Len ten odkaz čo sem dal Kenai je z roku 2019..takže on to chalan prerobil už v r 2019 na 1x12 ???..teraz je už 2021 a teraz to začalo akože blbnúť? Preto by nás obor mohol navigovať čo sa stalo? okrem toho má obor v profile prejdenú vzdialenosť tento rok viac ako 5 tisíc km...od 2019 pri takých km sa treba spýtať aj koľko reťazí sa vystriedalo a ako je na tom stav kazety. Lebo na fotke z 2019 je nastavenie na najťažšom prevode OK vrátane úchytu pätky.
22.07.2021 - 22:18:23
00
myslim že najjednodusie by bolo odfotiť aktuálny stav v ktorom to nechodí ak sa chces dozvedieť čo je zle ... hrabať sa vo vlakne a pochopovat že asi obor ten bajk kúpil od kibib ma nebaví ...
22.07.2021 - 22:25:27
00
Nikomu som v živote svoje bajky nepredával ani nemienim. Inak súhlas foto aktuálneho stavu by bodlo.


Naposledy upravil Kibib dňa 22.07.2021 - 22:30:49, celkovo upravené 1 krát.

22.07.2021 - 22:27:31
00
vzdavam sa ...
22.07.2021 - 22:29:49
01
Zdeno_CTM_FOCUS napísal:
Ja som menil na mojom scrolle radenie NX na shimano deore 1x11 a trochu som zbrusil z tej "podlozky" ktora je pod b skrutkou aby sa mohla prehadzovacka este posunut. Neviem inak ako si meral aj dlzku retaze pretoze mne podla shimano navodu vyslo 116 clankov v ratane spojky. Mam na tom uz odjazdene cez 1000km a bez jedineho problemu ci zavahania.

Ano uvazoval som nad tym, vid predch. posty. Ok, skusim tiez Brute-force :-). Pobrusim a zajtra dam info.
22.07.2021 - 23:48:56
00
ivast napísal:
myslim že si teraz celé splietol úplne naopak, postni fotku ...

Vsak je to uz vysvetlene. Petka na salter pre klasicky uchyt ma iny uhol zahnutia ako petka pre Direct Mount.
Ja som od zaciatku vinil petku, a hladal klucku ako z toho von bez vymeny petky. Len som netusil v com to technicky je, az Kenai to vysvetlil.
A obratil som sa na forum, aby niekto poradil ako to *****. Skus najst moj prvy post.
Az Zdeno_CTM poslal spravne nakopnutie.
PS-uz som nieco zbrusil. Po tom, to radi vsetko ok. Okrem z najmensieho na susedny. Takze to funguje. Juchu.
Momentalny stav

Prílohy:

