Zdravím nedávno som vymenil svoj starý horský bicykel ktorý ma 24 rýchlostí /3x8/ za elektrobicykel od Crussis Atland 5.6 2021. Je veľmi kvalitný ale má len 8 rýchlostí. Jednoducho neviem nájsť ten stredný prevod keď idem po rovine. Takže rozmýšľam žeby som vymenil cely systém za podobný tomu čo som mal na starom /3x8 rýchlostí/.
Je toto možné zrealizovať na mojom bicykli Crussis atland 5.6 2021?
Ak áno čo presne potrebujem vymeniť. Myslím to tak že viem že pravdepodobne potrebujem vymeniť všetko. Neplánujem si to zostaviť len potrebujem si kúpiť komponenty a nechať nejakého opravára aby mi ho zostavil.

Môže mi niekto sem poslať presne aké komponenty potrebujem? Najlepšie aj s odkazom na nejaký obchod aby som bol v obraze. Nepotrebujem žiadne drahé komponenty ale ani lacné. Skôr hľadám takú strednú cestu. Ale nejde o cenu ide mi len o to aby som vedel čo potrebujem kúpiť a koľko by ma to cca vyšlo.

ďakujem
04.06.2021 - 02:01:25
00
ahoj,
určite nie 3x niečo, ani 2x niečo. na ebajk je ideál systém 1x11, napríklad v zostave prevodník 34 zubov a kazeta 11-51, prípadne 32 zubov a kazeta 11-46.
potreboval by si kúpiť prehadzovačku, radenie, reťaz, kazetu, prevodník. do 200€ by si sa vošiel, asi aj menej. ale s dostupnosťou komponentov je momentálne problém
04.06.2021 - 06:05:21
00
Do modelu 5.6 sa neoplatí investovať väčšie peniaze... Stačí radenie a 9st. kazeta (trebárs Sunrace) s väčším rozsahom, tú ešte prehadzovačka zvládne... Každá väčšia investícia sú len vyhodené peniaze, lepší bajk z toho neurobia... Ak už, tak rozhodne by to chcelo skôr inú vidlicu, tá XCT je fakt podlaha...
04.06.2021 - 08:26:41
02
palo112 Nepoznám teba, ani čo jazdíš a ani ten bicykel. Ale len ty rozhodneš, či sa investícia oplatí. (Mal som bicykel za 200 DEM. Nemal nič odpružené. Investoval som do radenia a bŕzd a jazdil som niekoľko rokov aj po najťažších terénoch. Samozrejme, nebol to vhodný bicykel do chválenkárskych debát. :-) )
Je pravda, že v predu môžeš mať len jeden prevodník. Ale na tejto stránke si môžeš nájsť vhodnú kazetu.
Hore som ti nastavil 3x8 a dole 1x11. Hore si nastav presne to, čo máš na starom bicykli a dole si nastavuj prevody tak, aby si našiel ten najlepší kompromis podľa toho, či radšej "stratíš" prevody dole, alebo hore.
Nazgul spomenul "tú ešte prehadzovačka zvládne". Hovorí o kapacite prehadzovačky / radiaceho systém. Pozri si tento článok. Ten by ti mohol ozrejmiť, na čo musíš dávať pozor. Poštuduj čo najviac. K prehadzovačkám nájdeš aj úplne presnú informáciu, na aké najväčšie/najmenšie kolečko je vhodná a akú má celkovú kapacitu. (Pozri napr. tu.) Ja som ale tú celkovú kapacitu prekročil a funguje to. Proste som vyskúšal, či to bude ešte radiť.
Asi musíš zmeniť kazetu a prehadzovačku.
EDIT: Samozrejme vhodnú reťaz treba tiež.
EDIT2: Pre úplnosť, do celkového prevodu treba zahrnúť aj dĺžku kľuky a veľkosť kolesa. Ak sa tieto dve veci nezmenili, tak nič sa nedeje. Kratšie kĺuka a/alebo väčšie koleso ti prevody posunú smerom do ťažších prevodov.
04.06.2021 - 10:17:36
01
Ahojte, potreboval by som poradit a nechcem zakladat novu temu. Mam TREK RAIL 5 2020 a chcem prejst zo sramu na shimano. Kompatibilitu som uz na nete preluskal ale chem sa spytat, ci nebude problem s patkou, ci byva rozdielny typ na sram a na shimano.
Patku na bajku mam tuto:
https://www.trekbikes.com/us/en_US/equipment/cycling-components/bike-hangers-dropouts/trek-universal-derailleur-hanger-for-abp-by-sram/p/W583423/
Na nete sa mi nepodarilo nast nejake info, ze by sa robila samostatne aj na shimano...
Dakujem za pomoc....
23.09.2021 - 09:54:46
00
pätka je kompatibilná so všetkými prehadzovačkami , kľudne použi tú pôvodnú .
23.09.2021 - 09:59:16
00
keyboard_arrow_up