K tým insertom len to.
Že jazdím niečo cez rok https://www.rimpactmtb.com/shop (Tie dvojzmesové PRO) A bez toho by som už poriadne bikeparky nejazdil.
Ten rival je prakticky to isté.
20.11.2020 - 09:38:38
01
to ja mám zo všetkým (bez bajku) tak 80 kg max aj to možno preháňam taKže si možem dovoliť nízke tlaky ;) Jazdím v podstate len nonstop traily tu na východe hlavne a slanské vrchy tam už je cítiť fajná endurko príroda :) Dobre dík hoši pozriem ešte čoby bolo naj ale asi nechám v predu assegai a dozadu ešte uvidím no zatiaľ mam adepta DHR2
20.11.2020 - 13:31:52
01
scart335 napísal:
K tým insertom len to.
Že jazdím niečo cez rok https://www.rimpactmtb.com/shop (Tie dvojzmesové PRO) A bez toho by som už poriadne bikeparky nejazdil.
Ten rival je prakticky to isté.


Ahoj, nenapisla by si nam pls. ksusenosti s insertami sem https://www.mtbiker.sk/forum/komponenty/mtb-vlozky-do-plastov-tire-inserts-t44940.html?hilit=insert

Vdaka.
27.01.2021 - 14:13:54
00
Čaute, hľadám plášte Michelin wild Am 29 2,35 competition line , problém, že všade sú vypredané alebo zatiaľ nedostupné, náhodu ich doma nikto nemá čo :) resp link kde by boli zatiaľ som písal do Koloshop uvidíme čo odpíšu. Ináč som pozeral Hutchinson kombo Toro - Taipan no sú dosť úzke skoro všetky chcel by som tých 58 mm ako mám doteraz. Potom ešte silno uvažujem o Wolfpack a model Trail no neviem ako sú na tom s odolnosťou podaktorí tu písali že ich jazdia.
08.02.2021 - 12:44:38
00
Ja som sa svojho času zariadil podľa odporúčania odtiaľ: https://www.youtube.com/watch?v=8by3v688Ze8 a neviem si Minion DHRII DC 2.8 vpredu na 35mm rafku vynachváliť. Mäkkučké bočné štuple, čo podržia mojich 90 kg. Horné sú zmes 62 - fajn grip a zároveň sú dobré aj na zníženie odporu. Kľudne dáš aj dlhé výjazdy.
Nepociťujem ani hmotnostnú penaltu (pozri na typ WT v šírke 2,5 a istíš, že majú skoro rovankú gramáž). Porovnávať dnešok s minulosťou, kedy plášte pod 800g na trail boli bežné, nemá zmysel, podľa mňa to má na hobby jazdenie svoju pridanú hodnotu a niekde tá nevýhoda musí byť a tu je to v (čiastočne) v tej hmotnosti. Inú neviem :D
25.05.2021 - 10:32:42
00
Tak nakoniec som vpredu nechal Assegai 2,5 a dozadu nahodil Dissector 2,4. Predtym som mal vzadu tazky Assegai co aj v predu noa ten Dissector je ina paradicka ovela rychlejsie odvalovanie, v zakrutach tiez fajn grip + 300 gramov dole.. Vcera som bol jazdit aj blatisté traily a dojem super drzi zatial pekne takze zatial som spokojny :)
25.05.2021 - 20:41:17
01
Tuto kombinaciu jazdim momentalne aj ja a nemozem si ju vynachvalit. Dokonca dnes vyskusane aj v blate. Assegai je v predu brutalny drziak a Dissector v zadu ma dobry valivy odpor a na suchu aj za mokra velmi dobre predvidatelny, v zakrutach vie podrzat. Mozno len trochu horsie brzdi ako DHR, ale ten Assegai to vyvazi
25.05.2021 - 22:25:39
01
Dnes som nahodil Specialized Butcher 2,8 je vzadu vynikajúci. Prirovnal by som to ku kombinacii DHR2 na behuni a boky Highroller. Krasne sa to cez vsetko valí,pride mi,ze to lepšie drží a dobre sa gúľa. dopredu by som ho ale nedaval. Na 30mm rafku vzadu ma dost vyraznu oblý tvar a este aj siroku medzeru medzi bočnými stuplami a behunom. Vzadu je to prijateľné.Nechapem,ze kilovy plast moze tak dobre ísť aj po asfalte,do kopca. Za mňa ma naozaj veľa plusov?
