Asi tak. Vodička ho síce ohrozila ale jeho vinou. Porušením zákona sa k nej väčšou rýchlosťou priblížil skôr čo spôsobilo už nie jeho obmedzenie ale ohrozenie.
27.09.2021 - 16:17:36
00
milos21 napísal:
Lenže napr. v dedine kde je 50-ka tak objektívne predpokladáš, že auto čo je vzdialené stvrť kilometra nejde 160km/h a smelo vojdeš na cestu…

To je pravda. Toto ale bola sanitka s majákmi. Keď vidím majáky, tak sa tam netrepem a neriešim ako rýchlo ide. Ak sa nepozrela, tak je to rovnako jej spoluvina. Je rozdiel ak auto s majákmi vchádza do križovatky na hlavnej alebo z vedľajšej prípadne na červenú.
Opačný extrém je Demitrova nehoda. Letel bez majákov po hlavnej a vinu dali tomu čo mu vošiel do cesty.
https://www1.pluska.sk/sport/hokej/demitra-rozmlatil-auto
27.09.2021 - 23:27:03
00
Len kratka uvaha, nemae sice precedensne pravo, ale napriek tomu nejaka kontinuita rozsudkov by mala jestvovat. Cize ked mi napriklad pride cyklista iduci v protismere z lava pod kolesa ked vychadzam na hlavnu a ja ho prejdem (nedivam sa ci nieco nejde z protismeru), predpokladam, ze je to jeho vina, lebo ja som nemohol predvidat ze nedodrzi predpisy a pojde do protismeru. Alebo ked prejdem cyklistu na ceste, kde je zakaz vjazdu cyklistom. Tiez som predsa nemohol predvidat, ze tam nejaky cyklista bude. Berte to samozrejem s rezervou, ak sa zrazke da zabranit samozrejem je kazdy púovinny sa snazit jej zabranit. Osobne tvrdim, ze ked napriklad ide auto oproti mne 200km/h po okreske, este mi to nedava pravo predbiehat a nestihnut sa zaradit a tym ho ohrozit, ako aj dalsich ucastnikov premavy. Ide mi len to ten sice logicky ale velmi nebezpecny zaver z judikatu. Tazisko by malo byt podla ,mna na tom ci bolo alebo nebolo mozne nehode zabranit. Kto porusil predpisy je podruzne. Ak napriklad motorkar ide 200km/h v obci nedava to pravo vodicovi kamionu vychadzajucemu z vedlajsej na cestu ho zrazit len tak zo sportu, lebo citujem, sa rozhodol poškodený po ceste 'pretekať'.
28.09.2021 - 11:38:50
01
predvidat a vidiet je dost rozdiel ... nezamienaj si to
28.09.2021 - 11:46:00
04
Kenai napísal:
...Ak napriklad motorkar ide 200km/h v obci nedava to pravo vodicovi kamionu vychadzajucemu z vedlajsej na cestu ho zrazit len tak zo sportu, lebo citujem, sa rozhodol poškodený po ceste 'pretekať'.


To je velmi nestastna formulacia. Podavas situaciu tak, akoby sofer na vedlajsej vedel o tom, ze "pretekar" na hlavnej porusuje predpisy, tak mu tam just vojde. Spytaj sa sam seba, kolkokrat pri vychadzani z vedlajsej a spozorovani auta alebo motorky v dialke si si povedal, ze pockas par sekund, ci nahodou dotycny nejde 200 km/h. A to by si tu motorku mohol aj nevidiet, lebo protislnko, spinave sklo, velka vzdialenost motorky...
28.09.2021 - 12:16:18
01
no napr ja pri menej prehladnej križovatke často počkám, ti náhodou ten na hlavnej nejde rýchlejšie a vôbec mi nevadí, ak nakoniec ide pomalšie a ja už počkám kým prejde
28.09.2021 - 14:09:22
13
IngVisitor napísal:
... Spytaj sa sam seba, kolkokrat pri vychadzani z vedlajsej a spozorovani auta alebo motorky v dialke si si povedal, ze pockas par sekund, ci nahodou dotycny nejde 200 km/h. A to by si tu motorku mohol aj nevidiet, lebo protislnko, spinave sklo, velka vzdialenost motorky...


