Froomie vcera predstavil program na zvysok sezony a figuruje tam aj Okolo Slovenska :D
https://www.cyclingnews.com/news/chris-froome-to-miss-vuelta-a-espana/
https://www.procyclingstats.com/rider/christopher-froome
05.08.2021 - 07:58:33
014
Btw, Kubis vcera master SR do 23r v casovke. Na 15km trati nalozil druhemu v poradi takmer minutu.
06.08.2021 - 10:10:01
02
A takto si tu žijeme.
https://bratislava.zoznam.sk/tvrda-reakcia-manazera-zollera-na-sefa-cyklistickeho-zvazu-giro-ditalia-2023-urobime-na-slovensku-bez-neho/
06.08.2021 - 16:32:19
03
Dobré dal tomu Privarovi :)
06.08.2021 - 17:02:05
00
Volodja napísal:
Btw, Kubis vcera master SR do 23r v casovke. Na 15km trati nalozil druhemu v poradi takmer minutu.


Ale porovnaniu by nemalo újsť to, že kadeti(chalani podľa definície UCI U-17) na rovnako dlhej trati, s obmedzeným prevodom 52x16 by v 23jke boli tesne za prvou trojkou? Podľa mňa na účet 23jkárov zo Slovenska dosť blamáž.
06.08.2021 - 18:05:17
04
Tak dufam ze to Giro bude a Sagan bude este pretekat, okolo Slovenska fajn...ale Zoller ma pravdu, marketingova hodnota 00prd
06.08.2021 - 19:13:07
00
Podarilo sa na vlade presadit zrusenie Narodneho cyklocentra, tak preco neusporiadat tyzdnovy event pocas covidovej pandemie, ktory by stal takmer polovicu..Aj ked verim, ze tu by sa naslo vela slovenskych sponzorov. Okolo Slovenska by potrebovalo live prenos na Eurosporte. Zevraj to stoji okolo 600.000 a napriek tomu, kolko firiem na SK sa rado prizivi na Saganovi a aka by to bola reklama napr aj pre jednotlive VUCky, sa tieto peniaze neda zial zohnat.
06.08.2021 - 19:36:31
00
minimus80 napísal:
Tak dufam ze to Giro bude a Sagan bude este pretekat, okolo Slovenska fajn...ale Zoller ma pravdu, marketingova hodnota 00prd


No daj, aká je tá marketingová hodnota Gira za tých 12 mil? Zoller ťahá tie čísla ako kúzelník zajacov z klobúka. Keď sa ho redaktor opýta, či je 12 mil konečná cena, krúti sa ako had. No lebo nie je. Spolu s vyvolanými investíciami bol rozpočet v Izraeli aj v Maďarsku 25 mil. A marketing, teda ja som v tom Izraeli minulý rok, teda 2 roky po Gire, bol. Mám od ICA kúpených plnú skrinu handier aj casual oblečenie, takže som to tam nosil, ale u domacich ani obraz, ani zvuk. Iba raz vojak so samopalom začal na mna rozprávať hebrejsky, ja nem tudom. Až potom som si uvedomil, že mám mikinu ICA. Tak potom sme prehodili pár viet anglicky. Bol MTB cyklista. Ale tak maximálne vedel, že tam nejaké Giro bolo a že existuje nejaký izraelský tím. Minulý február to už bol druhý mesiac WT tím ISN. To ani netušil. O našej hviezde Saganovi tiež nič nevedel. Pritom ICA bol povodne Izraelsko-slovenský projekt s účasťou Sagana a čuduj sa svete aj Zollera. Požičať si tam bicykel ako v Spanielsku alebo v Taliansku? Absolútne nehrozí. A to nehovorím o cyklistickej infraštruktúre. A čo tak čítam na FB, tak na to Giro nadavajú ako na vyhodene peniaze a pritom nemajú svoju tour. Zatiaľ čo OS stojí pár stoviek tisíc + milion by stál Eurosport (nie 600 tis(tie asi potrebujú od štátu). Zoller tu vytiahne projekt za desiatky milionov. Z hľadiska marketingu je dobrým indikatorom cena vysielacích práv. Tour inkasuje 10x viac ako Giro. Tak prečo si radšej nezaplatiť Grand Depart. Tam sa rozpočet pohybuje zhruba na 30-35 mil. Mimochodom rozpočet celej TdF sa odhaduje na okolo 100 mil. Takže si Tour aj Giro nechájú veľmi, veľmi dobre zaplatiť.
06.08.2021 - 20:08:57
03
Koľko zarobených peňazí z Gira sa investuje do bicyklovania na Slovensku?
06.08.2021 - 20:39:48
00
https://youtu.be/TVl3lglBasg?t=4
06.08.2021 - 20:54:04
02
dzajro názor ti neberem. ten marketingovy potencial si uz musi krajina sama vytazit ... slovaci maju radi cyklistiku tak preco im neurobit radost
06.08.2021 - 21:02:13
00
Nazor???To je teraz moderné, máť názor. Ale treba dať aj nejaké fakty, a nie že" sa vyberie 4 mil z pobytovej dane", teda predpokladám z toho poplatku 1,2,3 Eura, čo sa pripláca za ubytovanie, neviem, kde zobral 7-10 dní. hovoríme o prezentácii a troch etapách, takže max 5 nociach. To by znamenalo 100-ky tisíc ubytovaných. 900 miliónov divákov denne pri televízii počas pretekov? veď to je osmina ľudstva. Vraj pozerá Giro. A všetky tie štúdie, ktoré kdekto vypracoval po svete, veď ano, dáme cieľové hodnoty a nejak tú študiu napasujeme. Tak tými číslami zo štúdii sa ani nebudem zaoberať.

A presné je aj to porovnanie s velodromom. V Izraeli nedávno velodrom postavili. Teda vlastne postavil ho ten, čo prišiel do ICA, dnes ISN namiesto Sagana Kanadský Žid-miliardár, ktorý z väčšiny finančne drží ISN. druhým, menšinovým, je Švajčiarsky Žid - milionár. Takže možno, keď raz možno Zoller postaví velodrom, tak potom sa môžeme baviť o marketingovej investícii do Gira zo strany štátu vo výške 12 mil, ale nie viac, už aj to je veľa!


Naposledy upravil dzajro dňa 06.08.2021 - 21:37:45, celkovo upravené 1 krát.

06.08.2021 - 21:33:44
04
Kedy sa podarilo Slovensku vyťažiť marketingový potencial ? Ani v zlatej ére hokeja ani 10 rokov Sagana...
06.08.2021 - 21:37:41
02
Privara hlavne nechce aby stalo niečo ako v Anglicku. V r. 2014 boli dve etapy TDF v Yorkshire a odvtedy sa konajú pravidelne preteky Tour de Yorkshire ktoré organizuje ASO. Je to také malé TDF.
Šanca na také niečo je síce malá, ale istotne posledné čo by si želal je, aby na Slovensku niekto cudzí organizoval populárne preteky na ktorých by sa cyklistický zväz nepriživoval.
06.08.2021 - 21:53:49
01
side napísal:

Odhliadnuc od obsahu, v tom článku je najmenej 9 gramatických chýb.
06.08.2021 - 21:56:53
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up