artsvk napísal:
Myslim, ze tie cesty poznas kadial isli, a riziko ktore vytvarali ked ich auta predbiehali cez druhy pruh je urcite vacsie ako keby sli za sebou (ktorych sme par predbehli). Tento profi balik tam vytvoril slusnu kolonu, nehovoriac o tom ake situacie vznikali. Polemizovanie aky dlhy had by vznikol keby sli 7 za sebou... no mozno sa netreba j3b4t po takychto cestach v partii 7 ludi.... ci teda je ok, ked parta cyklistov vytvori kolonu pre povedzme dalsich 50 ludi? Ako keby som jazdil na cestaku tak takto urcite nejazdim, by som sa bal o zivot.... o tom, ze by ma moralne sralo, keby som blokoval xy ludi nejdem vypisovat...


Krasny sloh, ale nepadol v nom ani jeden relevantny argument. Nezabúdaj, ze cesty nepatria len autam. Namiesto rozculovania sa skus previest na tom cestaku, nemusi byt ani v skupine. Mozno sa tiez "trochu zobudis".
05.07.2021 - 20:27:21
02
jxw napísal:
Krasny sloh, ale nepadol v nom ani jeden relevantny argument. Nezabúdaj, ze cesty nepatria len autam. Namiesto rozculovania sa skus previest na tom cestaku, nemusi byt ani v skupine. Mozno sa tiez "trochu zobudis".

Aky relevantny argument? Tak ked chcu jazdit bezpecne nech sa rozdelia na 3 dvojicky (pojdu za sebou ako ludia) a stretnu sa niekde dalej, nie ze vyblokuju 15 aut ich balikom....a cesty nepatria autam, suhlasim, ale toto dvojickovanie mi je proste proti srsti. A ano uz som sa vozil na cestaku nic pre mna... ci ako teda? ...
05.07.2021 - 20:33:54
00
Ak by tam isiel gazda na koni s vozom? Alebo by sa presuval nadrozmerny naklad?
05.07.2021 - 20:51:01
02
georgo21 napísal:
Ak by tam isiel gazda na koni s vozom? Alebo by sa presuval nadrozmerny naklad?

Myslim ze ten gazda s konom nema moznost sa rozpolit a cestovat viac pri krajnici aby tak neblokoval a neohrozoval ostatnych ucastnikov cestnej premavky...
05.07.2021 - 20:55:20
02
Ok, pozeral som vyhlasku a cyklisti mozu ist vedla seba len po cesticke pre cyklistov. Aj tak si myslim, ze takto to bolo lepsie, ako keby isli za sebou.
05.07.2021 - 21:01:27
01
na tej fotke co si sem dal je jedno aj keby isli za sebou, tak ci tak ich musia auta predbiehat cez druhy pruh ... najhorsie je, ked sa cyklisti natlacia uplne na kraj vozovky, lebo vtedy maju predbiehajuci vodici tendenciu obiehat aj ked ide v protismere auto (ved sa zmestim...), to im radsej tu moznost uplne zobrat a ist viac v strede, bohuzial
05.07.2021 - 22:08:00
09
Pozri neviem ci sa nechape pisanemu textu alebo som tu s madarmi. Pisal som ze takto isli komplet celu cestu z terchovej do za. Ano na fotke vyvolava dojem, ze prave tam je to vhodne (ale isiel som sa najest a cvakol som ich, mozno vhodnejsia fotka by bola z auta, prave preto som dal popis trasy). Avsak myslis si ze sa na usekoch kde je prerusovana ciara alebo kde je siroka krajnica s dostatkom miesta na obiehanie ze sa dali viac na kraj pripradne zaradili za seba? H0vno sa zaradili za seba ale isli dalej po celej sirke jedneho pruhu ako *****. Taktiez ako bolo spomenute, tlaci sa vsade mozne na respekt medzi vodicmi a bicyklistami, avsak evidentne to vyzadujeme len jednostranne? O tom respekt ted nie je...
06.07.2021 - 05:58:58
03
nechcel som reagovať ale nedá mi.. po cestách máš nabehané asi málo keď ideš takto radikálne proti tomuto radeniu.. osobne sa tlačím stále najviac na krajnicu ako sa dá a keď potrebujem od krajnice odísť ďalej kvôli štrku výmoľom a podobne tak sa pozriem za seba a až tak sa od nej vzdialim.. napriek tomu sa často stretávam s tým, že ma auto obieha natesno aj keď nič oproti nejde.. "najlepšie" skúsenosti mám medzi Svederníkom a Marčekom kde je to úzke, prehľadné ale aj tak je problém..

