matvej11 raz som videl v TV reportáž o dropoch a rybári tam veľmi pohoršene pindali proti ich chráneniu, že Dropy v oblastiach kde žijú vylovia všetky ryby...
ale nie som ornitolog, tak môžem sa mýliť...
02.07.2021 - 13:58:49
00
to si asi mylis s kormoranmi ;-]
02.07.2021 - 14:21:28
03
Aha, tak je to možné že kormorány tam spominal... Beriem späť svoj prispevok vyssie... Moja chyba...
02.07.2021 - 14:44:34
01
Asi stovku dropov som videl, 15.3. na Syslovskych poliach, nedaleko dialnice,foto mam len nekvalitne,z mobilu. A az potom som zistil/dozvedel sa, ze tam je nielen zakaz vjazdu, ale aj vstupu (to, ze tam jazdia traktory nevadí), odvtedy uz len z dialky a nemal som viac stastie.
03.07.2021 - 23:05:21
00
matvej11

Pekné foto. :y: Tak sa vracajú, to je super. Lebo cca do 2019 nič...Možno dorazia až na Dropie ;)
03.07.2021 - 23:43:26
00
Ano do toho casu sa tam vyskytoval drop zriedka. Je tam zakaz bajkom niektore useky aj peso a napriek tomu tam ten drop nebol. Az ked sa zmenili polnohospodarske aktivity drop prisiel. Len tak pre porovnanie pri obci Andau v AT sa nachadza taka mala rezervacia.
https://www.grosstrappe.at/en/great-bustard/watching-great-bustards.html
Je to jedno z mala miest s najvacsim vyskytom dropa v europe. Na jar sem chodia kempovat fotografi z celej europy. Da sa tam ist bez problemu autom, na bajku, peso po vyznacenej trase a drop nema ziaden problem.
Ten pristup k vytvaraniu podmienok urcitym zivocichom je diametralne rozdielny. V AT aktivna praca a priprava biotopu a na SK aktivne osadzanie zakazovych znaciek a tabul :lol:
04.07.2021 - 08:59:18
31
https://www.aktuality.sk/clanok/902748/prevazil-sukromny-zaujem-nad-verejnym-pri-starom-koryte-dunaja-roky-funguju-desiatky-nelegalnych-chat/
04.07.2021 - 09:58:25
00
Bodzianske lúky - Brestovec - Meder - Holiare - Šajházske - Kľúčovec - Klížska Nemá - Číčov - Bodza - Žemlekeš - Rakytie

Prílohy:

Komentár súboru: Sumár výjazdu
Screenshot_20210904_195801_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
Screenshot_20210904_195801_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg 291.88 KiB thumb_up0thumb_down

04.09.2021 - 23:06:50
02
Dnes improvizácia, som si myslel že ako vždy dám naslepo, chcel som ísť inak, ale všetko zlé je na niečo dobré, máme nové úseky trasy. Kým farmári nerozorú 8)

Prílohy:

Sumár dňa.PNG
Sumár dňa.PNG 669.03 KiB thumb_up0thumb_down

06.09.2021 - 21:55:10
03
Vyborne Daniel6669 pekne kolecko! A zas tam vidim usek ktory ma zaujima. Konkretne od Zlatnej hore Dunajom po Sap. Predpokladam ze to nieje klasicky Euro Velo chodnik ale dake regularne cesticky s nespevnenym povrchom? Proste hladam alternativu od Komarna hore ale mimo hlavnych hoc aj cyklistickych tahov. Chcem obist cely Zitny Ostrov co najviac po jeho hranici a co najviac mimo asfalt/beton. Od BA po Komarno uz cca viem, od Komarna hore zatial nemam nic prejdene ani len to EuroVelo6.
07.09.2021 - 23:06:37
00
Maroshito

Záleží ako veľmi sa chceš odkloniť od Eurovelo trasy. Po jednej aj druhej strane asfaltovej cyklotrasy vedú viac menej po celej dĺžke úseku Komárno - Medveďov paralelné poľňačky resp. štrkové cesty, ale vedú relatívne ďaleko od Dunaja. Na niektorých úsekoch vieš ísť úplne pri Dunaji napr. časti medzi Komárnom a Novou Strážou, pomotať sa vieš aj po lélskom ostrove, obísť sa to dá zhora cez Dunajské lúky, taktiež pri Dunaji vieš ísť pozdĺž Kľúčovského ramena až po Medveďov, a potom za Medveďovom po Sap. Ak by si nechcel splniť podmienku ísť čo najviac po hranici resp. pri Dunaji, tak si vieš spraviť čisto poľňačkovú zachádzku cez Kosihy, obídeš Dunajské trstiny zhora, napojíš sa na kanál Holiare - Kosihy, obídeš obec Trávnik, po poľnej sa dostaneš do Číčova, pomotáš sa okolo Čičovských rybníkov a zhora obídeš mŕtve rameno, vyjdeš na rázcestí v Kľúčovci, a tam potom popri Dunaji až po Medveďov. Asfalt žiaden, resp.minimum, to sú servisné komunikácie, autá sú vzácnosťou. To len tak zbežne čo mi napadlo v úseku Komárno - Sap. Za Gabčíkovom záleží na ktorej strane Dunaja zostaneš, rozhodne je pestrejšia trasa v okolí obcí pozdĺž starého dunajského koryta Bodíky - Vojka - Dobrohošť, aj keď ty asi pôjdeš šamorínskou stranou, tam nie je až toľko variácií a nemám to tam nejako pochodené. Dúfam, že som trochu pomohol ;)
08.09.2021 - 20:40:35
00
Díky za tipy, snáď sa mi podarí ešte tento rok niečo z toho pobehať. Tá časť v okolí starého koryta ma láka tiež. No neviem či je to tam zjazdné aj na graveli, mtb už nemám. Vidím tam takú cestu/chodník čo vedie skoro od Gabčíkova - hrádze stále popri koryte až za Dobrohošťou sa napája na asfaltku pri hrádzi. Viem že v tejto oblasti sa robia regulované záplavy tak aj s tým asi treba počítať že nie vždy je to prejazdné. Neviem či by som to riskol a či vôbec stihol v rámci tej plánovanej "Tour De Žitný Ostrov", tam asi potiahnem po Šamorínskej strane ale keď spojazdnia Lužný Most tak kludne aj cez Vojku.
08.09.2021 - 22:37:03
00
Dnes takto, Rakytie - Opat.Sokolec - Asod - Topoľníky - Dolný Chotár - Šarkanské - Kolárovo prečerpávačka - Bokoň - Bodzianske lúky

Prílohy:

Sumár dňa.PNG
Sumár dňa.PNG 532.52 KiB thumb_up0thumb_down

08.09.2021 - 22:40:59
02
Rakytie - Brestovec - Nový Dvor - okraj Gabčíkova - Kotliba - Sap - Medveďov - Zátonský les - Kľúčovecké rameno - Šajházske - Holiare - Bodza - Žemlekeš - Lipové

Dnes voľnejšie, aj som sem-tam fotku urobil, bude to zavesené v sekcii foto z výjazdov.

Prílohy:

sumár dňa.PNG
sumár dňa.PNG 570.45 KiB thumb_up0thumb_down

10.09.2021 - 20:22:23
01
Dnes len rýchlo poza dom, Rakytie - Opatovský Sokolec - Častovské lúky - Bokoň - Bodzianske lúky - Rakytie

Prílohy:

sumár dňa.PNG
sumár dňa.PNG 415.32 KiB thumb_up0thumb_down

14.09.2021 - 22:13:13
03
keyboard_arrow_up