Caute,
Chysta sa zo svk niekto na maratonu v 2021?
04.09.2020 - 19:46:44
00
Tento rok chystajú budúci rok len nenapraviteľný optimisti...

A vážne - neviem, či organizátori za tohtoročný zrušený maratón vracali štartovné, alebo dali prísľub zaplateného štartovného na budúci rok. V druhom prípade bude asi veľmi málo voľných miest.
04.09.2020 - 20:50:46
00
Tohtorocne startovne preklopili na buduci rok a ja som prave jedno buducorocne vyhral. Asi bez sance pre hocikoho z partakov zohnat volny flek tak hladam dakoho z fora
04.09.2020 - 21:23:13
00
Tak maratona sa kona. Je tam aj par slovakov. Su medzi nimi aj foristi?
26.05.2021 - 15:59:31
00
má niekto osobnú skúsenosť s týmto maratónom? Chystá sa niekto?
18.04.2024 - 19:02:43
00
Veľmi starú... Ale nešiel som dlhú, ani som nebol prihlásený, len som sa pridal a išiel. Mal som sedieť v izbe, keď išli po ceste 100 m od penziónu?
18.04.2024 - 19:50:54
01
Aj ja tak zvažujem. Chcela by som skúsiť dlhú bez závodných ambícií. Proste zdolať v limite :$
18.04.2024 - 20:09:54
00
Kristina napísal:
má niekto osobnú skúsenosť s týmto maratónom? Chystá sa niekto?

Bol som 2 krat, co ta zaujima?
18.04.2024 - 20:40:45
00
mufto Chápem, že vzdialenosť nie je až takým problémom ako prevýšenie. Tých 4200m na 138km asi nebude zadarmo.
- Čo očakávať od výjazdov? Sú to skôr dlhé tiahle a pravidelné stúpania, ktoré sa moc nevymykajú udávanému priemeru? Alebo keď udávajú napríklad priemer 5,8% tak tam môžem očakávať väčšinou 4% a miestami potom 11%?
- Predpokladám, že chlieb sa začne lámať až po cca 87km v 10km stúpaní na Passo Giau 2.236m. Píšu že priemer 9,3% Vzdialenosťou a sklonom by sa to dalo porovnať napríklad so SaCalobra (ak máš skúsenosť s týmto výjazdom na Malorke)?
- Čo čakať na tých vysokých priesmykoch v prípade dobrého počasia? je veľký rozdiel v teplote dole a hore? Plánujem vziať vestu v prípade dobrého počasia. Ak bude neisté tak radšej bundu do vrecka.
- Ako vypadajú občerstvovačky? Pôjdem bez podpory a by som rada vedela čo na nich očakávať a či sa mám napakovať radšej svojím proviantom.
- Čo kvalita ciest a asfaltu v zjazdoch? Dá sa to púšťať, alebo tie horské priechody bývajú rozbité?
18.04.2024 - 21:27:16
00
- vyjazdy su pravidelne, p. Sella v hornej casti trocha pritvrdi ale tam je este dost sil
- to je dobre prirovnanie, subjektivne som Giau ale vnimal ako ovela narocnejsi, jednak to bolo stavom v ktorom som tam prisiel a druhak mozno aj nadmorskou vyskou, mne sa chlieb paradoxne zlomil za giau kedy som v dlhom zjazde vytuhol a dobehli ma krce
- v pripade dobreho pocasia to bolo cele na kratke/kratke, max navleky na ruky, vestu som zlozil uz na starte(to bolo menej ako 10 stupnov) ale v tej mase ludi bolo teplo. Kazdopadne vesta do dresu urcite ano.
-bufety skvele, zemlicky, ovocie, ziadne cakanie, vodu/iont dolievaju rychlo. Ale nemaju gely, na to pozor.
-asfalt dobry. najhorsi bol asi v hornej casti zjazdu z p.Pordoi ale tam je to tak namotane ze sa moc neleti
18.04.2024 - 22:40:14
10
Ďakujem veľmi pekne. :handshake:
18.04.2024 - 22:43:46
01
Problémom je asi, najmä ak vyjde počasie, štart. Ak sa nemýlim, radenie od štvrtej, štart po vlnách od piatej - v tých výškach celkom chladno. Ja som vtedy pozeral štart v TV - davali na lokálnej TV, vyšiel som na trať až okolo ôsmej, keď už aj slabší išli z Passo Gardena do Corvary. Rukávky aj vestička išli dole po pár km v stúpaní na Campologno a viac som ich nepotreboval..
Problém som mal (a nielen vtedy) na Falzaregu, nepríjemný kopec. Giau som ešte nešiel. No a druhý problém je kúsok pred cielom v La Villa, Mur dl Giat - síce len cca 600-700 metrov, ale skoro stále rovno hore 12-15%. Ak je teplo a slnečno, tak je to peklo. Hodne ľudí tlačilo. Ale hŕba divákov, ochotne potlačia...
Bufet som zažil len na Falzaregu, dobre zásobený, pitie aj jedlo. Dokonca aj keď som nemal číslo, tak mi strčili do ruky banán a naliali do bidonu jonťák. Voda sa dá nabrať aj v studničkách pri ceste, v prípade teplého počasia aj opláchnuť. Akurát občas treba čakať, kým sa uvoľní miesto.
Následne v zjazde v Valparoly som mal nepríjemný zážitok. Bol nový hladučký asfalt, tak som si to púšťal a hodne ľudí predbiehal. Až prišla ľavá zákruta a v priekope za zákrutou saniťáci nakladali jazdca na nosítkach zabaleného v staniole do sanitky. A o kus dalej pravá serpentína s múrikom a za múrikom na plošine helikoptéra a prekladali do nej nosítka zo sanitky. Bŕrr. Pomyslel som si, že 4 ročná vnučka, ktorá tam bola s nami, ma ešte chce postískať a vybozkávať, a okamžite začal viac používať brzdy...

Za dobrého počasia krásna akcia...
19.04.2024 - 16:02:22
10
keyboard_arrow_up