... Sílene preháňaš... Nechcem od nikoho aby mi niečo vyberal :D Nebývam osobný a ani nechcem byť no tvoje ego... trochu to kazí... Nie som tu v predajni aby si mi mal podľa mojej hmotnosti výšky šírky hĺbky a neviem ešte čomu zisťovať a hľadať mi ten správny bajk na mieru práve na mňa... Nebudem tu teda vypisovať detaily o mne aby mi tu niekto vyberal bike... tu sme sa nepochopili (: Znova ide len a len o tie 3 hliníky na kolesách... Chceš či nie je to len stroj... hliník a guma... žiadna vesmírna ľoď... ak to mám tak blbo polopatisticky napísať... Nebudem sa už opakovať... išlo mi len o názor na moje linknuté biky + prípadný nejaký iný odporúčaný... Chápen že musíš "expressnúť yourself" no reálne takto egocentricky popisovať niektoré zbytočnosti (nekonkretizujem urob si vlastný názor prirozdene...) som ani nemyslel že to niekto takto pojme :D Choď si kľudne svoje no už je zbytočné niečo písať... radšej sa choď (trz budem nepekný sry...) vyho***ať na ďaľšom "amatérovi" (: čo che poradiť ;)
29.07.2021 - 20:02:12
01
BicykelKoloman007 napísal:
Aaale... predsa len niečo ;D takto si mohol začať (:


Tento prispevok sa ti pacil a pochopil som ze ti nieco napovedal (mozno sa mylim). Aky je rozdiel medzi tymto a mojim prvym kde ti radim aby si sa zameral pri vybere na geometriu? Zaskatulkoval si ma ako mudrlajka, kkta a neviem co este len preto ze som medzi riadkami poukazal na to ze si si nespravil domacu ulohu a o bikoch si si nic nenacital dokopy.

Lepsie by si spravil keby si sa odosobnil od emocii, skutocne si precital co ti vlastne pisem ale hlavne vyhrnul rukavy a zacal citat minimalne toto forum kde tem ala HT za 1000€ je neurekom.

Ver mi ze tak by si si kupil ozaj dobry bike. Sam som sa na svojom nikdy nemal moznost previezt pred kupou ale studoval som a hladal si ten svoj intenzivne niekolko tyzdnov a po roku a pol a 4000km sa z neho stale tesim.

Ale ako som pisal...ked si citlivy a hned sa ofucis len preto ze ti clovek nenapise presne co chces..tvoj problem.

Good luck, snad budes mat stastnu ruku a vyberes ten spravny. ?✊
29.07.2021 - 20:24:36
00
"Hovoril" som... už nič nepíš :D... Aj tebe pekný deň :)
29.07.2021 - 20:33:15
00
Ber Orbeu, paradne lakuju biky a vsetci su s nimi spokojni ??? ?
29.07.2021 - 20:50:18
00
Aj urazenym (lebo neklanias sa) spomenuta Kona ma pekny bike v tej cenovej kategorii, Kona Mahuna.
Keby si chcel zatial vyberat skor vizualne na eshopoch a nasledne si spravit nejaky zuzeny vyber(ktory si nastudujes , alebo aj nie, tvoja vec :) ) tak mozes pozriet este znacky Marin, GT, Mongoose, Canyon, Rock machine, Superior, Fuji, Merida.
Skoro kazda znacka ma bike 1x12 HT okolo 1000 euro a takmer kazdy bude oznaceny ako trail (na par vynimiek, pre hnidopicha). Je kopec dalsich znaciek , tieto ma momentalne napadli , mozno este niekto hodi tip.
V konecnom dosledku ak chces jazdit este tento rok na novom tak ti vyber ovplyvni aj tak najviac dostupnost.
29.07.2021 - 21:10:59
00
Tak tak (: Popozeral som toho dosť :D no som len človek a dizajn zaváži aj na 40% ak nie až z polovice pri výbere :D HTčko sa dá zobrať aj za 500e (: síce také "len na oko" ale to nie som ochotný podstúpiť... mám nad meterosemdesiat a pri 29tkach ktoré chcem sú tie 2ojkolesáky až od cca 700-800e ... takže taká zlatá stredná cesta okolo 1000ky je môj výber...
1000-1200 som ochotný kľudne dať za niečo na čom budem niekoľko rokov denno denne (smzrjme okrem zimy)... Bráchovi som zháňal niečo do mesta... len asfaltky a tm je pomerne jednoduchšie nájsť "ten pravý" :D Ja mám ale na rozdiel od bráchu v pláne aj nejaké tie náročnejšie terény takže sa nechcem obmedzovať nejak moc... aj keď asfalt bude možno aj zo 70% no gravel som nechcel... zo skúsenosti môjho kamaráta ktorý to mal podobne no s gravelom to vydržal takto 70 ku 30tim % ani nie rok keďže pri výletoch v náročnejšom teréne to nebolo nič moc a po 3ťom takom srandovnom výlete na to doplatil on aj jeho bajk ( a to nebol ten najjednoduchší/najlacnejší... cca okolo 2000) (: tak po tomto idem ako aj on do HT s tým že sa pri asfaltke budem prispôsobovať či už plášťami ale aj inými menšími zmenami... A preto som došiel až k tým 3om a keď už si spomenul a poradil aj ten canyon... aj ten je v hre... no samozrejme čislo 1 pri konečnej kúpe bude dostupnosť... prirodzene :D
29.07.2021 - 22:43:09
00
LiPiNo To ako uplne ignorujes geometriu a celkove zameranie biku (XC vs Trail) len svedci o tvojom amaterizme. Chalan chce jazdit aj narocnejsie tereny - good luck na XCkach, ktore mu tu podsuvas. Vidim, ze sa vyznas akurat tak v tom co sa predava. Som zvedavy na tvoju analyzu este co sa tyka komponentov ktoru tu hadam das. Ci to uz bolo? Z tych 3 je Orbea najlepsia lebo krasne lakuju? :-D

