Asi si nieco zabudol pripojit https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/591734-opity-cyklista-sposobil-v-pezinku-dopravnu-nehodu-narazil-do-auta/
17.06.2021 - 23:33:35
10
hmm nepastol sa mi link, dik

https://www.facebook.com/KRPZBA/posts/1206972426391952
18.06.2021 - 00:02:10
10
Dnes zaujímavá situácia v Patúchu pri ZA. Muž a žena na Trek električkách sa bezhlavo dvaja vedľa seba natlačili medzi mňa a skupinku chodcov na pravej a z časti aj na ľavej strane. Rýchlosť cca 25km/hod presne ako im tie k.okotiny dovolili. Keby som nemal krpca v sedačke a nemusel riešiť balanc až sa s ním nezdrbem kopnem do pedálov a trochu podebatím. Stále ma ani jeden e-biker nepresvedčil, že si to kupujú normálni ľudia.
05.07.2021 - 21:47:58
07
Aj normalni ludia obcas robia nenormalne veci. Mam dvoch kamaratov co maju ek,okotiny. Problem je, ze tie elektricke zazraky pritiahli do "sportu" nesportovcov co tu nikdy nemali byt. Nie na dramo exzistuje pojem sportove spravanie. Ebikera co ma eboke ako nahradu/spestrenie k normalnemu biku na ktorom ma odjazdenych n rokov poznas okamzite a nebudes s nim mat ziaden problem. Na druhu stranu necyklistu co si kupil elektricku, lebo je to "in" a aby ukazal, ze na to ma, a ze on nie je taky hlupy ,ze bude makat ako ostatni... takeho tiez poznas okamzite.
06.07.2021 - 12:43:01
04
my to doma mame ale nie pre to ze by bol niekto lenivy ale aby sme mohli chodit spolu a jeden z nas netrpel vzdy.
ak ideme po rovine aj tak to ma stale na 0, jedine ak silno fuka proti, alebo su kopce
na tomto nevidim nic zle. Mala aj normalny bike ale na nom nevladala do kocov a nevydrzi na tom sediet dlho cize ebike robi len to ze moze za ten cas co vydrzi sediet prejst dlhsiu trasu a ja pri nej nezaspim :D
06.07.2021 - 13:07:44
02
Nevadi ti ten 25km limit ? Na ceste je to pre mna malo. Aj som zvazoval polovicke na trojkolku motor, ale okrem do kopca by ju to len brzdilo.
06.07.2021 - 14:02:42
00
ehmm vadi ale tak neviem ako to obist, ak by to slo hodit niekde na 33 bolo by to ideal ale tak vcera ma aj tak trhala v kazdom stupani bo som mal nohy na kasu a ona to zobrala tak nejak chalangeovo :) no a na finalnom kopci co ma tak 15%+ som sa uz neudrzal ani keby som neviem co robil ale mal som MTB s 2,35"

na druhu stranu je to lepsie ako ist 15kmh ako s beznym bikom co mala
06.07.2021 - 14:05:52
11
Kenai napísal:
Aj normalni ludia obcas robia nenormalne veci. Mam dvoch kamaratov co maju ek,okotiny. Problem je, ze tie elektricke zazraky pritiahli do "sportu" nesportovcov co tu nikdy nemali byt. Nie na dramo exzistuje pojem sportove spravanie. Ebikera co ma eboke ako nahradu/spestrenie k normalnemu biku na ktorom ma odjazdenych n rokov poznas okamzite a nebudes s nim mat ziaden problem. Na druhu stranu necyklistu co si kupil elektricku, lebo je to "in" a aby ukazal, ze na to ma, a ze on nie je taky hlupy ,ze bude makat ako ostatni... takeho tiez poznas okamzite.


A kto si Ty, aby si rozhodoval o tom, kto tu "má byť" a kto nie... Problémy Ti (lebo mám zvláštny pocit, že ich vyhľadávaš) narobí aj laik na klasike, na to sa nepotrebuješ navážať do ebajkerov... Nechcel by si náhodou vyžadovať pravidelné preskúšania o jazdeckých zručnostiach predtým, než niekto vyjde na cestu/trail? Možno by si neprešiel ani Ty - ale nepoznám Ťa a preto nebudem hodnotiť Tvoje zručnosti...
06.07.2021 - 14:15:53
06
scarinko napísal:
my to doma mame ale nie pre to ze by bol niekto lenivy ale aby sme mohli chodit spolu a jeden z nas netrpel vzdy.
ak ideme po rovine aj tak to ma stale na 0, jedine ak silno fuka proti, alebo su kopce
na tomto nevidim nic zle. Mala aj normalny bike ale na nom nevladala do kocov a nevydrzi na tom sediet dlho cize ebike robi len to ze moze za ten cas co vydrzi sediet prejst dlhsiu trasu a ja pri nej nezaspim :D


