Nikdy v tejto krajine nebude poriadok, keď tu niektorým vadí kritika, že si samosprávy neplnia úlohy a správca cykloinfraštruktúry doteraz nie je určený. Áno keby nebola JuRaVa, tak by sa tu tento problém neriešil. Riešili by sme tu problém, že kraj nie je schopný za vyše 20 rokov svojej existencie vybudovať základnú kostru cykloinfraštruktúry. Doteraz sa človek mimo premávky nedostane pohodlne medzi BA a PK a medzi PK a SC čo by mal byť základ. A aj to málo čo vybudovali skôr zarastie ako sa dobuduje zvyšok pri tejto údržbe.
09.08.2021 - 16:15:20
04
Lebo to co si ty vypichol je len jeden problem, vacsi su tie podjazdy, kedze sa to tam aj toci ... ak riesenie tak ultimatne, inak sice budes spokojny ale napr kenai abo scarinko uz nie. Zase sme pri tom ze je lepsie nic neurobit inak je obrovska sanca to pokazit alebo aspon zanedbat. Len tolko som chcel
09.08.2021 - 16:15:37
01
Preco ma do toho zatahujes? Tvoj princip jazdit opatrnejsie ked sa se.rie na udrzbu by som mohol kludne otocit na cesty a kaslime na opravovanie ciest a vytlkov. Staci jazdit opatrnejsie nie?
09.08.2021 - 16:17:55
04
lapaloma napísal:
Lebo to co si ty vypichol je len jeden problem, vacsi su tie podjazdy, kedze sa to tam aj toci ... ak riesenie tak ultimatne, inak sice budes spokojny ale napr kenai abo scarinko uz nie. Zase sme pri tom ze je lepsie nic neurobit inak je obrovska sanca to pokazit alebo aspon zanedbat. Len tolko som chcel

Podjazdy a ich výška je už druhá téma. A to projektové nezvládnutie cyklotrasy. Lebo však ušetríme. Namiesto nadjazdu alebo podjazdu v inom trasovaní sa využije proste kanál. Kde bol kraj, keď sa teraz rozširovala senecká cesta v križovatke s D4? Prečo nedal požiadavku na vyššiu výšku pre cyklocestu? To isté sa bude opakovať pri rozširovaní D1 a modernizácii železničného koridoru na 130tke. Opäť budú na kraji sladko spinkať.
09.08.2021 - 16:20:35
00
Čo sa týka budúcej infraštruktúry, treba osloviť starostov/poslancov kraja/obca/VUC a zaslať im na to pripomienky. Prípadne si nájsť občianske združenie, čo má právo sa k tomu vyjadrovať, napríklad moja "obľúbená" Cyklokoalícia.

Ďalšia vec, ak si predstavujete údržbu? To tam má každý týždeň niekto kosiť celé okolie? Čo ako?
09.08.2021 - 17:01:25
01
Chápem že niekedy ťažko rozlíšiť co je hejt a čo kritika. Prečo každý týždeň? Nechodme z extrému do extrému. Nikto nechce aby sa to kosilo každý týždeň, ale nechať to zarásť na amazonsky prales je tiež extrém. Stačí raz za dva - tri mesiace. Keď si vezmeme že od októbra do marca to nie je potrebné kosiť, tak koľko je tých kosení od jari do jesene? Každý si to vie zrátať.
Aby som bol konštruktívny, čo tak vysypať okraje na cca 50-70 cm mulčovacou kôrou? Kosenie vyriešené a netreba ani betonovat.
Cyklochodník nestačí len postaviť, treba sa o to aj starať. A mal by mať aj svojho gazdu. Každý z nás predsa svoj majetok udržuje a tak by to mal robiť aj ten kto spravuje cyklotrasu. Ak sa o ňu nevedia / nechcú starať nech ju radšej nepostavia. Lebo pri nulovej údržbe bude výsledok za pár rokov taký istý ako keby tam cyklochodník ani nikdy nebol.
Amen... 😀
09.08.2021 - 18:58:41
13
Ide o to, že v prípade priaznivých podmienok niektoré rastliny dokážu vyrásť za 1-2 týždne. Preto sa pýtam.


Samozrejme časť ľudí bude vždy nespokojných.
09.08.2021 - 19:21:58
01
Mulcovacia kora na x kilometroch je nezmysel. Cenovo, aj funkcnostou. Po par dnoch by sa valala na betone a zarastala by aj tak.

Toto by som im trieskal o hlavu a v mailoch kazdy den https://www.chorvatskygrob.sk/oznamy/vyzva-na-kosenie-pozemkov-a-odstranovanie-burin.html
09.08.2021 - 20:02:55
00
Neviem, či sa to ešte praktikuje, ale dlhé roky bolo, že 2-3 roky sa normálne pestovalo na poliach, rok sa to nechalo zarastať čím sa dalo a potom sa to len zaoralo.
09.08.2021 - 20:45:09
00
Jano1987 napísal:
Ide o to, že v prípade priaznivých podmienok niektoré rastliny dokážu vyrásť za 1-2 týždne. Preto sa pýtam.

ale nie 1,5 m... chodím tade často, ale za dva týždne to nikdy nezarástlo...
09.08.2021 - 20:59:24
02
Jano1987 napísal:
Neviem, či sa to ešte praktikuje, ale dlhé roky bolo, že 2-3 roky sa normálne pestovalo na poliach, rok sa to nechalo zarastať čím sa dalo a potom sa to len zaoralo.

vôbec nerozumiem ako to ma súvisieť, ale dvojpolny systém obrábania pôdy bol prekonaný v rannom stredoveku ...
09.08.2021 - 22:17:43
02
Prosby budú vyslyšané, v stredu od 7:00 začne kosenie Juravy(úsek Senecká cesta - Vajnory) a potrvá 2 dni. :clap:
10.08.2021 - 16:22:15
02
https://bratislavskykraj.sk/v-stredu-zacne-kosenie-cyklotrasy-jurava-ii-budte-opatrni/
10.08.2021 - 16:49:44
02
TOME napísal:
Potvrdzujem. V stredu som siel este po "strkovom useku" a dnes rano ma uz prekvapilo ze je uzavrety a je otvorena nova trasa. Len skoda ze vyraznejsie neoznacili tie 2 nedokoncene useky.


Nemám foto, nechelo sa mi fotiť....ale je tam nebezpečný úsek mám dojem, také esíčko a na strane "domček", ktorý bráni vo výhľade....šiel som tam aj späť...a oproti biker mal čo robiť , ked ma zbadal v zákrute flekoval...
Rátam, že sa tam občas niekto vytrepe ...
10.08.2021 - 19:33:43
01
Toto som aj ja kukal a radsej siel len pomalinky
10.08.2021 - 20:04:13
01
keyboard_arrow_up