Chystám sa na cyklozájazd do Álp a keďže cesta autom to bude dlhá, tak sa bojím, aby sa pri preprave nepoškodil môj bicykel upevnený na nosiči (kamienky, štrk a pod.). Pozeral som, že existuje plachta na prekrytie cyklonosiča, ktorá vydrží na mieste aj počas jazdy, ale podľa rady v predajni je takáto možnosť vhodná len pre nosiče na karavany, nakoľko pri nosiči na aute by došlo k prekrytiu brzdových svetiel, čo je nemysliteľné.
Máte vy, bajkeri, nejaké skúsenosti, ako bezpečne prenášať bicykel na dlhšie vzdialenosti ? Sú vôbec opodstatnené moje obavy z poškodenia pri použití nosiča upevnenom na ťažnom zariadení auta.
Aké sú ďalšie možné tipy, na čo nezabudnúť pri preprave bicykla v prípade takéhoto druhu výletu ?
Ďakujem vopred za prípadné rady.
20.07.2021 - 09:08:51
00
1. Nosič má svoje svetlá, takže ich neprekryje
2. Aj tak to nedoporučujem, keďže to urobí niečo ako padák a celkovo to je na nič. Za karavanom ten problém nemáš, keďže si v závetrí.

Asi niesú opodstatnené - kamienky lietajú pod autom a k bicyklu sa nedostanú - teda za tie tisíce km sa nedostali.
20.07.2021 - 11:18:54
01
moja rada je ze ak sa da a mas miesto, daj to do auta aj ked rozlozeny
20.07.2021 - 11:34:52
00
Ďakujem za odpovede. Do auta sa mi žiaľ nezmestí, ale aspoň ste ma uistili, že by sa bicyklu na nosiči aj pri dlhšej preprave nemalo nič stať.
21.07.2021 - 00:56:39
00
V zime som viezol bike v stresnom boxe.koli nasolenym cestam a vseobecne sajrajtu,ktory v zime je. Na miesta,kde sa mohol poskodit (bol nalezato),som navliekol mirelon (maju v hoby obchode).V lete to ale nepovazujem za potrebne,je mu dobre v nosici,ci u uz na streche alebo na taznom.
21.07.2021 - 09:28:49
00
Tak zase v zime to je o inom. To som viezol na nosiči cca 2500km, všetko som poctivo vyčistil a vyservisoval a zožralo mi to niple zvnútra. Ale neviem ako tomu v zime predísť
21.07.2021 - 09:32:43
00
Ak sa neda pouzit box,tak si viem predstavit jedine citlive casti konzervovat tuhou vazelinou a ciastocne zabalit. Tiez by som asi demontoval retaz a pedale.po prevoze hned omyt.
21.07.2021 - 09:46:01
00
keyboard_arrow_up