Asi kazdy ebiker ktoreho som kedy stretol miestoprisazne tvrdil ze to ma vzdy na 0. ;) Ak mam byt uprimny tak kebyze mam ebike tak to mam vzdy zapnute, minimalne na najmensej dopomoci, aby som kompenzoval tu zybtocnu hmotnost navyse. Navyse ked uz mam ebike tak preco chodim bez dopomoci? To mi potom ebike vlastne ani netreba :lol:
06.07.2021 - 14:25:47
09
Ja som si to už dávno všimol. Kenai všade bol, všetko videl (truhlík mi prepáči :-) odborník úplne na všetko.
06.07.2021 - 14:26:50
02
Polo napísal:
Asi kazdy ebiker ktoreho som kedy stretol miestoprisazne tvrdil ze to ma vzdy na 0. ;) Ak mam byt uprimny tak kebyze mam ebike tak to mam vzdy zapnute, minimalne na najmensej dopomoci, aby som kompenzoval tu zybtocnu hmotnost navyse. Navyse ked uz mam ebike tak preco chodim bez dopomoci? To mi potom ebike vlastne ani netreba :lol:


Presne tak, ak si niekto kúpi e-bike a potom jeho výhody nevyužíva , tak si to nemusel kupovať.
06.07.2021 - 14:29:13
01
Nazgul napísal:
A kto si Ty, aby si rozhodoval o tom, kto tu "má byť" a kto nie... Problémy Ti (lebo mám zvláštny pocit, že ich vyhľadávaš) narobí aj laik na klasike, na to sa nepotrebuješ navážať do ebajkerov... Nechcel by si náhodou vyžadovať pravidelné preskúšania o jazdeckých zručnostiach predtým, než niekto vyjde na cestu/trail? Možno by si neprešiel ani Ty - ale nepoznám Ťa a preto nebudem hodnotiť Tvoje zručnosti...


Tomu sa da napisat len trafena hus zagagala. Ja som prave pisal, ze mam kamaratov, co maju ebicykle a su uplne normali. Ty si si z toho precital nieco speialne pre seba.
Ak sa citis dotknuty tym, ze nesportove spravanie do sportu nepatri, tak niet co dodat. Nepisem o schopnostiach, pisem o mentalite.
06.07.2021 - 14:39:22
00
Polo napísal:
Asi kazdy ebiker ktoreho som kedy stretol miestoprisazne tvrdil ze to ma vzdy na 0. ;) Ak mam byt uprimny tak kebyze mam ebike tak to mam vzdy zapnute, minimalne na najmensej dopomoci, aby som kompenzoval tu zybtocnu hmotnost navyse. Navyse ked uz mam ebike tak preco chodim bez dopomoci? To mi potom ebike vlastne ani netreba :lol:

to je uz o egu, tiez nechce byt oznacena za flakacku, na rovine tu vahu skoro vobec necitis takze je to jedno, pri stupani len tuknes.
kedze chodim vedla nej vidim co tam ma hodene na tom velkom displeji :D
06.07.2021 - 14:50:52
01
Hosť napísal:
Presne tak, ak si niekto kúpi e-bike a potom jeho výhody nevyužíva , tak si to nemusel kupovať.

nikde nie je napisane ze ked mas ebike musis mat permanentne zapnutu podporu a bez nej to nejde, to su zas take kraviny.
06.07.2021 - 14:51:42
01
Kenai napísal:
Tomu sa da napisat len trafena hus zagagala. Ja som prave pisal, ze mam kamaratov, co maju ebicykle a su uplne normali. Ty si si z toho precital nieco speialne pre seba.
Ak sa citis dotknuty tym, ze nesportove spravanie do sportu nepatri, tak niet co dodat. Nepisem o schopnostiach, pisem o mentalite.


Nič nezagágalo... Ja síce predávam ebajky, ale 95% jazdím na klasike... A mentalita? Tak začni u seba... Stačí tým, že prestaneš paušalizovať... Nešportové správanie nepatrí nikam, ani na fórum... Takisto od klasikov, nielen od ebajkerov... Stačia tie hnoje, čo píšeš v súvislosti cyklistov a vodičov a máme jasno... Niekedy mám pocit, že si si zmýlil web...
06.07.2021 - 15:34:42
08
keyboard_arrow_up