Zubatý Politt to dnes pekne načasoval :y:
08.07.2021 - 17:18:19
04
polittruk to nakoniec dal
08.07.2021 - 17:28:36
00
Richie18 napísal:
:)

Cavo zaspurtoval vo svojej skupine, 13. miesto, dalsie 3 body
08.07.2021 - 19:13:29
00
Takto by som si predstavoval víťazstvo PS :) Pekne z úniku ako minulý rok na Gire. Pollit to dal fajne, dnes bude mrkvičku spokojne hryzkať...
08.07.2021 - 20:21:59
03
jordi napísal:
https://sportnet.sme.sk/spravy/peter-sagan-koniec-zranenie-tour-de-france-2021/
"Lenže pred dvomi dňami som si pri šprinte udrel to isté koleno o riadidlá."


Ja som si povodne myslel, ze mu skocila retaz alebo mal nejaky iny technicky problem, lebo bolo vidno ako cukol pri sprinte a pozrel dolu, ale nikde o tom nepisali..
tu to trosku vidno, ale z vrtulnika to bolo zretelnejsie, nechce sa mi to hladat..
https://www.youtube.com/watch?v=oDYOx3JGp-0
edit: konkretne v 2:41, potom ako sa postavil
08.07.2021 - 21:02:48
00
Peťo keď bude zdravý a bude v pohode,snáď v novom tíme taká atmosféra bude, takéto víťazstvo určite zariadi. Peťo v Bore odviedol počas svojej zmluvy fantastickú prácu. Peťo je legenda,Denk asi na jar zabudol koho mal v tíme,tie jeho vyjadrenia boli choré. Väčšinu platu mu hradil Specialized. Peťo nieje obyčajný cyklista,je to fenomén jednej dekády,Specialized si to cení a bude si to ceniť aj po skončení Petovej kariéry. Peťovi poprajme hlavne pevné zdravie,pohodu v novom tíme a aj kúsok toho športového šťastia...
08.07.2021 - 21:06:53
020
s tym moc nesuhlasim, je to biznis, Denkovi sagan spravil world tour team, vyrastol na nom a rozhodol smerovat tim ku GC, Sagan mu za posledne 2 roky toho moc nepriniesol, tak ide dalej. Pre Specialized je stale velmi zaujimavy kedze na marketing je stale este Sagan velmi silny. neplatia mu miliony pre to co dosiahol v minulosti ale pre to co im dosahuje aktualne a ma moznost este dosiahnut co sa tyka marketingu... To ze to Denk komunikacne nezvladol smerom von je uz ina vec, ale to je neak tak v cyklistike uz standard.
08.07.2021 - 21:38:33
02
Inak myslite ze Specialized zostane s Borou tym padom? :)
08.07.2021 - 21:57:11
00
zevraj by total energies mali jazdit na spesloch buduci rok
08.07.2021 - 23:10:09
00
eaten napísal:
Inak myslite ze Specialized zostane s Borou tym padom? :)

Tuším dnes Lukáš Timko spomenul, že na 99% Specialized z Bory odchádza.
08.07.2021 - 23:10:48
01
Komentár Amrstronga s Georgeom Hincapiem ohľadom prestupu Peťa...Po štvrtkovej 12. etape sa bývalí americkí cyklisti venovali predovšetkým famoznemu útoku Bory. Ale prišlo aj na Sagana, o ktorom sa domnievajú, že ho od odchodu z nemeckého tímu delí už iba podpis s tým novým. V zákulisí sa špekuluje predovšetkým o Francúzoch z Total Direct Energie.

