Ahojte, neobjednaval niekto v poslednej dobe bike? Ja som objednaval skladovy s informacnou dobou dodania 12-20 dni. Zatial mi ale prisiel este v den objednavky iba mail s tym, ze objednavka bude "processed immediately" a ak som zvolil platbu prevodom, tak mam zaplatit a oni potom po pripisani platby odoslu bike. Platil som ale kartou, takze nic dalsie som nerobil a po 4 prac. dnoch zatial ziadny dalsi mail neprisiel. Pride potom mail aj s trackovacim cislom, ked naozaj bicykel odoslu? Lebo takto je informacia o stave objednavky skoro nulova. Ani v mojom profile na ich strankach nie je ziadne info, iba ze som tu objednavku zadal...
Pytam sa hlavne preto, ze uz som viackrat narazil na e-shopy, ktore bolo treba aj opakovane postuchnut, aby vobec zistili, ze im visi objednavka. Tak mi prosim dajte vediet, ci sa mam radsej zacat dopytovat na stav uz teraz alebo len poslusne pockat 20 dni a ak to dovtedy nepride, tak az potom zacat zistovat preco (aj ked 20 dni asi aj tak nevydrzim bez akejkolvek info :D).

Nemam rad take nejasne info o stave objednavky... Obrovsky medzinarodny e-shop s nevyhnutne elektronickou evidenciou tovaru a automatickym mailovym systemom, ale zabilo by ich ponastavovat vsetko tak, aby ludia dostavali presne informacie...
16.08.2021 - 11:50:44
00
Aj bezne obejdnavky som mal takymto sposobom.
Zaplatim, pride email, ze objednavka prijata a potom ticho az kym ju zacnu spracovavat, potom ked odoslu tak daju track and trace.

Ale ten medzicas kedy neviem nic je otravny
16.08.2021 - 12:01:32
00
Este pockam dva tri dni a potom im napisem, ze ved napisali, ze budu objednavku spracovavat ihned, tak co sa s tym tolko suchcu :D.
16.08.2021 - 12:05:15
00
Tak som sa dotazoval na stav, lebo fakt neviem vydrzat len tak cakat, hlavne ked mam uz dost skusenosti so zabudnutymi a sialene omeskanymi objednavkami bez akejkolvek info. Objednavku bicykla som robil 10.08.21. (tyzden 32) s tym, ze na stranke bolo udavane, ze bike je skladom a doruceny bude do 12-20 dni. Ale teraz uz vidim, ze ten termin zdaleka dodrzany nebude :(. Pre info sem davam celu odpoved, ktoru mi poslali:

Delivery to you is expected in week 37. Due to the consequences of the extreme weather conditions in our region, there may currently be delays in delivery, as many colleagues are directly affected. At the moment we can only be reached to a limited extent.

The infrastructure is so damaged that normal logistics are additionally not possible.

Please understand that shipping will be delayed during this time and we are therefore unable to give an exact delivery date.

We will do our best to ship your order as soon as possible.


V podstate mi pisu, ze kvoli problemom suvisiacim s extremnym pocasim ocakavaju, ze bike mi bude doruceny az v tyzdni 37... Co je 5 tyzdnov namiesto maximalne 3, ktore boli uvedene na stranke.

Samozrejme chapem, ze kvoli zaplavam a podobne nemozu dorucovat vcas a nemal by som problem s pravdivo uvedenou dobou dodania. Ale vadi mi, ked je uvedena informacia 2-3 tyzdne a az ked sa sam pytam, tak sa dozviem, ze to bude 5 tyzdnov (a aj to teraz neviem, ci uz naozaj, alebo sa to zas moze predlzit). No co narobim...

Kazdopadne ak niekto objedna odtial v najblizsej dobe bike alebo iny vacsi tovar, tak pravdepodobne moze pocitat s vyrazne dlhsou dobou dodania, nez je uvedene...
17.08.2021 - 10:38:47
00
v dnešnej dobe ti dodaciu dobu nikto nikde nezaručí, dodavky od výrobcov, preprava to je ako veštenie s gule....môžeš byť rád že ho aspon majú :D
mám obchod , viem o čom píšem
17.08.2021 - 10:46:35
00
zihadlo 5, s tymto na mna nechod :). Presne take reci su aj dovod, preco uz viac ako rok som na mtbiker.sk nic nekupil a ani uz nekupim. A to som celkom marnivy clovek, co sa tyka veci na bike a dokonca mi na moje prekvapenie pridelili aj VIP status. Co si vazim, ale zranilo by to moju cest, keby som sa nechal "uplatit" :D. Je vela e-shopov, ktore absolutne nemaju problem dat jasne vediet, ktory tovar je naozaj skladom a kedy bude radovo v dnoch doruceny. Takze nakupujem v nich.
Ja obchod nemam, takze neviem presne ako velmi su tieto veci komplikovane a verim, ze s tym mozu byt problemy. Ale neverim, ze informovat spravne zakaznikov o skladovej dostupnosti a o pribliznom termine dodania, je taky neriesitelny problem. Ak tovar nie je priamo na sklade obchodu, tak predsa nie je problem to uviest priamo pri tovare spolu s informaciou, ze by mal byt dostupny napr. u dodavatela, ale ocakavana doba dorucenia je neznama a bude preverena napr. az na dotaz. Alebo este lepsie by bolo priamo komunikovat s dodavatelmi a updateovat statusy priamo z informacii od nich. A ak tovar naozaj je dostupny na sklade obchodu, tak uz vobec nevidim dovod na neumerne predlzovanie terminu dodania. Je to len o tom mat ov veciach system.

