili na hory. Mozno by bolo super spojit to tak ako v NMNM kde v zime frci biatlon a bezecke lyzovanie a v lete XCO. V osrbli by sa dalo urcite nieco take urobit. Ale u nas celkovo funguje sport iba ked su tam sukromne peniaze. Ci uz to je futbal, hokej, hadzana, Peta Vlhova aj Slovakia ring napr. Nic sa nezivy statnymi peniazmi ale sukromnymi.


Co sa tyka biatlonu a bezeckeho lyzovania, tak je tam nevyhoda ze najlepsie strediska su pomerne daleko od velkych miest na kazdodenny trening (Skalka, Strbske Pleso, Osrblie). To ti znacne znizuje potencialnu velkost clenskej zakladne. Kraliky su sice kusok od BB, ale zase su pomerne nizko takze problem so snehom.
Okrem toho v Tatrach ani napr. nemaju trat na kolieskove lyze.
MTB ma vyhodu, ze nepotrebujes sneh a trenovat sa da takmer celorocne. Vyhoda NMNM je hlavne v tom ze umoznuje zorganizovat velke preteky a tym padom vies pritiahnut sponzorov a zaujem verejnosti. To ti odlahly trail uprostred lesa neumozni. Natrenovat ale vies aj ked nemas trat zokruhovanu a obklopenu tribunami.
A ked vidim tie drahe bicykle v lese ci na hrazdi... asi to bude skor manazerske zlyhanie.
18.05.2021 - 15:26:07
00
lubo_j napísal:
No vsak pri vsetkej ucte, je to smutne v akom stave je horska cyklistika na Slovensku. Uz len v okoli BA su fantasticke podmienky, su tam stovky kilometrov singlacov. Su tam aj endurove trate, pumptracky kvoli technike.
Ale nepamatam si ze by som niekedy videl skupinku mladych XC jazdcov ako by trenovali.

Pri vsetkej ucte k Haringovi, Ulikovi a spol. Ale bud su to chalani bez velkeho talentu, alebo je tam nejaka chyba v treningu ked pretek co pretek su predbehnuti minimalne o kolo. A je smutne, ze nedokazeme vyprodukovat v relativne popularnom sporte nejakych pretekarov, ktory dokazu jazdit aspon bodovane miesta.
A vlastne na ceste je to to iste, ked napr. najlepsi casovkar Cully strati na MS na vitaza 10 minut.

Dascalu a Pidcock si miesto na OH zasluzia neporovnatelne viac ako nasi.

Talentov by sa IMHO našlo. Môžeš však byť sebe nadanejší športovec, ale od určitej úrovne sa už sám nezlepšíš. Ako píše Andreas12, chýba nám stredisko, skúsení tréneri, zázemie. Neviem o tom, že by Slovenská repre mala k dispozícii niekoho so skúsenosťami z takto vrcholovej cyklistiky. Všetci naši bajkeri a bajkerky trénujú väčšinou individálne. Bez know-how sa ďalej neposunieme. Tréneri a strediská s know-how zo zahraničie budú samozrejme stáť peniaze. Sagan nám síce za posledné roky celkom slušne zarába na dotáciách, otázkou však zostáva ako sú tieto prostriedky vynakladané na výchovu nových bajkerov.
18.05.2021 - 15:57:20
10
Kristina napísal:
Talentov by sa IMHO našlo. Môžeš však byť sebe nadanejší športovec, ale od určitej úrovne sa už sám nezlepšíš. Ako píše Andreas12, chýba nám stredisko, skúsení tréneri, zázemie. Neviem o tom, že by Slovenská repre mala k dispozícii niekoho so skúsenosťami z takto vrcholovej cyklistiky. Všetci naši bajkeri a bajkerky trénujú väčšinou individálne. Bez know-how sa ďalej neposunieme. Tréneri a strediská s know-how zo zahraničie budú samozrejme stáť peniaze. Sagan nám síce za posledné roky celkom slušne zarába na dotáciách, otázkou však zostáva ako sú tieto prostriedky vynakladané na výchovu nových bajkerov.


