Mne sa páčili singetracky ,ale na druhu stranu nedalo sa na nich predbiehať, keď sme tam boli viacerí. Trať bola celkovo super . Na začiatku sme sa trochu nakrmili a upchalo mi filter prachom, to asi preto mi tak nešlo v kopci ..
27.06.2021 - 07:14:06
01
lubo.k napísal:
Nemyslim si ze by ich malo byt malo.

Hned o tyzden mas sobota Raj a nedela Novohradsky pedal, tyzden nato mas 2 v jeden den Ondavsky cyklomaraton a Smolnícky MTB maratón (ten bol minuly rok skvelý).
2 týždne nato Jaklofski bicigeľ, takze len v juli su minimalne 5 a tie urcite uz nezrusia.

K Topoľčiankam, skvelá akcia, skvelá organizácia a perfektná trať.


Slo mi skor o to ze za mesiac mozeme mat zase lockdown.
27.06.2021 - 07:55:05
04
Neviete kde budú fotky od fotografov?
27.06.2021 - 17:51:59
00
Zazemie a organizacia spica. Trat vo svojej podstate tiez, len singlov az moc na zavody na moj vkus. Predbiehanie v podstate nemozne na vela usekoch, musel som dufat v porozumenie a ochotu uhnut pomalsich. Na krase tie single trati neuberaju samozrejme, len som bol miestami kapku frustrovany kedze som po defektoch musel vela ludi obiehat
27.06.2021 - 18:52:46
02
V Toplociankach som bol prvy krat (mam uz viac ako 150 MTB-ciek za sebou) a tak par mojich postrehov . Velmi dobra organizacia, skvele zazemie , parkovanie , registracia , obcerstvovacky - vsetko bez vyhrad . Aj miestny potok som si vychutnal .Uz pred pretekom som mal tusenie (z pohladu na profil ) ze trat sa mi bude pacit a tusenie ma nesklamalo, bola nadherna a skoda ze som nemal viac sil aby som si ju vychutnal az do extazy . Vsetko bolo pekne jazdive , paradne kratke vyslapy ktore vas preveria ( hlavne v takom suchom a horucom pocasi) , singlacov neurekom ( malokedy ich mam dost ale vcera pri vacsom vycerpani mi uz niekedy liezli krkom a ani asfaltovy usek aby sa mi telo zregenerovalo by mi nevadil ) , nadherne lucne sekcie ... za mna trat na jednicku . Skoda ze to mame zo Sabinova tak daleko . Takze podakovanie organizatorom za toto vsetko co som opisal .Rad sa zucastnim aj nabuduce ak mi bude zdravie sluzit. Netradicne na konci vsak skoncim vycitkou a to ohladne dlzky trate a prevysenia ( 68km/1850m) .Moj garmin ukazal cca 62,5km/1600m a to je z mojeho pohladu obrovsky rozdiel .Po asi 50km som zistil ze som to prepalil, telo bolo unavene a psychika pri pohlade na garmin ma dorazila (ciel daleko a vyskovych metrov este stale vela ) . Psychiku spominam zamerne, pretoze po dalsich 5-6 kilometroch trapenia som pocul z ust regulovcika ze do ciela este cca 5-6km a ja som vstal z mrtvych. Nechapem preco v dnesnej dobe GPS by udaje nemohli byt presnejsie , pri zmene pocasia, zmenach trati by som to chapal ale takto ? Ak porovnam priemerku garmin = 17,4km/h(62,5km) a vysledky cyklosao(68km) = 18,75km/h tak to je tiez obrovsky rozdiel .Kazdy kto jazdi dlho vie ze zlepsenie o 1km/h (alebo udrzanie si vykonnosti pri pribudajucich rokoch, hlavne ked sa prehupnete cez 60-ku) predstavuje dost velke usilie .Takze ak si niekto pozrie vysledky v historiii v dalsom roku tak bude trochu klamany.(aspon ja si dost casto porovnavam sam seba ale aj superov a dost mi to napovie , pre inych ktori sa zucastnuju cyklomaratonov to nemusi byt nic podstatne) .
27.06.2021 - 19:48:40
07
Ja som sa zúčastnil prvý krát preteku, 🤣samozrejme tiež som prepalil tepy a ma to pekne zrušilo už po 45km, kvôli krčom som už musel zvolnit až tak, že som šiel vedľa bajku 🙈🙉, pritom vody a magnézia som mal nadbytok v sebe. Zjazdy som si užil brutálne 😀a ta radosť na trailoch, keď tam nebolo tak teplo ako na slnku, bola na nezaplatenie.

Tiež chválim organizáciu, parkovanie a hlavne to bolo super označené a navigované ľuďmi v dôležitých miestach. Trať pekná, i keď príliš nemám rád ak sa ide 2x ten ísty úsek, 🤣Keby som dal strednú dopadol by som oveľa lepšie, keďže tých prvých 45km som to hrotil úplne medzi elitou.