Za posledny rok som takto nakupoval uz vo viac ako 7roznych sportovych obchodoch (aj dnes mi prisla jedna vec objednana v nedelu) a NIKDY som nemal problem s tym, ze by sa dodanie necakane natiahlo, takze to zjavne ide a netreba sa snazit mi nahovorit, ze to je nemozne a korona a zaplavy a blablablaaaaa... To su dovody na predlzenie doby dodania alebo na nedostupnost tovaru. Ale nie na nepravdive udavanie dostupnosti a doby dodania!
Ak nejaky eshop opakovane preferuje udavanie zavadzajucich lakavejsich terminov a nasledne ponechanie zakaznikov nech pekne pockaju, tak urcite na take jednanie maju dovod, ale mna tym iba odradia.
17.08.2021 - 11:22:07
00
keď más na ešope X tisíc položiek, tak to problem je, denne aktualizovať a zisťovať u dodávatelov a výrobcov, ktorý ani sami nevenia či a kedy to bude :D kým ti niekto odpovie na dostopnosť,už sa to do druhého dňa aj 3x zmení :D, pretože to nieje klinček ,aby si mal tisíce kusov skladom
či po ceste niečo nevybuchne....
to nieje obchod o 10 položkách.
máš docela skreslené predstavy o fungovaní :)
17.08.2021 - 11:27:01
01
Čo sa týka výlučne BD tak tiež zlá skúsenosť. Tovar (ráfiky) ktorý bol uvedený ako na sklade trvalo 10 dní (!!!!) kým odovzdali prepravcovi (viď moje 2 posty na strane 46).
17.08.2021 - 12:31:40
00
zihadlo 5 ak nevidis rozdiel medzi problemami s dostupnostou/prepravou a uvadzanim nezmyselnych polopravd, ktore maju nalakat ludi, aby kupili a ako ovecky cakali, tak naozaj neviem na to povedat nic ine nez odporucit radsej inu karieru... Aj ohladom toho tovaru, ktory nie je skladom a dostupnost u dodavatela je neznama, som napisal riesenie . Ale nie, ty napises, "neda sa"... Tak este raz pripomeniem. Je to take tazke dat k danemu produktu s neznamou dostupnostou info: "NIE JE SKLADOM. PRAVDEPODOBNE DOSTUPNE U DODAVATELA, DALSIE INFO O DOSTUPNOSTI NA POZIADANIE"? A nerozpravaj mi, ze vsetky produkty su take. Tie, ktore su skladom alebo byvaju dodavane bez problemov, tak maju mat normalny status a tisice poloziek snad neeviduje banda trpaslikov rucne, ze ano...
17.08.2021 - 13:57:45
00
luky64, tak to vyzera, ze maju problemy s dodavkami asi celkovo. Len skoda, ze neuvadzaju pravdivo tie dodacie terminy a clovek musi zistovat kedy naozaj nieco dostane.
17.08.2021 - 14:03:50
00
Minuly pondelok objednaný a od piatku tracking... Tiez skladom bike
17.08.2021 - 14:05:03
00
zihadlo 5 napísal:
keď más na ešope X tisíc položiek, tak to problem je, denne aktualizovať a zisťovať u dodávatelov a výrobcov, ktorý ani sami nevenia či a kedy to bude :D kým ti niekto odpovie na dostopnosť,už sa to do druhého dňa aj 3x zmení :D, pretože to nieje klinček ,aby si mal tisíce kusov skladom
či po ceste niečo nevybuchne....
to nieje obchod o 10 položkách.
máš docela skreslené predstavy o fungovaní :)


My máme 91k položiek v ČR a 79k v SK a vieme na dennej báze aktualitivat stav položiek aj dobu dodania ak nie je skladom.
Slovo nejde/nedá sa/nevieme je len obyčajná výhovorka.

Dôležité sú správne procesy a adekvátne napísané zmluvy s dodávateľmi.
17.08.2021 - 14:45:16
01
misung, tak to si mal stastie. Mam pocit, ze s tymi problemami kvoli pocasiu mi tak trochu klamali, len aby zakryli fakt, ze aj moj bike uviedli suverene akoze je skladom, pricom realne nie je a cakaju na dodanie... A aka bola udavana doba dodania na stranke k danemu bikeu? Tiez 12-20 dni?
17.08.2021 - 15:02:22
00
Rovnako mi ukazovalo. 12-20 dni
17.08.2021 - 15:11:30
00
misung, ok, diky za info.
17.08.2021 - 15:20:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up