tiež si nepochvaľujem tieto dvojičky keď idem v aute ale uznávam, že toto je pre cyklistov bezpečnejšie a nie je to o nič väčšia prekážka ako spomínaný traktor.. problém je vo vzájomnej tolerancii a v tom, že každý sa niekam ponáhľa a prísť niekde o minútu neskôr je strašná tragédia
06.07.2021 - 06:46:30
06
Ok teda :) takže podľa tejto logiky budem v buducnsti smerom Zilina - Visnove (napr po ceste cez vlcince / rosinu / visnove) pri vyjazde s chalanmi vedla seba lebo je to bezpecnejsie. Tak teda? Cize ked sa dam vedla seba ako dvojicka, to auto nepojde blizsie ako ked som pri krajnici (automaticky urobi vacsi rozostup? to mi chces tvrdiť?)

A btw radikalne proti akemu nariadeniu? Ta dvojicka porusuje platnu vyhlasku SR o cestnej premavke.... a ano cestam sa na bajku teda vyhybam, premavka, prasata vodici (ale to nie len vodici, momentalne kazdy vidi len seba, nervozni vsetci atd...), cesty hnus. Dost co som mal vela koliznych situaciíí pri presuvani na mojom bajku po cestach skrz vodicov, co ma nevideli aj ked som nic neporusil atd...

A este raz, zdrzanie skrz 7 ludi pocitilo dalsich 50 a 1 minuta to teda nebola to ti garantujem. Sloboda konci tam kde zacina sloboda druheho... ale evidentne su tu dva tabory, jeden to vidi ako prasacina ze sa vyblokuje cesta pricom sa da jazdit viac pri krajnici nie cez cely pruh a druha skupina vidi cestnych cyklistov ako panov tvorstva co maju pravo obmedzovat ostatnych... pritom logika ze ked sa dam ako dvojicka vedla seba tak vodic pojde automaticky dalej ako ked som sam pri krajnici mi stale neberie hlava...
06.07.2021 - 07:41:53
03
je to márne, síce máš pravdu ale snažíš sa ju predať ľuďom ktorí ťa nemôžu pochopiť ... prečítaj si diskusie pribratislavskych truhlikov, vezme ti to potrebu ďalej strácať čas touto bohumilou činnosťou ... som s tebou a nerád vidím boj ktorý nemôžeš vyhrať ;-]
06.07.2021 - 07:58:55
02
Podľa mňa psychologicky keď vidím že sa určite nezmestím autom do svojho pruhu tak pôjdem do vedľajšieho..

ivast tu nejde o boj.. stačí ak pochopí a bude rešpektovať jedna strana druhú.. proste skloniť hlavu a vypočuť musia obe strany..
06.07.2021 - 08:30:59
00
Ak idu takto vedla seba tak ten odstup 1,5m takmer nieje mozne dodrzat na tejto ceste kedze je velmi uzka.
06.07.2021 - 08:42:31
00
https://www.youtube.com/watch?v=8NGdQDEkWCE&t=7s&ab_channel=DamienWischnat
06.07.2021 - 09:53:21
04
Predbieham cyklistov vždy akoby to bol traktor, tj idem do vedľajšieho pruhu. V AT je to uplne bezna prax. U nas zjavne sci-fi.
06.07.2021 - 20:39:58
08
hurmikak napísal:
Predbieham cyklistov vždy akoby to bol traktor, tj idem do vedľajšieho pruhu. V AT je to uplne bezna prax. U nas zjavne sci-fi.

Taky tak.
06.07.2021 - 22:07:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up