Caute. Jazdite niekto tieto pedale? Ako su na tom s kvalitou spracovania a hlavne kvalitou lozisk? Zvazujem nahradu za CB pedale a hladam nieco lahke no kvalitne... Dik

Prílohy:

Vollansicht.jpg
Vollansicht.jpg 99.34 KiB thumb_up0thumb_down

24.09.2021 - 10:39:10
00
mam ich dlho bez jedineho problemu, bez udrzby
24.09.2021 - 11:00:41
01
trener napísal:
mam ich dlho bez jedineho problemu, bez udrzby

Tvoja hmotnost?
24.09.2021 - 11:08:48
00
Jazdil som asi 2 sezony, na jednom pedale som musel menit lozisko, je take prtave, inak pohoda. Inak Xpeedo SPD system je asi o galaxiu lepsi ako Shimano /a to som pouzival shimano kufre, ak si dobre pamatam/. Akurat teda shimano je urcite odolnejsie voci kamenom, ale tak toto je urcene na ine zalezitosti. Za mna ak lahke pedale, tak tieto.
24.09.2021 - 11:11:36
02
moje majú za sebou cca 4000km a zatiaľ som nezaznamenal problém
24.09.2021 - 11:28:26
00
Zas spd? V tebe sa uz clovek nevyzna :-D Ja osobne by som na poste pedalov (mtb) nic ine ako shimano nechcel, ta odolnost/vydrz skratka za to stoji. To su pedale nie na jednu sezonu. Netvrdim ze ziadne ine su neni dobre alebo ba lepsie, ale toto je skratka stavka na istotu a s 310g xtr sa neda nic pokazit. Keby ze fakt neriesim cenu, tak zoberem tieto s Ti oskou a hmotnostou -60g.
https://r2-bike.com/METI-Titan-Shimano-XTR-Pedals-PD-M9100-SPD-Race-Titanium-Axle-short-3-mm

Este doplnim, pred rokom-dvoma sa dali Ti osky na xtr kupit aj na aliexprese za nejakych 27€ samizda, ale neviem preco uz dlhodobo su nedostupne. Ked by boli tak uz ich mam :-)
24.09.2021 - 11:46:44
00
Jaiub napísal:
Zas spd? V tebe sa uz clovek nevyzna :-D Ja osobne by som na poste pedalov (mtb) nic ine ako shimano nechcel, ta odolnost/vydrz skratka za to stoji. To su pedale nie na jednu sezonu. Netvrdim ze ziadne ine su neni dobre alebo ba lepsie, ale toto je skratka stavka na istotu a s 310g xtr sa neda nic pokazit. Keby ze fakt neriesim cenu, tak zoberem tieto s Ti oskou a hmotnostou -60g.
https://r2-bike.com/METI-Titan-Shimano-XTR-Pedals-PD-M9100-SPD-Race-Titanium-Axle-short-3-mm

Este doplnim, pred rokom-dvoma sa dali Ti osky na xtr kupit aj na aliexprese za nejakych 27€ samizda, ale neviem preco uz dlhodobo su nedostupne. Ked by boli tak uz ich mam :-)
flat som mal na 1vyjazde a musel som to zhodit lebo to sa proste nedalo?. Teraz riesim nahradu za svoje CB pedale...
24.09.2021 - 12:02:43
00
Jaiub: Ti osky na shimana som chcel aj ja, ale neriesil som dlhe roky, az to zmizlo z ponuky :D .. nevadi. Ale ak si Xpeedo nejazdil, tak nic nepis. Ja som na shimanach najazdil dost na to, aby som vedel posudit co a ako /cez 100tisic km urcite/. Co maju dobre a co zle. A nemal som len jedny pedale. Jazdil som aj exustar, tie nie su zle z hladiska spd, ale zivotnost slaba.
Kadzopadne odolnost je na Shimanach najlepsia, uz som s nimi porozbijal nejeden suter :D Ale ak chces nahanat gramy a nejazdit po sutroch, tak mas iba dve volby a sice CB alebo Exustar Ti. Aj ked teda ja som tie Ti kupoval za asi 120e niekedy tak 8 rokov dozadu.
24.09.2021 - 12:23:56
00
Tak dlho som zvazoval aj CB Eggbeater 11 no 330e ma stale odradilo a teraz aj ked by som asi za ne tolko dal tak uz su nedostupne... Tie Xpedo viem zohnat za cca polovicu tak preto nad nimi rozmyslam...
24.09.2021 - 12:31:28
00
-Jaiub: "Ja osobne by som na poste pedalov (mtb) nic ine ako shimano nechcel, ta odolnost/vydrz skratka za to stoji. To su pedale nie na jednu sezonu. Netvrdim ze ziadne ine su neni dobre alebo ba lepsie..."

-lto: "Ale ak si Xpeedo nejazdil, tak nic nepis" Tu sa nic nevylucuje s tym co som napisal vyssie ;-)

-lto: "Kadzopadne odolnost je na Shimanach najlepsia, uz som s nimi porozbijal nejeden suter" A opat bavis :-D
24.09.2021 - 12:32:07
00
HLAVNE NECH SA TO TU NEZVRTNE HOSI... PEACE
24.09.2021 - 12:33:14
00
jaiub: ja som zas celkom neporozumel,ze nerozumies , ked pisem o SPD. ano, SPD je shimano skratka, viem, ale zauzivane je uz to pouzivat na vsetky taketo podobne systemy, naviac, xpeedo funguje so shimano kufrom /o com som pisal/, a lepsie ako shimano kufor so shimanom. A k tym dalsim veciam co pises sa vyjadrovat uz nebudem, kludne sa bav dalej :)

backyfx : podla mna spravis dobre s tymito pedalmi.
24.09.2021 - 12:43:00
01
Onehda som na jednom pedale ohol klietku obycajnym skrtnutim o kamen, stali sa nepouzitelnymi. Plus mi vyliezala prachovka z loziska a musel som sa o ne starat.
Odvtedy len Shimana XTR a XT a no problemo.
24.09.2021 - 12:49:35
00
Vsak su aj o 100g tazsie :) /aj s Ti oskami su vyrazne tazsie/ .. aj moj enduro ram vydrzi podstatne viac, len je asi o 1kg tazsi ako XC :D .. ale taky CB mal (neviem ci este ma) problem, ze ak si suter trafil zospodu, tak ti pedal pustil tretru, kedze sa otvoril na hornej strane. Vsak ked mas radsej nieco o kusok tazsie, a odolnejsie, tak nekupuj Raceface karbonove kluky, ale XTRkove kluky. Nebudes mat problem.
24.09.2021 - 12:52:36
00
Zjavne si neporozumel ty. Ja som napisal len tolko, ze z hladiska odolnosti a vzhladom k tomu ako su pedale na rane by som ine ako shimano nevolil, pri stale obstojnej hmotnosti xtr cca 310g. Jednym dychom vsak dodavam, ze netvrdim ze ziadne ine vratane dotazovanych su neni dobre, ano ine ako shimana som nejazdil. Len som sa snazil nabadat dotycneho aby negramarir za kazdu cenu na kazdom komponente. Naco ty reagujes ze pokial som ine, resp. xpedo nejazdil nech nic nepisem. Cim mas pravdu, ale ved ani ziadne nedehonestujem. Ale zaroven doplnis ze odolnost shimana je najlepsia. Tak potom co, kde je problem? :-)
24.09.2021 - 13:01:00
00
keyboard_arrow_up