To nemyslíte vážne, že máte sluchadlá počas jazdy na bicykli. :n: :n: :n:
18.05.2021 - 16:28:29
04
jammin napísal:
Naozaj som za tie roky/km zazil sialene veci ale nikdy som si nepovedal ze kebyze lepsie pocujem tak toto sa nestane. Nespochybnujem ze je to lepsie bez, ide o to ze aka je ta miera (ja osobne som si vyhodnotil ze nizka co sa tyka mojho ohrozenia a velmi zanedbatelna ze by som ohrozoval druhych)

Mne napriklad to, ze som auto pocul, zachranilo zivot. Isiel za mnou par sekund, mojou rychlostou, nepredbiehal, bol prilis blizko a pri mojom odbocovani do mna napalil, proste nepribrzdil. Tym, ze som pocul jeho motor, presne som vedel, kde je, dokonca predvidal, kedy ma trafi, dokazal som sa "pripravit" na naraz. Vdaka tomu, som neskoncil na kapote, ale letel spolu s bikom dopredu a hlavne mal som cas rukami zareagovat a chranit sa. Skoncilo to iba rozpolenou prilbou, frakturou lakta a samozrejme kompletne oskrety. Paradoxne policajti mi nechceli verit, ze sa to stalo v cca 30kmh, lebo som mal "prilis lahke zranenia". Ale to uz je ina story.
18.05.2021 - 17:07:28
00
pRo_lama napísal:
To nemyslíte vážne, že máte sluchadlá počas jazdy na bicykli. :n: :n: :n:

Nie sluchadla ale sluchadlo a v kombinacii s radarom so zapnutou zvukovou notifikaciou a samozrejme v rezime denneho svietenia.
Za mna ovela lepsie ako ked sice nemas sluchatko ale nemas ani radar a ani blikacku cez den.
Kazdopadne ked trafis na debila nepomoze ti nic.
18.05.2021 - 17:31:38
01
Už dlho čítam rôzne veci o tom radare, ale stále neviem prísť na to, k čomu by mi bol, keď mi stačí sluch na to, aby som počul či ide za mnou auto alebo niečo iné.
18.05.2021 - 17:36:19
00
Tazko povedat, urcite to nie je nutnost ale napriklad v protivetre urcite viem o aute za mnou skor ako by som ho identifikoval sluchom. V usekoch kde viem ze radar moze zaznamenat auta za mnou jazdim ovela viac od kraja a ked daco ide pomalicky sa suniem ku kraju. Su to take blbiny ale celkovo mam lepsi pocit ked idem snim ako ked napr. idem ma mtb daky presun do terenu po ceste a nemam ho.
18.05.2021 - 17:54:07
03
Kto nema nepochopi, kto ma uz nechce jazdit bez toho 😉
18.05.2021 - 18:05:34
014
pRo_lama napísal:
Už dlho čítam rôzne veci o tom radare, ale stále neviem prísť na to, k čomu by mi bol, keď mi stačí sluch na to, aby som počul či ide za mnou auto alebo niečo iné.


cize ty pri obchadzani prekazky ci odbocovani vlavo nikdy neotocis hlavu a spoliehas sa 100% na svoj sluch ? tak to ti zelam vela stastia a dlhy zivot v zdraví :D
18.05.2021 - 20:06:15
00
Dnes som si na toto spomenul. Valim proti vetru, pocujem len sustat vietor a zrazu vedla mna cervene auto. Absolutne som ho nepocul a nebola to tesla 😁
Isiel som na CX a tam nemam radar.
18.05.2021 - 20:26:23
00
pRo_lama napísal:
Už dlho čítam rôzne veci o tom radare, ale stále neviem prísť na to, k čomu by mi bol, keď mi stačí sluch na to, aby som počul či ide za mnou auto alebo niečo iné.


