lubo.k napísal:
Aku to ma vahu, pripadne ak este budes nieco menit na aku vahu cca sa chces dostat?
Inak pekna masinka :y: :y:

Tak ako na foto váži 9,41kg. Vidím tam ešte rezervu na cca 150 - 200g pripravovanú úpravu tak, aby bajk ešte zostal "funkčný" a dali sa na ňom aj jazdiť súčasné XCO trate. Zdvihy sú 120mm vpredu a 110mm vzadu.
milos21 Farba je originál. Pozri S-Works Epic Evo rámy na webe. Lepšia farba v súčasnosti nebola dostupná (skladom bola ešte "brassy yellow") a aj toto bol posledný rám v celej EU vo veľkosti S. Mne sa však tento dizjan našťastie páči a tak nebudem prelakovávať 8)
23.07.2021 - 22:09:12
06
Váha robí strane veľa, zo mna išlo od 31,12,2020 dole 38kg a tie výšlapy su konečne výšlapy na bicykli a nie pešo povedľa a koli bajku už týždeň nefajčím to je další upgrade :D
23.07.2021 - 22:52:15
011
Kristina napísal:
Čo je pre teba ľahší bajk? Pýtam sa, pretože zatiaľ si nešpecifikoval.
Kontrolná otázka: Existuje teleskop ktorý váži 350g a aj taký čo váži 550g. Splní rovnaký účel. ktorý si vyberieš?


Sorry ale pises uplne od veci. A k teleskopke len tolko - vacsina tych ktori tu davaju biky a riesia vahu si ziadnu teleskopku nedaju. Volia radsej pevnu pokial mozno karbonovu lebo vsak..je lahsia.

Preto aj moja prvotna otazka ci je tu tolko pretekarov ze tu tak kazdy strasne riesi tu vahu a odlahcovanie biku. Pride mi to uz ako diagnoza. Lepsie to vysvetlit neviem.
23.07.2021 - 23:37:08
00
Ja tiez riesim vahu a som na 17+kg momentalne a som maximalne spokojny. Hore kopcom potlacim a dolu niekedy tiez. A je jedno ci enduro alebo gravel - fakt sa tu vela krat riesia riadne pip...
23.07.2021 - 23:46:03
01
Indy9o Az prilis casto tuna niekto da foto biku a prva vec na ktoru sa ludia pytaju je "vaha?" A podla vahy sudia cely bike kolko krat co je trosku chore. Ak niekto preteka, nahana casy..fajn. Len som chcel vediet ci som na fore medzi pretekarmi alebo tymi co si drahym super-lahkym bikom hladkaju ego, that's all. Asi to bude mix ?
23.07.2021 - 23:51:40
08
imajoros akú chceš ešte dostať odpoveď a čo máš stým pretekaním už si dostal odpoveď že každý si to robí pre seba a ľahšie sa mu ide lahšie sa mu tlačí a jednoducho to tak chce on sám mať ale ty nepochopíš že nejde o pretekanie ani závodenie alebo čo ? Odpovedí si dostal kopu a vŕtaš sa v tom stále , " nie som pretekár ale chcem to tak mať a hotovo ! " rýpeš len do aby si zabil čas a vlastne odpoveď nečakáš žiadnu a dokonca si žiadnej ani nepochopil
24.07.2021 - 00:02:11
07
Indy9o Tusim si sa nasral ? Ziadnu odpoved necakam. Otazkou som len chcel poukazat na diagnozu tolkych z vas tuna. Nic, investujte, odlahcujte dalej..vaha biku je predsa to najdolezitejsie. ✊
24.07.2021 - 00:19:58
01
LIndy9o
Opytal sa, dostal odpovede, ale nestačí mu to.
imajoros
Gramy dolu idu velmi do peňazí, ak raz clovek nato ma a chce to prečo nie? Pre teba je to diagnoza, pre mňa je to uplne normalna vec.
Zareagujem ti ešte na toto
"Az prilis casto tuna niekto da foto biku a prva vec na ktoru sa ludia pytaju je "vaha?""

Čo sa mám opýtať? Veď vsetky komponenty na biku vidim z fotky, väčšinou z mtbiker profilu alebo zo stravy vidim co ten clovek jazdi. No z fotky váhu nezistim...
Mna vaha zaujíma, a je mi jedno ci je to 9 kg raketa alebo 16kg downhill bike... (samozrejme zaujimam sa hlavne o XC biky)

Myslim ze je nacase tento nezmysel ukoncit.
24.07.2021 - 00:25:32
05
Áno, váha vlastne nie je váha, ale hmotnosť. A hmotnosť sa dá zistiť pomocou váhy. Hehe
24.07.2021 - 00:33:54
08
imajoros otázkou sa nepoukazuje ale pýta , dakujeme za objasnenie a teraz utekaj zistovať tú svoju 😉
24.07.2021 - 01:01:41
01
Ja nepretekam, ale hmotnosť biku riešim, prvý rozdiel bol, keď som prešiel z skoro 16kg full na 13kg a všetko išlo ľahšie. Nejazdím ani XC, ale AM/EN a hmotnosť riešim, lebo ma to baví a keď kupujem niečo nové, zvyčajne sa snažím kúpiť niečo lepšie a ľahšie..
24.07.2021 - 07:35:33
01
imajoros napísal:
Sorry ale pises uplne od veci. A k teleskopke len tolko - vacsina tych ktori tu davaju biky a riesia vahu si ziadnu teleskopku nedaju. Volia radsej pevnu pokial mozno karbonovu lebo vsak..je lahsia ...

Daj prosím ťa nejaký príklad tej "väčšiny" aj s ich komentárom tu na MTBiker za posledný rok, že nemajú teleskop na bajku kvôli hmotnosti. A vyhol si sa odpovedi na moju otázku, čo je pre teba ľahší bajk.
Len aby sme vedeli, kto píše "úplne od veci".
24.07.2021 - 07:43:14
01
Kristina napísal:
Daj prosím ťa nejaký príklad tej "väčšiny" aj s ich komentárom tu na MTBiker za posledný rok, že nemajú teleskop na bajku kvôli hmotnosti. A vyhol si sa odpovedi na moju otázku, čo je pre teba ľahší bajk.
Len aby sme vedeli, kto píše "úplne od veci".


Ach jaj moja zlata. Ty teleskopku mas. Gratulujem. ?

A k tvojej otazke - mna vobec nezaujima debata o tom co je lahsi/tazsi bike do ktorej sa tak horlivo chces pustit lebo citis ze toto je nieco v com si expert.

Poukazat som chcel na nieco celkom ine ale nejdem to znovu vysvetlovat. Cize ano, pises uplne od veci. Ale pohoda ?
24.07.2021 - 10:18:34
00
Indy9o existuju aj tzv recnicke otazky 😉
24.07.2021 - 10:26:56
00
Ešte ťa to baví? Nech si každý robí čo chce a teba po tom môže byť buřt
24.07.2021 - 10:36:03
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up