Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa...
Už tomu "asi" začínam rozumieť.
10.09.2021 - 20:03:20
01
Mimochodom, Pierre de Coubertin tento do neba volajúci nezmysel nikdy nevyslovil. Myslím, že je to len nejaká slopenská parafráza ospravedlňujúca dlhodobú poctu priemernosti. Totižto presný preklad Coubertenoveho výroku je: "Dôležité v živote nie je víťazstvo, ale úsilie, podstatné nie je zvíťaziť, ale statočne bojovať." No a to je sakra niečo iné ako sa len zúčastniť.
10.09.2021 - 20:35:17
17
Kupil som si dve casti Zatopkovho rozpravania a on tam hovoril ze dolezite je vyhrat, zucastnovat sa mozu tí za nim 🙂 presne to teraz neviem odcitovat no podstata tam je.
10.09.2021 - 20:42:40
05
Dôležité je aj zúčastniť sa. Ako by potom mohol prvý vyhrať. Ved by nemal nad kým. :D

dodiken ale narážal na niečo iné ako na Coubertenovo, Zátopkovo, ... heslo. Účasťou na ME, MS mal na mysli hlavne zúčastniť sa zároveň na poberaní finančných dotácii pre slovenský šport :D
10.09.2021 - 20:45:38
10
krutá realita 8) :
ME v talianskom Trentine – cestné preteky mužov U23:
1. Thibau Nys (Belg.) 3:06:57 h, 2. Filippo Baroncini (Tal.), 3. Juan Ayuso (Šp.), 4. Erik Fetter (Maď.), 5. Lennert Van Eetvelt (Belg.), 6. Filippo Zana (Tal.) všetci rovnaký čas, 7. Louis Barré (Fr.) +4 s, 8. Marijn van den Berg (Hol.), 9. Jakub Ťoupalík (ČR), 10. Tobias Bayer (Rak.) všetci + 19, … 46. Lukáš KUBIŠ +5:59 min, … Adam FOLTÁN, Tobias VANČO, Pavol ROVDER, Filip LOHINSKÝ a Matúš ŠTOČEK (všetci SR) nedokončili
11.09.2021 - 14:41:28
01
To je už čo keď naši najlepší nevydržia 3 hodiny na biku...🤦
11.09.2021 - 16:17:25
04
No to je asi to, čo rozprával Nagy v tom rozhovore...
11.09.2021 - 20:33:57
07
Aká je odpoveď našich, čo je dôvod ich neúspechu?
11.09.2021 - 21:56:43
00
Hlavný dôvod je, že ich rozhodcovia stiahli z trate.
11.09.2021 - 22:08:49
01
Lukáš Kubiš sa chcel ukázať skautom na Tour de l'Avenir, však podarilo sa mu skončil len v jednej etape 5. Aspoň dnes si spravil chuť - skoro vyhral špurt poslednej skupiny... Skoro...

Svrček na jar vyhrával v Taliansku všetko čo sa dalo... Na Preteky mieru juniorov, ktoré mohol vyhrať, nešiel, vraj aby na seba neupozornil. A vymastil ho dnes ešte aj Talian, ktorému na jar nakladal. Nás môže tešiť zatiaľ najlepšie umiestnenie.

Už nás mastia aj Maďari... V U-23 bol Fetter 4., v ženách U-23 Vas-ová 2. Ešte zajtra Valter skončí pred Saganom a bude dokonané... Za mojich mladých čias sa chodilo do Maďarska vyhrávať.
11.09.2021 - 22:29:10
01
Ale veď toto tu máme dlhé roky. Dá sa povedať odjakživa. Okrem jedného Velitsa a jedného Sagana nikto nedokáže prísť do cieľa na takýchto akciách. Ale nikto nemal sebavedomie ako Kubiš. Ktorý sa pred OH vyvyšoval nad Petra Sagana a jediného koho porazil bol pltník z Afriky čo videl bicykel týždeň pred olympiádou.
11.09.2021 - 23:07:24
00
Ironicky by sa dalo povedať, že trend je veľmi dobrý, v minulosti bývalo aj horšie. Totiž 3 roky dozadu som sa tu rozčuloval, že v roku 2018 žiadny slovenský cyklista nedokončil MS, ME, MS do 23. ME do 23 dokončil 1 zo 6. Majster Slovenska v časovke dokázal na MS poraziť iba borcov z Sýrie, Panenských ostrovov, Indonézie a Hong-kongu. V tímovej časovke náš najlepší tím dokázal poraziť len piaty (!!!) rakúsky tím. A našli sa aj na tomto fóre ľudia, ktorí sa aj napriek tomu SZC zastávali.
Btw, aj tak si myslím, že chalani, ktorí pretekajú, za obraz slovenskej cyklistiky nemôžu. Verím tomu, resp chcem veriť tomu, že naozaj poctivo trénujú s tým čo majú k dipozícií, voľne víkendy nechlastajú atď. Som presvedčený, že SZC a ich 'vlajková lodˇ Dukla' nevie vytvoriť adekvátne podmienky na tréning, nevie podchytiť talentovanú mládež, nevie získať zdroje ani efektívne ich využívať. Predstavitelia zväzu (aj Dukly) nevedie osloviť sponzorov, mizerne komunikujú aj s médiami či verejnosťou a pričasto presakujú na verejnosť rôzne konflikty, ktoré vedú (SZC vs Zoller, vs Dvorščík, či vs Nagy)

Svrček mal asi zlý deň, aj podľa jeho slov. Ak by aj vyhral, ešte stále by to neznamenalo, že je tu nový World Tour pretekár (o novom Saganovi nemôže byť reč ani zo srandy). Mal by ešte veľmi veľa práce. Totiž veľká časť, ak nie väčšina týchto víťazov juniorských kategórií aj na veľkých podujatiach sa vo World Tour výraznejšie nepresadí.
Joe70 Majster Európy do 23 bol napríklad Erik Baška - ak by jeho výsledok niekto zopakoval dnes, tak by to bola bomba. Vtedy bol Erikov úspech v tieni dominancie Sagana. Pamätám si, že jedny ME veľmi pekne zajazdili Kolář s Baškom - obaja skončili okolo top10. Ak by vtedy spolupracovali v špurte, bolo by to ešte lepšie, ale nejako tuším o sebe nevedeli.
11.09.2021 - 23:23:34
03
Ja som tiez teraz precital len tento report, preto nemozem velmi hodnotit : https://www.cycling-info.sk/preteky/9579 .
Som ale zvedavy ako dopadne zajtra nasa Elita.
11.09.2021 - 23:36:15
00
Cykloturista napísal:
Som ale zvedavy ako dopadne zajtra nasa Elita.

Asi budu vsetci DNF. Islo pomerne tvrde tempo uz od zaciatku a okolo 120km do konca sa Peter ako posledny Slovak drzal pelotonu len za oci. Momentalne uz len 40 cyklistov v pelotone a Peter tam nie je.
12.09.2021 - 15:21:07
00
Sledujem na RTVS.
A ak sa išlo aj také vysoké tempo aj počas U23 tak chápem prečo naši tiež mohli byť potom DNF. Tým len chcem povedať, že treba vidieť viacej súvislostí a hneď nezatracovať všetkých. Ale aj tak som čakal lepšie výsledky našich.
12.09.2021 - 15:50:18
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up