BicykelKoloman007 Tento posledny prispevok si sem mal dat ako prvy a mozno by si sa dockal lepsej odpovedi.
30.07.2021 - 08:30:40
00
Ja som nikde nepovedal ze som profik ;) za to ty si sa tusim prave vratil z Tokia. Tak vitaj doma, aj tu je teplo co?
Ja mu nic nepodsuvam , uzivatel, zjavne amater ako ja sa spytal na nazor konkretne na 3 bike. Jeho predstava narocnejsieho terenu bude asi ina ako tvoja, zjavne etablovaneho profika, moze to este rozviest alebo aj nemusi , na to je hobby forum. Keby to bol naozaj narocny teren mozno kuka nejake to enduro. Nie je tvoje rozhodnutie ako ma alebo nema vyberat bike, ak chces poradit da sa to aj bez honkania ega, ohladne geo a rozdielu tak aby to aj amater pochopil a uz je na jeho uvazeni ci zoberie tvoj nazor do vyberu. Ale som si isty ze tento odstavec bude mimo chapanie, tak si ma rovno vypni tak ako to urobim aj ja, s tvojim tipom osobnosti nie som kompatibilny a toto nie je praca..takze nemusim.
Ja som so lakom btw spokojny, dufam ze aj ty, kona sa mi velmi pacila tiez. ;)
30.07.2021 - 09:42:43
01
Ghost ma Rodi kolesa, z vlastnej skusenosti viem, ze nie su moc dobre, po par mesiacoch som vymenil za Mavic a to som mal vyssiu radu ako je na Nirvane.

Vybral by som asi Orbeu, komponentovo vyzera najlepsie, idealne sa na tom ale povozit, ak nesadne geometria, tak to moze byt ohadzane aj XTR-kom a bude sa na tom jazdit zle.
30.07.2021 - 09:57:19
02
Akurat pri tych bikoch to budu vsetko hlinikove kotuce, bude treba vymenit a dat metalicke platnicky.
30.07.2021 - 09:58:56
01
LiPiNo si urazeny lebo som ti napisal ze pises nezmysly, co je bohuzial pravda. Mohol si typkovi aj lepsie poradit. Kukni co pise taky zomg "..ak nesadne geometria, tak to moze byt ohadzane aj XTR-kom a bude sa na tom jazdit zle." Amen!
30.07.2021 - 10:08:14
10
Cením :) zmog dík za trefné a cenné rady ;)
30.07.2021 - 16:11:32
00
Dík všetkým za rady aj názory... viac o tom ani písať netreba... z tých 3och ste mi poradili a to som aj chcel...
Tak teda... veľa šťastných km ;)
30.07.2021 - 16:39:43
01
Caute nemate nahodou niekto ctm zephyr pro 2021? Chcem sa spytat ci nema niekto prehadOvacku sram sx eagle lebo som snou nemi moc spokojny alebo my neviete poradit lepsiu verziu sramu? Prehadzovacky
01.08.2021 - 16:13:11
00
RamonMTB Aky je s nou problem? Netreba len nastavit? Ja mam na dvoch bikoch GX, som spokojny.
01.08.2021 - 16:38:23
00
keyboard_arrow_up