Mne tiež garmin nameral menej

Prílohy:

Screenshot_20210627_200520_com.strava.jpg
Screenshot_20210627_200520_com.strava.jpg 314.91 KiB thumb_up0thumb_down

27.06.2021 - 20:15:49
00
Tu sú fotky zo zázemia aj brodu do cieľa od p. Kováča
https://photos.app.goo.gl/h9frnpUD6Rej7EbS6
27.06.2021 - 21:21:55
02
Ďakujeme za hodnotenie, Maratón sme sa rozhodli poriadať len začiatkom mája, A dosť majiteľov pozemkov nám niektoré úseky nepovolilo a to pár týždňov pred pretekom nie je jednoduché meniť, Museli sme dlhú robiť dvoj-kolovo, Nakoniec sme sa rozhodli veľmi správne nespájať dlhú v parku, kde by bol konflikt s kratšími. Tu je tých 5km menej. Radšej budeme zdokonalovať trate, ako riešiť problémy s povoleniami.
Ďakujeme aj za čistotu na trati, aj zázemia,
28.06.2021 - 05:59:18
08
Ak by si chcel niekto pozrieť vysledky:

https://www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/overview/5794
28.06.2021 - 06:21:19
02
Ak by nahodou nejaka dobra dusa nasla cyklo okuliare bud na parkovisku, alebo v priestore okolo ciela, nech sa ozve, odmena ista. Dik

Dakujem za akciu, vyborne som si pojazdil a urcite pridem zase.
28.06.2021 - 07:24:32
00
martinla napísal:
Ďakujeme za hodnotenie, Maratón sme sa rozhodli poriadať len začiatkom mája, A dosť majiteľov pozemkov nám niektoré úseky nepovolilo a to pár týždňov pred pretekom nie je jednoduché meniť, Museli sme dlhú robiť dvoj-kolovo, Nakoniec sme sa rozhodli veľmi správne nespájať dlhú v parku, kde by bol konflikt s kratšími. Tu je tých 5km menej. Radšej budeme zdokonalovať trate, ako riešiť problémy s povoleniami.
Ďakujeme aj za čistotu na trati, aj zázemia,



Drobný tip na infografiku pre budúce ročníky: neviem, či je to možné aspoň orientačne vyrátať, ale nebolo by zlé, keby ste pre najzaujímavejšie úseky trate vedeli uviesť aspoň približný čas, kedy nimi najlepší borci začínajú prechádzať. Bol som so synom pozrieť z Hostí na amfiteáter a na brod Hostianskeho potoka, prvýkrát sme prišli príliš skoro a druhýkrát už neskoro, zachytili sme už iba posledných :(
28.06.2021 - 08:20:00
00
martinla napísal:
Ďakujeme za hodnotenie, Maratón sme sa rozhodli poriadať len začiatkom mája, A dosť majiteľov pozemkov nám niektoré úseky nepovolilo a to pár týždňov pred pretekom nie je jednoduché meniť, Museli sme dlhú robiť dvoj-kolovo, Nakoniec sme sa rozhodli veľmi správne nespájať dlhú v parku, kde by bol konflikt s kratšími. Tu je tých 5km menej. Radšej budeme zdokonalovať trate, ako riešiť problémy s povoleniami.
Ďakujeme aj za čistotu na trati, aj zázemia,


nechcem vytvarat polemiku ani konfrontaciu pretoze ako som napisal trat sa mi velmi pacila a od casu ked som pretal cielovu pasku a zaexoval 2 piva na neutralizaciu zaludka , budem spominat na Topolcianky ako na super maraton ... dvojkolove preteky nemam v laske ale tato kvazi varianta mi nakoniec pomohla prave v tom ze ked som mal pochybnosti o tom co ma este caka (kvoli udajom 68km/1850m) som sa ocitol v casti ktoru som uz poznal a smerovalo to do ciela ( mozog sa prepol do pozitivu ) ...
otazka je skor taka ze ci to ze bude mat trat o 5km menej ste vedeli 1-2 dni predtym ... ak hej , tato informacia na tomto fore by aspon mne pomohla ...
este raz , maraton aj vsetko okolo neho bolo pre mna perfektne, trat bola super, ak by som nebol tak daleko tak dnes umyjem bike, namazem retaz a dal by som si ju v nepretekarskom strese ...
28.06.2021 - 09:01:03
00
Vy riešite somariny. Keby to písal víťaz a druhy tretí ešte možno ok.ale 5km na dlhej nie je podstatne. Organizátori majú fakt ťažku robotu s povoleniami. Okolo maratónu je strašne moc roboty, zháňať peniaze povolenia, ľudí atď. Par ludi chodí na preteky do Česka a tam som nepočul ze by sa sťažovali na asfalt,kilometre ,dve kolá, či trať. Stravu. Často sa tam idú preteky kde príde 1000 ľudí a trať..no keby tak taka bola nás to by bolo ,ajajaj. Napríklad taká Oderska mlynica . Preto chcem ešte raz poďakovať a vyjadriť Organizátorom vďaku, ze to robia v takých podmienkach.
28.06.2021 - 11:05:16
07
Ja som bol na Drásale a sťažujem sa - na asfalt, rozryté zvážnice, presolenú ryžu a drahé štartovné :P
Kolopropeníze :)
28.06.2021 - 14:30:18
00
@Ledavi
k comu sluzi forum? dotkol som sa hrubo niekoho svojim komentom? napisal som si svoj nazor a myslim ze som hlavne chvalil... mimochodom, ak by na dlhej trati bola kategoria 60> tak by som bol vitaz (aj ked iba zo 4-och) ... viem dobre ake usilie prinasa organizacia MTB, uz som neraz pisal ako si vazim tych co nam takyto sposob nasej sportovej realizacie prinasaju ... tie "somariny" si si mohol odpustit , aj bez toho by som ti rozumel co pises....
28.06.2021 - 14:32:05
05
keyboard_arrow_up