Caute, mam problem s ktorym si neviem rady. Pri pedalovani mi neustale nieco "cinka". Take kovove cinknutie. Co otocka, to cinknutie. Dal som to narychlo pozret servisakovi, on povedal, ze zrejme odrazka na pedali. Prilepil som ju a aj tak cinka. Tak vraj druha moznost - kde sa pripaja kluka na stvorhran. Tak som to rozobral, namazal a aj tak cinka. Pedale mam nove, asi 2 mesiace, Shimano. Takze v nich by snad nemal byt problem. Inak si neviem predstavit, co moze ten zvuk vydavat. Ale je to fest otravne. Nejake napady co s tym? Vdaka
21.07.2021 - 19:23:43
00
Ak je tam ta moznost, skusil by som to s inymi pedalmi - aspon sa potvrdi alebo vyvrati zdroj, kedze ak tam nie je istota, moze to byt prakticky cokolvek, od pedalov, cez kluky, stredove zlozenie, sedlovku a pripadne aj tretry...
21.07.2021 - 19:40:03
00
tretry nepouzivam, kluky su stare asi 2 mesiace. Len som to vsetko servisoval ja sam a prvykrat v zivote. Tak je moznost, ze by som nieco nenamazal, alebo zle poskladal. Hoci naozaj mi nenapada nic. Ale mozno skusim vymenit pedale za ine. Ako pises, aby som zistil, ci to moze byt v nich.
21.07.2021 - 20:02:04
00
Este ma napada skontrolovat, ci nahodou necinka retaz o presmykac kvoli osmicke na prevodniku ...
21.07.2021 - 20:12:13
00
ahoj, cinka na vsetkych zaradenych prevodoch, alevo len na jednom, dvoch najrychlejsich (najmensie pastorky kazety)? Mal som podobny problem, ked som mal zaradeny najmensi/druhy najmensi pastorok a strednu pilu, retaz "cinkala" o nabehovy pin (nit) na velkom prevodniku. Jeden pin bol vacsi a retaz sa on obtierala. Pomohlo zbrusenie nitu, ale len tolko, aby retaz "necinkala". Predpokladam, ze mas 2 alebo 3 prevodnik, nie 1xnieco.
21.07.2021 - 20:31:58
01
LUCCA napísal:
ahoj, cinka na vsetkych zaradenych prevodoch, alevo len na jednom, dvoch najrychlejsich (najmensie pastorky kazety)? Mal som podobny problem, ked som mal zaradeny najmensi/druhy najmensi pastorok a strednu pilu, retaz "cinkala" o nabehovy pin (nit) na velkom prevodniku. Jeden pin bol vacsi a retaz sa on obtierala. Pomohlo zbrusenie nitu, ale len tolko, aby retaz "necinkala". Predpokladam, ze mas 2 alebo 3 prevodnik, nie 1xnieco.
Vidis, toto mi nenapadlo ani vo sne. Vlastne na to momentalne ani neviem odpovedat, ci cinka na vsetkych. Vyskusam najblizsie. Vacsinou jazdim len na dvoch najvacsich. Ale ono to cinka, ked spravim otocku pedalom a len v urcitom mieste to cinkne. A ked slapem po stojacky do strmeho kopca, tak to uplne praska, akoby sa malo kazdu chvilu nieco ulomit. Doslova prašťanie. Skusim pozret vsetko co mi tu poradili, ale vidim to asi na servis. Lebo lezie mi to riadne na nervy. Co otocka pedalom to cinknutie.
22.07.2021 - 21:19:29
00
keyboard_arrow_up