Na margo toho sa Armstrong opýtal, či si slovenský Tourminástor plánuje so sebou vziať aj celý ansámbl. Ako je známe, Sagan má v rámci Bory vytvorený svoj tím, ktorý tvoria okrem jeho brata Juraja, spolujazdcov Daniela Ossa a Macieja Bodnara aj mechanici, fyzioterapeut, tlačový hovorca. „A tiež hospitality manažér. To vážne? Ja som takého nemal,“ uškŕňal sa Armstrong. Tieto komentáre bývalých doperov vedia teda pobaviť. Inak ešte k tým nemcom...aj medzi tými dopermi boli rovný a rovnejší. Armstronga vymazali a Zabel sa tiež priznal a všetko ok...Inak nový Peťovi riaditeľ tiež toho veľa vie o dopingu..Dopingova história tímu-Během závodu Giro d'Italia 2001 byl pozitivně testován na látku triamcinolone acétonide člen týmu Noan Lelarge. Závodník byl Gira vyloučen, protože „šlo o nezodpovědné sportovní jednání". [182]
Během závodu Vuelta a España 2005, byl ze závodu vyloučen vedením týmu závodník Unai Yus, protože měl v držení lék, který nebyl předepsaný týmovým lékařem.[183] Posléze byl z týmu zcela vyloučen. Ředitel týmu Jean-René Bernaudeau argumentoval tím, že tento lék obsahoval také růstové hormony, což Yus popíral.[184] Tato událost také ukončila Yusovo jednání o vstup do týmu Euskaltel-Euskadi.[185]
V červenci 2007 se tým Bouygues Telecom, spolu s několika dalšími týmy, sdružil do Hnutí za důvěryhodnou cyklistiku (MPCC)[pozn. 6], které obhajovalo myšlenku čistého sportu tím, že usilovalo o dodržování etického kodexu UCI.[45]
V roce 2012 se tým Europcar potýkal s pozitivními výsledky dopingových kontrol. Anthony Charteau, nejlepší vrchař na Tour de France 2010, byl zatčen několik dní po kontrole, která odhalila zvýšenou hladinu kortizolu. Dva dny před začátkem Tour de France 2012 deník L'Équipe napsal, že předběžné prošetřování možného použití zakázaných látek jezdci týmu, byl zahájen prokuraturou v Paříži měsíc po skončení Tour de France 2011.[108][186] Týmový lékař a manažer týmu Jean-René Bernaudeau tyto obvinění odmítli, a zaručili se, že tým Europcar[187] neudělal žádnou chybu. Vzhledem k neexistenci prokázaných skutečností bylo šetření ukončeno v květnu 2013.[188]
V červnu 2013 byli obviněni Pierre Rolland a tým Europcar: v souladu s pravidly Critérium du Dauphiné, kdy závodník odstartoval 8. etapu navzdory výsledkům testu, který odhalil nízkou hladinu kortizolu[189], což je v rozporu s pravidly MPCC. Došlo k vyloučení týmu Europcar, jako preventivního opatření. Pierre Rolland, který nebyl pozitivně testován, nepodléhal vyloučení.
V roce 2019 se rozhodla UCI zařadit na seznam zakázaných látek lék Tramadol. První testování proběhlo na začátku března, během závodu Paříž–Nice. Dne 11. března byli pozitivně testování závodníci: Dylan Groenewegen (LottoNL–Jumbo), Romain Bardet (AG2R La Mondiale), Sergio Henao (SAE Team Emirates), Amael Moinard (Arkea-Samsic), Anthony Turgis (Direct Energie) a Cyril Gauthier (Vital Concept B&B Hotels).[190]...Jean-René Bernaudeau manažér a lekár tímu. Veľká škoda,že tak pekný šport ako je cyklistika slúži ako pokusné a výnosné farmaceutické laboratórium :envy:
09.07.2021 - 08:38:24
00
Armstrongovi neuskodil ani tak doping ako to, ze bol arogantny hajzel na ludi naokolo a na tych, na ktorych nebol hajzel, tak tych vyuzival ako prostriedky k dosiahnutiu ciela. Ano Zabel sa priznal k dopingu a tiez som si vravel, ze mali by anulovat jeho vykon, aby bol Peter rekorder. Zabelovi sluzi ku cti, ze bol uprimny a v jednom z rozhovorov povedal, ze fandi Petrovi, aby prekonal jeho rekord (co sa nakoniec aj podarilo).
Btw keby Lance nepovedal nieco aspon trochu kontroverzne v tom podcaste, tak je to bohovska nuda. Navyse mal trochu pravdu v tom, ze si tam z hladiska profi sportu berie aj nepochopitelnych ludi. Ale co perfekcionista a detailista Lance, ktory mal na prvom mieste vitazstva a ucel svatil takmer akekolvek prostriedky, nevie pochopit, je ze Petrov hodnotovy rebricek ma ocividne rodinu, priatelov a ludi, ktori mu v minulosti pomohli, velmi vysoko.
Sam trochu s tym bojujem, ze naco vlaci so sebou Bašku, Kolara a aj Oss ci Bodnar uz nie su co byvali a radsej by som ho videl v QS a vyhravat. Ano, je to moj sebecky a slovensky pohlad na vec :). Verim a dufam, ze Peter robi spravnu vec a bude happy.
09.07.2021 - 09:25:58
010
Osobne asi nevieme koľko títo domestici pre Petra urobia počas tých 4 hodinových etáp. My väčšinou vidíme poslednú hodinku, niektorí iba dojazdy posledných pár km. To už väčšina týchto chalanov s Petrom nie je. Ale napr. TdF má 3 týždne a to je každý deň strašne veľa hodín na bicykli. To je fakt veľmi dôležité s kým jazdíš a čo pre teba počas tých hodín v balíku robí.
09.07.2021 - 09:30:32
02
ved nemusi to byt len pri preteku, mimo preteku s nimi travi viac casu... na treningu atd. urcite je lepsie jazdit s nimi, ako bezducho sam alebo s dakym koho nerad vidim :)
09.07.2021 - 09:32:05
02
Volodja napísal:
Armstrongovi neuskodil ani tak doping ako to, ze bol arogantny hajzel na ludi naokolo a na tych, na ktorych nebol hajzel, tak tych vyuzival ako prostriedky k dosiahnutiu ciela.

Otázka stojí či by Armstrong vyhral tých 7 TDF keby nebol "arogantny hajzel ......" ;)
09.07.2021 - 10:02:17
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up