Pretoze ten radar ti oznami to auto daleko skor ako ho ty pocujes a to nehovorim o tom ked fuci alebo idu auta oproti tebe. Dnes som naschval isiel bez sluchatka a naozaj sa sustredil ci o nieco prichadzam (naozaj som nic nepostrehol). Nemal som sancu pocut auto ani len nahodou skor ako ho zaznamenal radar. Ten rozdiel bol obrovsky (kedze fucalo). A povedat ze auto za sebou nepocujem ked ide pomalsie za mnou je hlupost. Pocujem ho a dost jasne, viem rozlisit ako je blizko (ak ide dlhsie za mnou) a aj ci je to auto alebo autobus a pod. Cize naozaj podla mna stale plati to ze v kombinacii s radarom je bezpecnostne riziko pre mna s jednym sluchadlom minimalne oproti tomu kebyze sluchadlo nemam. Urcite mam lepsi prehlad s radarom a jednym sluchadlom ako bez radaru a sluchadla.
18.05.2021 - 20:35:18
00
yojo napísal:
Mne napriklad to, ze som auto pocul, zachranilo zivot. Isiel za mnou par sekund, mojou rychlostou, nepredbiehal, bol prilis blizko a pri mojom odbocovani do mna napalil, proste nepribrzdil. Tym, ze som pocul jeho motor, presne som vedel, kde je, dokonca predvidal, kedy ma trafi, dokazal som sa "pripravit" na naraz.


Ak ide auto za mnou tesne a dlhsie pravdaze ho bez problemov pocujem ked mam jedno sluchadlo a to plati aj o tom ked prichadza ale tam sa spolieham na radar lebo ten to zvlada ovela skor a prenejsie ako ja.
18.05.2021 - 20:38:00
00
jammin Neslo ani tak, ze som ho pocul, ale vedel som v velmi presne identifikovat, kde v priestore je. Neverim, ze by som to s jednym uchom tak dobre uhral. Na druhu stranu, keby som si pred jazdou dal jedno sluchatko do ucha, tak vyrazim o 5 sekund neskor a ta situacia by mozno nikdy nenastala. :-D
18.05.2021 - 20:51:40
00
pRo_lama napísal:
Už dlho čítam rôzne veci o tom radare, ale stále neviem prísť na to, k čomu by mi bol, keď mi stačí sluch na to, aby som počul či ide za mnou auto alebo niečo iné.

kek susti vietor ... a dnes aj e-auta,ale ako sa vravi u pilotov,sunda ta ten,koho nevidis :)

sluchadla nech si ma kto chce ake,mna skor udivuje,ze si takto kazit jazdu inymi zvukmi :lol:
18.05.2021 - 21:05:16
00
yojo napísal:
jammin Neslo ani tak, ze som ho pocul, ale vedel som v velmi presne identifikovat, kde v priestore je. Neverim, ze by som to s jednym uchom tak dobre uhral. Na druhu stranu, keby som si pred jazdou dal jedno sluchatko do ucha, tak vyrazim o 5 sekund neskor a ta situacia by mozno nikdy nenastala. :-D


Neviem ci si ludia uvedomuju ze ak mas jedno sluchatko stale pocujes dost dobre. To nie je ze si hluchy.
Navyse ten radar okrem zvuku ukazuje aj graficky kde to auto je a aj viacero aut za sebou cize vies aj pocet (toto nie je uplne dokonale ale len takmer). Za nejaku dobu sa presne naucis rozoznat ako daleko je, ako rychlo sa priblizuje a kedy ta obehne (a nie nemusis na to cumiet). Cize napriklad vies dost presne identifikovat ked sa mas uhnut naozaj ku kraju lebo oproti ide auto ale ten debil si to stale vali tak ze to nema sancu stihnut bezpecne a ani to uz neubrzdi. Plus meni farby oranzova a cervena podla toho ako rychlo sa auto priblizuje. Je to ovela dokonalejsie a bezpecnejsie ako sluch. Kto nezazil nepochopi. Tiez som neveril kym som neskusil, dnes si uz bez toho vyjazd viem len tazko predstavit.
18.05.2021 - 21:15:44
00
lto napísal:
kek susti vietor ... a dnes aj e-auta,ale ako sa vravi u pilotov,sunda ta ten,koho nevidis :)

sluchadla nech si ma kto chce ake,mna skor udivuje,ze si takto kazit jazdu inymi zvukmi :lol:

Žeby si týmto tú jazdu naopak vylepšil, vidím u teba neprichádza do úvahy....
V dlhých výšľapoch to mám v ušiach vždy. Ale idem totálnu defenzívu - nemyslím výkonovo a prehľad o dianí okolo mám aký taký stále. Bez radaru...
18.05.2021 - 21:22:03
00
vlastoch napísal:
cize ty pri obchadzani prekazky ci odbocovani vlavo nikdy neotocis hlavu a spoliehas sa 100% na svoj sluch ? tak to ti zelam vela stastia a dlhy zivot v zdraví :D


Pri každej prekážke sa pozerám za seba aj počúvam. To je hádam automatika u každého cestného cyklistu.
18.05.2021 - 21:43:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up