27.05.2021 - 12:06:52
00
Duck1980 branomelis FiLus chlapi celkom ma zaujala vaša diskusia ohľadom plášťov v téme hmotnosti mtb komponentov. Vidno že k danej téme máte čo povedať, respektíve napísať. Tak budem rád ak hodíte niečo aj sem. Ja roky jazdím Maxxiy konkrétne Miniony. Vpredu som dlho jazdil klasiku DHF a vzadu DHR II a teraz s novým bajkom oba DHR II 3C. Vzadu to bude chcieť pomaly výmenu, ale asi tam hodím zas DHR ale 2C ktorý vadrží viac a je aj lacnejší :) aj keď teda nedrží tak ako 3C,
Celkom ma oslovili aj tie nové Micheliny no zas nie tie čisto endurové, ktoré boli aj v spomínanej téme, no ich ľahšia AM verzia, ktorá by mala podľa výrobcu vážiť tesne cez kilo. Čo som čítal, alebo aj počul, tak vraj sú tie nové Micheliny lepšie ako Maxxisy. Možno by som niekedy vyskúšal. Kedysi som Micheliny mal, boli dobré, len v mokrom prostrdí to bolo trochu horšie. Ja keďže jazdím za svoje a občas aj dlhšie výjazdy a do kopcov, tak akceptujem hmotnosť okolo kila. 1,2 kila a viac to už by som asi nebral, to mi príde už fakt na drsné jazdenie a primárne teda na to enduro, bikeparky a pod.
13.11.2022 - 18:54:43
00
Nazdar imro1. ...Neviem či ti ja dobre poradím, lebo ja jazdím práve ťažšie plášte. Ale zas už tých 1400g je aj na mňa moc. Minion DHF, DHR II som mal EXO protection a zmes dual. Odvaľovalo to tak celkom oničom a držalo to tak priemerne. S gripom to máš dosť diskutabilnú vec. Osobne vidím rozdiel v gripe v ideálnych podmienkach, napríklad teraz jeseň - osliznuté korene, kamene, všade vlhkosť a do toho ešte osliznuté lístie a pod ním zapadané kamene, tak sa mi zdá, že všetko drží rovnako zle. Jednoducho idem z CHPS, na Plešeli to nakúrim do prvého klesania a dolu je spadnutý strom, ktorý treba obísť zľava a ja netuším ako zastať. Momentálne tam mám kombo zamerané na vyváženie dlhých presunov za svoje na hrebene a na grip hlavne v hrabanke. Flow trail v bike parku som šiel jedine raz, ale to bol taký enduro flow v Bielsko-Biala. Aktuálne používam na všetko len plášte WTB...teraz mám kombo Vigilante2.5/TrailBoSS2.6. Plášte WTB používam hlavne pre vysoké bočné štuple. Vie to zachytiť v pomalej rýchlosti na skale, hrabankové off-camber zátačky sa s tým idú krásne. Na zimu ma do snehu čakajú plášte VerdictWET/Verdict, ale vzadu ešte neviem ako bude na snehu Verdict reagovať...ak nedobre, tak tam hodím Magic MARY. O Michelinoch ti bude musieť Duck popísať info....to som mal len kedysi na XC jazdenie a to boli mega kotvy - sa to doslova lepilo na asfalt v teréne to zas primerane nedržalo ako klasický skvelý XC plášť :)
13.11.2022 - 20:33:42
20
Na gume zalezi najviac,kazdy bude mat ten kompromis medzi drzanim ,odvalovanim ,vydrzou nastaveny nejak inak.Na toto obdobie som sal do predu maxxgrip ,v lete by mi stacil aj dual ,ale pre istotu davam maxxterra . Vzadu dual ,ale teraz by to chcelo nieco lepivejsie. Tu je pekny testik , zdvih vs guma https://m.pinkbike.com/news/short-or-long-travel-which-is-the-best-all-round-mtb.html?trk=rss
14.11.2022 - 08:00:47
00
Taktiež som skôr orientovaný na ťažšie plášte, EXO od Maxxisu je u mňa stále papier ? Pri DD sa už môžme baviť o serióznejšom plášti. No a teraz ma zakopú pod čiernu zem všetci priaznivci Maxxisu, ALE ZA MŇA sú to strašne nepodarené plášte. Možno to je mojím štýlom jazdenia a možno mám iné predstavy o tom ako sa ma plast chovať ? ale DHF MaxGrip exo+ šiel aj z nového bajku dole po 2 prevezeniach na lokalkach... Nepredvidateľný plášť, bez varovania dokázal ustreliť... DHR2 MaxTerra exo+ detto do kopca kotva s kopca ma to brzdenie tiež zrovna nenadchlo nato ze podľa vzorky by to malo brzdiť ako besné... Michelin som mal Wild Enduro P +Z ale tiež ťažšii enduro casing.... Ešte so staršou zmesou, nie tie žlté lepí e co sa robia teraz.... Tuším sa to volalo MagiX (predok) a GumX(zadok) zmes ako taka fajn lepidlo to, kým som došiel k trailu vyzbieral som štrk o zvažnice... bočnice dosť tvrdé,lenže predný plast bol do špecifických podmienok... Tie riedke a pomerne vysoké bočné štuple vedia človeka slušne vycvičiť na tvrdom suchom podklade. Celý ten stupel proste uhne a keďže ďalší je pomerne ďaleko tak už nemá čo podržať a ideš von... Do hrabanky alebo mierne navlhnutej hrabanky paráda, no akonáhle v tej hrabanke trafis niečo tvrdšie tak o tom vieš ? zasa keď bolo blato tak s čistením mali celkom problém... Zadok sa dokázal zabíjať už za vlhka... Pomerne hustá vzorka... Ak Michelin tak by som skôr uvažoval nad Wild AM plastami, neskúšal som ich, no proti Wild Enduru mi vzorka lepšie riešená, hustejšie a nižšie bočné stople mi príde ako viac univerzálne riešenie...