Kolko krat..., vzdy. Cely zivot si kamarti so mna utahovali, ze neviem odhadnut vzdialenost vozidla pri vychadzani na hlavnu, zaradovani, predbiehani... A velmi vela z nich boli pani soferi. Pretekarska minulost, tuneri, motorkari. Takmer nikdy som nesiel v tedy ked by niekto druhy uz davno islel. Preto, ze ja som neodhadoval vdizlenost vozidla, ale rychlost. A to presne ako vravis, za 2-3 sec nejde. Musis proste vidiet kolko metrov prejde auto/motorka za urcitu dobu. V noci prakticky nepredbieham ked nieco ide oporiti, ani na hlavnu nevyliezam, ak nieco ide. Predbieham len ked vidim, ze mam dost casu dokoncit predbiehanie na useku, ktory vidim ze je volny. K tomu samozrjme pomaha, ked predbiehanie /zaradovanie trva co najmenej. Radsej to dobehnem, ked mam vlonu cestu, tych par sekund mi nikdy nechybalo a ked hej, su bezpecnejsie sposoby ako dohnat cas za volantom.

A k tomu, ze nevidis, no ano neprehladna krizovatka ... moze sa stat, ze nevidis vozidlo na hlavnej. Ale v tom pripade sa
1. neloudaj a nerozbiehaj sa na tych 90km/h 10 sec ale 3s. (znizis stretavaciu rychlost pridas priestor na brzdenie)
2. toho si misi byt vedomi aj pretakr na hlavnej, ze ide do neprehladnej krizpovatky a ubrat. Ubrat na 100 m a opat pridat stoji tak 5-6s. Staci ked pojde dalsi 1km 220 a ma to spat.
Ale zrejme mam neopodstatnene porozumenie pre ludi co jazdia rychlo, lebo som svoje vodicke zaciatky stravil v partii ktora tak jazdila. Dakujem im, ze ma naucili soferovat a aj vdaka nim som v zivote dopravnu nehodu nesposobil a ani nebol ziadnej ucastny.
28.09.2021 - 14:20:55
02
Vsetka Ti cest :y:
28.09.2021 - 16:36:37
10
https://mynitra.sme.sk/c/22752162/po-kolizii-auta-s-kolobezkarkou-kolabovala-v-nitre-doprava.html

na mna sa dnes vyrutili dvaja taki zo zakruty, ale ten prvy cengal, tak som bol ostrazity :lol: .. len neviem preco si myslel, ze cenganie sposobi, ze mu ludia dopredne uskocia z cesty
28.09.2021 - 23:26:01
00
Hej s tym zvoncekom je to ako s klksonom. Som si vsimol ze cim horsi vodic tym viac trubi. Ako keby mal ten zvuk vyriesit dopravnu situaciu do ktorej sa dostal. Ja by som vsadil radsej na volant a pedale.
29.09.2021 - 10:38:35
02
lto, jasné, že si to myslia, aj môj 4 ročný syn hovorí, že keď zacengá tak sa mu uhnú ... a oni sa nauzaj uhnú keď stoja na chodníku v hlúčku a on na nich začne cengať
29.09.2021 - 10:49:43
01
u nas zacal a el. kolobezke jazdit cigan - co myslite? pozna pravidla? co na tom moze co nie? :lol:
29.09.2021 - 13:10:20
00
lapaloma napísal:
lto, jasné, že si to myslia, aj môj 4 ročný syn hovorí, že keď zacengá tak sa mu uhnú ... a oni sa nauzaj uhnú keď stoja na chodníku v hlúčku a on na nich začne cengať

Má šťastie, že nestretol ešte pána Humla.
thumb_up0thumb_down
29.09.2021 - 13:28:33
06
""lto napísal:
https://mynitra.sme.sk/c/22752162/po-kolizii-auta-s-kolobezkarkou-kolabovala-v-nitre-doprava.html"";

Podľa toho, kde leží kolobežka, by som povedal, že šofér v pravom pruhu kolobežkárku pustil cez prechod a šofér v ľavom pruhu porušil predpisy, nezastavil a vrazil do nej.

Prílohy:

kolobezka.jpg
kolobezka.jpg 151.42 KiB thumb_up1thumb_down

01.10.2021 - 12:59:51
00
Idem si takto autom domov popri xy niekde vo velkodedine xyz. Oproti mne kamion a ... zrazu blika tisic svetlami co tam mal, vyblikaval, trubil (spomaloval) ... , kvoli pani na kolobezke, ktora mu ide oproti, v protismere - priamo na kamion (na mieste prakticky bez krajnice). ala deconstruction derby... Nakoniec sa uhla, ale vyzerala, ze mala svoju pravdu a bola dost ukrivdena a nasrata, :D (dva metre vedla vozovky je malo frekventovany, luxusny chodnik)
01.10.2021 - 21:51:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up