ivast nemal si s tým pri nástupe do vlaku problém ?
20.08.2021 - 19:47:06
00
nie, úplne normálne všetko fungovalo ...
20.08.2021 - 19:59:49
00
aJoN napísal:
Miestenky do 3. a 4. vagónu?
Ja tam tú možnosť nevidím.

Je tam tusim chytak - musis si zvolit najskor miestenku pre seba a az potom ti ponukne pre bike. Uz sa to tu riesilo.
20.08.2021 - 20:06:08
10
Az teraz som si vsimnol, ze na https://predaj.zssk.sk/search sa da pozriet obsadenost hned po zadani trasy pred nakupom listku.
Pri nakupe ak uz nie je volne miesto, tak niektory dialog ta nepusti pokracovat, pricom si nemusis vsimnut, ze dovod je nevhodne vypisany uplne hore na stranke a nie hned pod tlacitkom pokracovat.
Ale inak je to pouzitelne.

BA-KE sobota rano byva narocna - vid. obrazok. Aj na nasledujuci nepovinny RR su takmer vypredane miestenky.

Prílohy:

zssk-obsadenost.JPG
zssk-obsadenost.JPG 96.51 KiB thumb_up0thumb_down

20.08.2021 - 20:21:18
10
Hej díky, je tam tá možnosť, už som našiel, ale majú to uživateľsky neprívetivé, nevidím výber miesta na sedenie len mi napíše, že pri okne a ja by som radšej ku uličke.Pri cestovaní bez bicykla majú možnosť grafická rezervácia, alebo tak nejak. Nevidím ani voľbu celodenný lístok pre bicykel. To sa na stanici dá aj vybrať miesto aj ten celodenný lístok.
20.08.2021 - 20:47:43
00
aj grafická rezervácia sa normálne dá urobiť, celodenný bajk lístok neviem, to som ešte nekupoval ...
20.08.2021 - 20:52:08
00
Palo TT napísal:
Prakticke skusenosti s prepravou biku v R bez miestenky...

Na zaklade mojich bohatych skusenosti absolutne neodporucam na trase BA - KE alebo opacne, predovsetkym pi, so, ne. 99% pripadov skonci s problemom. Bud ma do vlaku nepustili, alebo ma v dalsej stanici "vytlacil" z miesta ten s miestenkou. Odkedy si kupujem miestenku pre seba + bajk, cestujem v pohode, no ti druhi problem maju. Vcera rano som musel vyhodit bajkera z mojho miesta a vecer dtto. To, ze su niektori nervozni bez miestenky je bezne, bud si zamienaju listok na bajk s miestenkou, alebo usetria dve koruny (za to to fakt nestoji).
Este sa casto stava, ze ZSR nepripoji dany vagon, kde mam miestenku ja aj bajk, ale to riesia potom moznostou bajku do batozinoveho. No kociky a vozickari maju prednost, takze bez miestenky ostava cakat na dalsi vlak.
aJoN miesto na sedenie si vyberies pohodlne na mieste, kedze si nik miestenku nekupuje, k hakom patria konkretne 3 miesta, jedno z toho je vzdy tvoje. (Rozhodujem sa kde si sadnem podla toho, ci z miesta vyhadzujem peknu slecnu alebo skaredeho chlapa) :lol:
21.08.2021 - 07:50:36
01
Díky. :) Ja len nechápem, že v pokladni tú možnosť majú ale na nete ju neviem nájsť.
Pri cestovaní bez bicykla v cyklovagóne (3. a 4.)vidím v grafickej rezervácii cyklosedačky pri hákoch blokované, keď mám ku bicyklu miestenku na sedenie, mohli by mi dať možnosť, vybrať miesto. Ak tam tá možnosť je, poraďte mi, kde ju nájdem. ivast kde to je schované? díky
21.08.2021 - 08:53:39
00
aJoN nemyslíš appku v mobile? tam to nejde, tá je úplne biedna, ale na stránkach zssk to ide.
Dudo, nie ŽSR, ale ZSSK. ZSSK prevádzkuje osobne vlaky. a je fakt, že na tejto trase to totálne nezvládajú. a ešte sa to zhoršilo, keď otvorili cyklochodnik Trenčín - Piešťany. 90%ľudí vystupuje Trenčín, Nové Mesto, Piešťany.
21.08.2021 - 09:19:50
10
V apke v mobile od istého času si neviem kúpiť lístok vôbec, už mám všetko v košíku idem zaplatiť a napíšu mi, že došlo k neznámej chybe..... Písal som na podporu, že im všetko funguje aby som si reštartol telefón. Anitak mi to nefunguje aj som odinštaloval aj nainštaloval apku a keď som im napísal potom, či by mi s tým pomohli, žiadna reakcia. Keď si kúpim lístok cez webstránku, potom v apke sa mi zobrazí.....
21.08.2021 - 09:28:43
00
Dudo napísal:
Na zaklade mojich bohatych skusenosti absolutne neodporucam na trase BA - KE alebo opacne, predovsetkym pi, so, ne. 99% pripadov skonci s problemom.