Pre niekoho kto chce odkrútiť pomerne veľa na jednom plášti a nenadriet sa ako kôň sú fajn Pirelli v podstate pre EN
a Trail použitie majú totožné vzorky mení sa iba casing, LENŽE ich zmes SmartGrip je použiteľná iba za sucha. Teraz vypustili už aj novú verziu SmartGrip Gravity (údajne tvrdosť 42a, co by malo byt na úrovni ST zmesi od Maxxisu). Každopádne chcem budúci rok vyskúšať túto novú variantu, uz by to malo byt použiteľné aj za mokra a priniesli aj nejaké nové vzorky.
No nato ze som chcel len niečo málo v skratke napísať... A aj tak som stále nenapísal všetko je toho dosť ??
14.11.2022 - 08:31:20
03
Hlavne si nenapísal čo teda považuješ za použiteľné 😉
14.11.2022 - 09:24:40
03
Priklonil by som sa k popisu Maxxisov k FiLusovi...ja mám z komba DHF/DHR tiež podobné pocity. Ale jazdil som to len v zmesi dual. Napriek tomu, že to bola najodolnejšia Maxxis zmes, tak valivý odpor nebol zlý, ale nič moc, odolnosť zadného DHR II absolútne mizerná, EXO ochrana absolútne mizerná - papier. Veľmi dôležitá vlastnosť plášťa a to je tvar štupľov, čo ľudia podraďujú zmesi u DHR II je špičková, ale štuplíky veľmi rýchlo podliehajú odpotrebeniu. Po ojazdení brzdnej hrany sa táto zaoblí a plášť prestane brzdiť, dá sa použiť už len na driftovanie. nastáva to rýchlo a človeku je ľúto vyhodiť plášť s polovicou vzorky, ale tá vzorka už nefunguje. Na moje jazdenie mi ale najviac vadí malá dĺžka bočných štupľov na DHF..Na odklopenej hrabanke to chceš trochu položiť a už to musíš vyťahovať, lebo ti šmýka predok. ale do klopeniek to môže dobre fungovať. Takže preto som pre svoje jazdenie objavil plášte WTB...Ale tam tiež platí spomenutý fenomén vysokých štupľov, ktoré na pevnom podklade sa vedia ohýbať...ale v malej rýchlosti na skale to nie je prekážka. A ja rýchlo nejazdím. Inak zadný plášť s najlepšou schopnosťou brzdiť v klzkých strminách je WTB Judge...škoda jeho dvoch pre mňa problémových vlastností - hmotnosť je tam už napriek malej šírke len 2,4 palca až cez 1300g ale absolútne zlé je, že ten plášť má strašne malý objem. Taký nízkoprofilák, takže drop na placku znamená v tom jazdiť tak 2 bary a potom to stráca zmysel.
14.11.2022 - 09:49:19
00
U mna v predu vyhrava Assegai, tomu nemam absolutne co vytknut v akychkolvek podmienkach. Akurat teraz ked ste spomenuli tie nasoplene korene, tak na tych nedrzi asi ziadny plast, mozno jedine tak hroty ;) a taktiez ked je vrstva mokreho listia, tak tam nebude drzat uz vobec nic. V zadu som sa vratil k DHRII MaxTerra EXO, ale ako pisete je to papier. Hlavne som zistil ze oproti dissectoru to nieje az o tolko pomalsi plast, za to ale lepsie brzdi a aj opora v odklopenych zakrutach je lepsia. Teraz hladam aspon EXO+, ale tu novu verziu s 60TPI ktora by mala byt odolnejsia a vraj nejaka vylepsena oproti aktualnej 120TPI verzii, ktora sa da bezne kupit. Po tomto vikende som sa tiez opat vratil k myslienke insertov, aby som mohl pre lepsi grip popustit tlak aspon o pol baru.
14.11.2022 - 10:08:18
02
keyboard_arrow_up