Ked chcem planovat trasu cez Stravu musim mat subscription?
25.06.2021 - 11:41:57
00
Áno a to ma štve. Pred rokom sa mi ju podarilo vychytať vďaka ich chybe za 18E na celý rok, ale pomaly mi bude končiť a plnú cenu sa mi platiť nechce. V podstate z platených funkcií využívam len to routovanie a personal heatmap. Ostatné ma skoro vôbec nezaujímajú.

beer inside team

25.06.2021 - 11:44:18
01
Mozno sa to za tych 18 zase obnovi :) neplanujes to nechat aktivne?

Prílohy:

stravasubscription.jpg
stravasubscription.jpg 33.9 KiB thumb_up0thumb_down

Aj z čisto sebeckých pohnútok je dobré konať nesebecky

25.06.2021 - 13:46:26
00
podla mna tie heatmapy stoja za to, teda hlavne ak ides na menej zname miesta
25.06.2021 - 14:06:02
00
tak si objednaj len na mesiac naplanuj 100 tras a mas na rok pokoj :)
25.06.2021 - 14:08:52
03
lapaloma uvažujem nad tým a som zvedavý koľko to stiahne. Veď keď to bude viac, tak to zruším :)

beer inside team

25.06.2021 - 14:42:18
00
volodaj
Predpokladas spravne - vsetky spomenute mapy vychadzaju z databazy Openstreetmap. Rozdielne trasovanie robi router a ten ma kazdy server svoj - preto rozne vysledky. Freemap router sa obcas upravuje, pokial planuje trasu nelogicky. V osm je pravidlo neupravovat mapu pre renderer/router. Mapovanie ma svoje zasady popisane na osm wiki a to je smerodajne - su urcite zasady pre chodniky, aj mtb cesticky. Ale pokial je neznacena specificky, tak na nu moze poslat kohokolvek.

http://www.padajnapevno.sk
http://www.strazovskastopa.sk

25.06.2021 - 15:30:55
10
a zrovna mapy.cz sa cudujem ze to dali spravne. pri planovani vzdy musim podavat niekolko medzibodov aby ma to neposielalo krizom cez vrstevnice. keby v nich clovek zadal len start a ciel a siel podla trasy co vypluju tak si uzije :-D

bike je najlepsia droga - pretoze kazdy trip je uplne iny

25.06.2021 - 16:05:54
00
georgo21 díky za objasnenie. Musím si to niekedy poriadne prečítať.

beer inside team

25.06.2021 - 16:18:12
00
A že vôbec potrebujete nejakú plánovač. Však pozriem a vidím :) A už vôbec plánovať výjazd zo Stráni na Martinky že scarinko :)
Ja si doma naštudujem mapy, odhadnem terén (niekedy "prekvapí" ako posledne časť Tatranskej magistrály). Vyrazím s mapou v hlave kde asi chcem ísť a výjazd upravujem priamo v teréne podľa chuti, terénu, počasia... Som pripravený na skratky aj zdlžky ak sa mi niečo zapáči a počasie je mi naklonené :)

"Synku, při kažké sportovní akci není důležité jestli vyhraješ nebo prohraješ, ale jak moc se opiješ." Homer Simpson
"Ak je pivo vo vychladenom pollitri nie si alkoholik, ale fajnšmeker." Homer Simpson

25.06.2021 - 16:23:05
00
Napríklad výškový profil (climbpro)
25.06.2021 - 16:27:30
00
Vidíš, mňa zase baví sedieť, vymýšľať a plánovať. Mám rád keď počas výjazdu už nemusím špekulovať kam, prípadne sa každú chvíľu vracať alebo zastavovať aby som zistil kade. Každý máme to svoje. A keď chcem niekam ísť, tak zabočím a navigačka to prepočíta. To len skorigujem tak aby som bol spokojný aj ja.

beer inside team

25.06.2021 - 16:32:27
00
Kade chcem ísť viem dopredu, nemusím sa vracať. Ja si cvičím priestorovú orientáciu, ale je pravda, že odkedy mám mapy.cz v mobile a nový Garmin 530, tak som sa začal viac spoliehať na digitálnu techniku :(

"Synku, při kažké sportovní akci není důležité jestli vyhraješ nebo prohraješ, ale jak moc se opiješ." Homer Simpson
"Ak je pivo vo vychladenom pollitri nie si alkoholik, ale fajnšmeker." Homer Simpson

25.06.2021 - 16:46:33
00
ja akonáhle si urobím plán, či už len tak na mape alebo urobím aj export do mobilu/hodiniek ... tak v tom momente mám jedinú istotu, že plán nedodržím

Aj z čisto sebeckých pohnútok je dobré konať nesebecky

25.06.2021 - 16:48:35
00
co popisuje milos21 som robieval roky - akurat som mal mapy.cz v telefone. vacsinu trasy som si pamatal, zvysok podla potreby pozeral do tel. ale bud starnem alebo som z toho unaveny - telefon som vytahoval cim dalej tym viac a zaclo to byt otravne. a mozno len komplikovanejsie trasy. teraz si to velmi rad vyklikam nahram do garmina a idem podla ciary. ale nie ako vlak po kolajniciach. ked sa mi chce kludne spravim obchadzku - bud si pamatam z planovania alebo znova pozriem do tel alebo garmina.

ak si clovek trasu planoval a ma ju ako tak v hlave staci mat zapnutu mapu na garmine - ale ta fialova ciara ... len vypnes hlavu a ides :-D
a skvele je to v zjazdoch - kedy len velmi letmy pohlad staci aby som sidel ze som na ciare a neminul odbocku a neskoncim vo vedlajsej doline odkial si to budem musiet vyslapat naspat :-D

bike je najlepsia droga - pretoze kazdy trip je uplne iny

25.06.2021 - 16:49:57
03
keyboard_arrow_up