Mne je jasne, ze v R je miestenka na bike povinna a nemam dovod si ju nekupit. Lenze vsetky dni okrem nedele sa z TN do BA po 18:00 dostanes len dvomi R. Ak nie je volna kapacita tak co, mas si booknut hotel?
ZSSK ***** dali povinnu rezervaciu, ale cyklo vagony na 160kmh nemaju. Problem hodili na zakaznika. Cele zle. Pritom samotny R moze byt poloprazdny, ale s bikom sa tam oficialne nedostanes. Prave tieto skusenosti ma zaujmaju.

Moja dnesna:
Nevedel som ktory rychlik (z NMnV) stihnem a vcera boli rezervacie volne, tak som to neobjednaval vcera.
Jasne, ze ked som skusil rezervaciu dnes popoludni, ked som vedel, ze stiham ten prvy 18:41, miesta uz neboli.
Na ten posledny tusim este bolo jedno miesto, ale kludne moze nastat aj stav, ze ziadne nebude.
Kupil som si teda online listok len pre seba. Panicka na pokladni v NMnV mi tiez potvrdila, ze volne miesta na bike nie su, ale ze nech skusim a ked sa podari, nech si kupim listok na bike vo vlaku.

Po zvazeni, co skusit (nech ma nevyhodia hned v NMnV), som sa zasil v poslednom vagone na konci. Kazda stanica k cielu je dobra :) Z Leopoldova idu aj osobaky. Sprievodca za mnou vystupil akurat v TT. Takze neviem co by sa stalo. Ale co som pozeral vagony, tak sa mi zdalo, ze aj v tych pre bike stal navyse niekto s bikom pri dverach.
21.08.2021 - 21:41:59
00
Palo TT napísal:
Po zvazeni, co skusit (nech ma nevyhodia hned v NMnV), som sa zasil v poslednom vagone na konci. Kazda stanica k cielu je dobra...

Toto je sposob, ale len nudzovy, zalezi len na sprievodcovi. Parkrat mi to preslo, no zazil som, ze ma do vlaku ani nepustil. No este nikdy ma nevyhodil. :lol:

Ale zazil som aj opacne, mal som listok aj miestenku, no vlak bol tak plny, ze ludia trcali z okien. Sprievodkyna povedala, ze mam smolu, zapiskala na odchod a ja ostal na perone v nedelu vecer, pozerajuc na posledny vlak smer BA... :headbang:
21.08.2021 - 22:12:53
00
Dudo napísal:
a ja ostal na perone v nedelu vecer, pozerajuc na posledny vlak smer BA... :headbang:

Tak to potesi. A ako si to poriesil?
21.08.2021 - 22:22:25
00
Zlty expres tak nenavideny statnymi drahami zadarmo plus osobaky...
21.08.2021 - 22:49:27
00
zlty expres = pustili ta do linkoveho autobusu, alebo ZSSK nieco pristavil? Preplatilo ZSSK?
22.08.2021 - 08:38:49
00
keyboard_arrow_up