Čaute, viem, že je tu téma o servise hydraulických bŕzd, ale má 74 strán a takto to bude určite ľahšie nájsť aj v budúcnosti.

Mám asi 5 rokov Avid DB3 a nikdy som ich nečistil, neodvzdušňoval ani nič, najazdené asi 1500 km (len pekné počasie, slnko, ...). Kvôli ohnutému kotúču som menil aj brzdové platničky (boli opotrebované) a zistil som, že jeden piestik na zadnej brzde je lenivý. Chcel by som to vyumývať a rozbehať ako som čítal. Čím by som to mal umývať (mydlová voda, jarová voda, ...)?

Ešte by som sa chcel spýtať, tie piestiky sa nechcú úplne zasunúť (keď aj použijem silu tak sa vytláčajú navzájom) a po výmene platničiek za nové sa nemôže ani točiť koleso. Skúsim otvoriť odvzdušňovaciu skrutku na páčke a zatlačiť tie piestiky, aby to vytlačilo prebytok? Je to tým, že tá kvapalina nasala vodu za ten čas a zväčšila objem?

Mal by som ten piestik aj namazať a ak áno tak čím (niekde som tu čítal, že silikónová vazelína, mám len klasickú, sú aj nejaké iné alternatívy respektíve čo používate)?

Ďakujem
04.08.2021 - 09:56:24
00
Ja cistim piestiky aj vsetko co sa tyka brzd isopropanolom, po vycisteni na piestiky davam trochu brunoxu deo na vidlice a utriem docista.
04.08.2021 - 10:50:52
00
Tipujem, ze Avid ma DOT kvapalinu. 5 rokov bez vymeny je vela. Nenechaval by som ju dlhsie ako 2r. Vymenou vyriesis aj vzajomne vytlacanie piestikov. Na ich namazanie je napr. Textar Hydra Tec.
08.08.2021 - 20:13:34
00
keyboard_arrow_up