blizimesa.jpg
blizimesa.jpg 537.85 KiB thumb_up0thumb_down

23.07.2021 - 00:06:32
00
Caute pani, potreboval by som trosku radu…jedna sa o radenie xt m8100 1x12…v poslednej dobe mam pataliu s radením z najvyššieho pastorku 51z na vedľajší smerom dole. Všetko vyzerá by nastavené ok, vymenene lanko atd. Problém zmizne ked vypnem spojku na prehadzovaci vtedy všetko funguje ako má. Skúšal som aj zmeniť predpätie tej spojky dokonca ju vyčistiť a opätovne namazat. Nepomohlo. Jedna sa o nový salter a aj novú patku. Obidvoje som vymenil cca pred mesiacom. Napadlo má či to nemôže spôsobovať asi aj reťaz, ktorá dostala posledné dva vikendy dosť cez hubu v blate. Ale to si nemyslím že je príčina . Nerozumiem prečo to radi perfektne s vypnutou spojkou, ale so zapnutou nie…? niekto nejaké rady ? Otázka je či by pomohla výmena reťaze za novú…
23.07.2021 - 00:42:48
00
K tej patke.
To, že je nová neznamená, že nie je krivá alebo celý systém rám-patka-šalter nie je v rovine.
Mne na Capre 8100 radilo blbo raz v hornej polke, raz v dolnej pomohlo premerať a narovnať patku podľa kolesa.
23.07.2021 - 10:41:01
00
@scart335 nedáva mi to zmysel, lebo po nahodení behalo všetko OK, po víkende to začalo robiť hlúposti a viem že som s tým nikde nezaprel, nepadol a podobne, čiže tam podľa mňa chyba určite nie je...
23.07.2021 - 10:54:08
00
Ok, to som si z tvojho textu nejak neodniesol.
Každopádne ale aj ja musím potvrdiť, že to radí lepšie a rýchlejšie bez zapnutej spojky.
23.07.2021 - 10:56:27
00
Ako som napísal problém je len pri radení z najľahšieho prevodu 51Z o jeden prevod nižšie....niekedy tá reťaz krásne cvakne a inokedy jej trvá vôbec, že sa spamätá, už som menil aj predpätie spojky, menil polohu B spojky - nad rysku, pod rysku...niekedy dobre niekedy zle...napadlo ma či tá reťaz by nemohla mať o jeden článok resp. či by to nepomohlo...
23.07.2021 - 11:00:49
00
shifty12 napísal:
Ako som napísal problém je len pri radení z najľahšieho prevodu 51Z o jeden prevod nižšie....niekedy tá reťaz krásne cvakne a inokedy jej trvá vôbec, že sa spamätá, už som menil aj predpätie spojky, menil polohu B spojky - nad rysku, pod rysku...niekedy dobre niekedy zle...napadlo ma či tá reťaz by nemohla mať o jeden článok resp. či by to nepomohlo...

Mám úplne rovnaký problém ako ty :D Myslel som si, že mám pravdepodobne trochu ohnutú prehazku, ale asi to tak nie je.
23.07.2021 - 11:09:16
00
shifty12 napísal:
Ako som napísal problém je len pri radení z najľahšieho prevodu 51Z o jeden prevod nižšie....niekedy tá reťaz krásne cvakne a inokedy jej trvá vôbec, že sa spamätá, už som menil aj predpätie spojky, menil polohu B spojky - nad rysku, pod rysku...niekedy dobre niekedy zle...napadlo ma či tá reťaz by nemohla mať o jeden článok resp. či by to nepomohlo...

Ahoj, skús si prekontrolovať či máš správne utiahnutú pätku a osku na kolese. Kamarát tiež riešil a nakoniec mal osku o pol otáčky povolenú. Keď si menil reťaz tak za rovnaký počet článkov a rovnaký typ?
23.07.2021 - 11:14:40
00
Zdeno_CTM tieto možnosti už som vystrieľal :D ja som reťaz zatiaľ nemenil od Mája...je pravda že som najazdil s tou retiazkou dosť veľa v blate a tak...otázka je, že či po minulom vikende v blate nedostala tak na hubu , že to začalo robiť takéto hlúposti...ale ako som písal...Keď vypnem spojku úplne na šaltri tak to radí jak vínečko :) Mňa by proste reálne zaujimalo, čo môže spôsobovať takúto galibu, nakoľko aj spojku som vybral, vyčistil, namazal (kúsok pomohlo) ale nič moc...zaujimavé je to, že to robí len na tom jednom resp. dvoch prevodoch. Všetko ostatne ide perfektne....a aj to...zaujimavé je, že niekdy krásne zaradí dole a niekedy proste jak keby ani nezareagovala. Mám ale dojem, že pri jazde v kopci a naozaj pod tlakom v zábere sa tento problém trošku minimalizuje...čiže teraz babo raď :) Ostáva teda len jedna možnosť, pri výmene reťaze pridať jeden článok naviac...
23.07.2021 - 11:18:25
00
Mne poradil "martinsulovsky", znad sa nenahneva az to sem postnem, toto: "Skus mrknut upnutie lanka v prehadzovacke. Ked som nahodil nove DEORECKO tak som lanko pretiahol klasicky rovno a bol problem pri radeni. Ktosi mi tu poradil ze ho mam obtocit okolo skrutky teda lanko ma byt okolo skrutky v tvare U. Dal som ho tak a uz ide vsetko OK"

Ja to mam do toho U od zaciatku.

Prílohy:

uchytlanka.JPG
uchytlanka.JPG 74.47 KiB thumb_up0thumb_down

23.07.2021 - 11:50:56
00
keyboard_arrow_up