Zdravim,
vedel by niekto poradiť s čím môže byť problém?

3 videa na Google drive https://drive.google.com/drive/folders/16MpQdJU2GncmmfYaPsUD_LQz-pDcMDhb?usp=sharing
- ide o Cube reaction C62 Pro 2021 - kupovany min. rok.
- bajk má najazdené niečo cez 1000km - prevažne v teréne.
- zvuk= praskanie sa zacalo intenzivne objavovat len nedavno. Neobjavuje sa to uplne vzdy, niekedy je klud, alebo proste velmi mala intenzita. Objavuje sa len pri slapani = vacsinou ked sa clovek poriadne oprie do pedalov alebo ma zaradeny vyssi prevod.
- bol som preto v servise- tam kde som ho kupoval: montaz/demontaz stredu/klud, hlavovane zlozenie, servis, centrovanie, nova retaz, nove pedale...proste to bolo servisovane a precistene = normalny plateny servis - hned na prvej jazde zvuk opat, na druhej uz intenzivnejsie (video)
- chystam sa do servisu opat...len uz som trochu skepticky ze ci na to pridu/ci to opravia...tento krat povedali ze by to malo byt v ramci "zaruky" - neviem ci zaruky bicykla alebo skor "zaruky servisu" kedze som to tam prvý krát doniesol s tým účelom a problém neodstránili....

Ma niekto podobnu skusenost? Pripadne vie niekto poradit ako to riesit ked je to novy bajk (nejake reklamacia?)

diky
02.06.2021 - 09:06:02
00
nojpo U mna sa to spravalo rovnako ked som mal trochu rozstelovane radenie, stacilo, ze nastavovacia skrutka bola rozstelovana o 1/4 otacky. Na stojane ked som to nastavoval, tak sa to neprejavovalo, prejavovalo sa to len pri zatazi. Tie 1x12 systemy su viac nachylne na nepresne nastavenie.
02.06.2021 - 10:18:11
01
Poprípade by to mohlo byť styčná plocha, pätka-rám. Ak je to bez maziva, dosť často sa to prejavuje...
02.06.2021 - 10:30:24
01
Ahoj mal som presne rovnaký problém, pukanie, ale iba pri záťaži. V jednom servise si s tým nevedeli rady. S malou dušou som šiel do druhého a tam to vyriešili, že iba vybrali koleso, prečistili a namazali styčné plochy. Nechcelo sa mi veriť že to bolo také jednoduché, ale áno už nepuká.
02.06.2021 - 12:12:58
01
Otazka do plena : vyriesi problem pukania premazat stycne plochy na karbonovom rame zadnej stavby? Ci to nebude kontraproduktivne dat tam vazelinu, ci tam nebude sadat spina a nebude to obrusovat dosadacie plochy?
Alebo co tam davate? Dik 👍
02.06.2021 - 17:46:40
01
Vycisti co sa da. Pukanie moze byt rozne. Koleso, kluky, patka, sedlovka, uchytenie sedla.... jedno po druhom a dokladne. Raz to prestane.
02.06.2021 - 20:12:48
02
No, dnes mi volali zo servisu = najhorsi scenar sa potvrdil = puklina/prasklina v rame niekde okolo stredu/zadna staba...cize reklamacia ramu...
08.06.2021 - 15:10:28
00
LubosBA5 napísal:
Ahoj mal som presne rovnaký problém, pukanie, ale iba pri záťaži. V jednom servise si s tým nevedeli rady. S malou dušou som šiel do druhého a tam to vyriešili, že iba vybrali koleso, prečistili a namazali styčné plochy. Nechcelo sa mi veriť že to bolo také jednoduché, ale áno už nepuká.

Toto iste som riesil pred par dnami aj ja,strasne,aleze fakt silne pukanie pri zabere,hambil som sa ,ked som prechadzal okolo turistou.namazal som stycne plochy a ticho.
08.06.2021 - 16:49:12
01
Podobny problem som mal aj ja. Samozrejme ako prve som vymenil stred, potom pedale. Potom som skusal vymenit zadne koleso. Nic nepomohlo. Pomohlo az premazane a nakoniec vymena patky prehadzovacky na zadnej stavbe. To je ta vec medzi ramom a prehadzovackou do ktorej sa srobuje pevna oska.
09.06.2021 - 09:20:22
01
Tento týždeň som to riešil aj ja, po umytí biku (hadica+vedro, nie wapka) sa objavilo pukanie. Ako prvý šiel von stred, namazal som, pukanie síce zoslablo ale nezmizlo. Vyčistil som pätku, zadnú osku + styčné plochy, sedlovku + objímku, taktiež zhodená kazeta z kolesa a namazanie tých závitov, rozobratie prehadzovačky a vyčistenie plochy, kde sa upína na pätku + odmontovanie ramienka a vyčistenie tej plochy, kde sa napája na šalter. Neviem kde bola konkrétne chyba ale už to nepraská. Píšem to kvôli tomu, ak si niečo z týchto vecí neskúsil....Poprípade odmontovať sedlo a vyčistiť lyžiny a skrutky, ktorými sa upína sedlo, aj tam sa drží dosť bordelu.
09.06.2021 - 10:46:54
02
Dik za rady, pomohly.
U mna praskanie pochadzalo z uvolneneho uchytenia prehadzovaca o patku ramu. Vycistene, utiahnute a bajk slape ako ma.
23.06.2021 - 08:50:52
02
keyboard_arrow_up