Nepoznam situaciu v MTB tak budem rad ak sa dozviem nieco nove. V inom sporte (vodny slalom) som jazdil ale na reprezentacnej urovni a myslim si ze spickovy trener dokaze velmi pomoct urobit ten posledny krocik. Napr. urobit rozdiel medzi pretekarom sirsej domacej spicky a reprezentantom. Ale percentualne sa mozeme bavit o mozno 3-5%.
Ak je pretekar na XCO obehnuty o kolo, to znamena ze zaostal za vitazom o 20%. Ak o dve tak je to o 25%. Aj keby sme od tychto rozdielov odpocitali tych 5%, aj tak to bieda.
Okrem toho Dukla BB je bohate stredisko. Viem ze chalani z Dukly rozpredavali spickove Meridy v top vybave za klobasku (kamosi od nich maju). Rovnako maju aj stredisko so zazemim a starostlivostou. Problem ale asi bude v tom, aki sportovci sa tam dostavaju. Teda asi v praci s mladezou a tak je latka pre zaradenie do strediska vrcholoveho sportu nizku... podobne to zacina byt napr. aj u nas v kanoistike. Pred 10-15 rokmi boli kriteria na zaradenie do strediska vrcholoveho sportu ovela vyssie.
18.05.2021 - 16:49:36
00
kecinko len vo vodnom slalome si medzi brankami sam. A je len na tebe co urobis. Tu strasne vela zalezi odkial startujes. Pokial by mato haring startoval z prvej rady tak by skoncil asi lepsie ako 80ty alebo ktory bol. Uz po prvom kole maju ti vzadu stratu mozno 2 minuty. Samozrejme mozme povedat co urobil Pidcock v albstade. Alebo aj Sagan na olympiade. Ale to su fakt top talenty. Cize toto nedokaze kazdy. A mozno aj preto nevyhral Pidcock v Albstade ze vela energie utratil na predieranie sa dopredu. Napr pri vodnom slalome asi nieje az tak dolezita regeneracia ako pri cyklistike. A cele zazemie co mas. Doplnky vyzivy, strava, mozno prenosna kryokomora a veci podobne. Pokial mas toto k dispozicii tak mas hned naskok.
18.05.2021 - 17:38:14
00
jednoduchá odpoveď.talent dnes už dávno nestačí.Maradona sa narodí raz za 100 rokov.Koľko % z dnešných detí je ochotné naozaj tvrdo makať s klapkami na očiach?...pri nástrahách a možnostiach čo im život dnes ponúka a ďaleko pohodlnejších.
18.05.2021 - 17:50:13
01
S nastavenim ze deti maju makat na 100% s klapkami na ociach sa veru nikam nedostaneme,tam sa moze zacat. Premotivovany rodicia hulakajuci po detoch na bikoch ake nemaju ani elitaci mozu rovno zabudnut ze ich dieta bude druhy Sagan. Tade cesta nevedie....
18.05.2021 - 18:05:14
09
Andreas12 napísal:
kecinko len vo vodnom slalome si medzi brankami sam. A je len na tebe co urobis. Tu strasne vela zalezi odkial startujes. Pokial by mato haring startoval z prvej rady tak by skoncil asi lepsie ako 80ty alebo ktory bol. Uz po prvom kole maju ti vzadu stratu mozno 2 minuty. Samozrejme mozme povedat co urobil Pidcock v albstade. Alebo aj Sagan na olympiade. Ale to su fakt top talenty. Cize toto nedokaze kazdy. A mozno aj preto nevyhral Pidcock v Albstade ze vela energie utratil na predieranie sa dopredu. Napr pri vodnom slalome asi nieje az tak dolezita regeneracia ako pri cyklistike. A cele zazemie co mas. Doplnky vyzivy, strava, mozno prenosna kryokomora a veci podobne. Pokial mas toto k dispozicii tak mas hned naskok.


Akoze regeneraciu nepodcenuj v ziadnom sporte. Vodny slalom je fyziologicky rychlostno silovy sport, kde je 80-100s vykon zlozeny prakticky z niekolky sprintov, kedze musis neustale menit tempo. V pripade ze nie si 100% zregenerovany, tak sa to prejavi na vybusnosti ale stabilite tela. Nejazdis sice 6h vyjazdy ako pri cestnej cyklistike, ale mas za tyzden 12-15 treningov a absolvovat to nie je jednoduche, kedze pri 2-3 ides absolutne maximalnou intenzitou.

Jasne ze startovna pozicia urobi svoje, ale urcite to nesposobi to, ze ta dropnu o 1-2 kola. Ked ta dropnu o 2 kola, to znamena ze ta predbehnu, v tvojom 4 tom kole (oni idu 5te) a ty si teda stratil na necelej hodine cca 12 minut.
Keby napr. dostal od vitaza 3-5 minut, tak uznam ze to moze byt tym horsimi podmienkami. Ale aj tak si myslim ze vzhladom na medzinarodne vysledky sa maju v Dukle relativne dobre.
Akoze nic proti Martinovi, aj tak je najlepsi na Slovensku. Len hovorim, ze je to skoda ze na nasich trailoch nevedia vyrast aspon tak konkurencieschopni pretekari ako Cesi.
18.05.2021 - 18:29:56
00
Ale vedia vyrast. Talentov by sme mali ,len na ich najdenie nemame podmienky. Sagana kto nasiel? Jeho otec sa obetoval a rodina A mal stastie ze na trenerov . To mi chce niekto povedat ,ze druhy taky nie je? Ale je len nema stastie a hlavne nemaju deti podmienky ,kvalitne podmienky. Dukla by mala byť vyberom naj z CELEHO Slovenska nie len kamarati z BB. Na stastie urcite nehraju anglicania,holandania,taliani, spanieli pretoze u nich to vobec to nie je o štastí . Tam maju podporu kluby,lepsie socialne podmienky a nie je to sirokej zakladni a pocte obyvatelov. Uz len cesty ake mame vacsinou katastrofa a vodici skoda reči to len ako bonus. Zanicky aspon pre deti nieco robí. Samozrejme treba klobuk dole pred cyklo timami co dokazu existovat u nas. Ale kazdy vie ze mat lepsie podmienky..... tuto temu je zbytocne riešiť. Skoda reči
18.05.2021 - 20:16:35
01
keyboard_arrow_up