Ramon1 Tak ako píšeš, transport a právo prednosti RZP, RLP nie je o tom letieť bez rozmyslu do križovatky a ísť extrémne nad rozumnú rýchlosť. Pointa je uvoľniť cestu a križovatky pre rýchly, plynulý a šetrný prechod - bezpečné pre posádku a aj s pacientom sa lepšie robí ak treba. A na to sa bez sirény nedá upozorniť, majáky sa moc preceňujú, ešte vďaka doplerovmu efektu vieš odhadnúť či sa približuje alebo vzďaľuje. Ja keď počujem sirénu spozorniem, lebo ma upozorňuje, že niekto z pochopiteľných dôvodov nejazdí úplne predpisovo a musím s tým počítať. Som rád že u svojej posádky vyžaduješ čo by som vyžadoval aj ja. Grcajúci lekár po šialenej jazde veľa nepomôže a pacienta v sanitke pri zbesilej jazde ťažko ošetríš, najideálnejší je transport pacienta stabilizovaného mimo sanitky na mieste príjazdu.
26.09.2021 - 17:01:03
00
a to este sa robia tusim 24h sluzby? cize ak ma tych vyjazdov viacero tak ku koncu sluzby to musi byt zaujimave. ci si to zle predstavujem?
26.09.2021 - 18:06:46
00
šoféri zvyčajne dvanástky...
26.09.2021 - 18:16:59
00
lto napísal:
Je jedno, ci niekto porusil, neporusil, ak ty predpisy neporusis, druhy ano a ty si zrazke zabranil mohol, budes vinny. A tak je to spravne.

Presne na toto sa spoliehaju pirati ciest.
26.09.2021 - 18:30:33
00
lto napísal:
Joe70: zvlastne, ze napises, ze nevies ako je to na Slovensku, ale hned napises, ze je to blbost. Pricom v rozsudku bolo uvedene, ze vodic porusil zakon tym, ze nezapol sirenu. A na sude snad zakon ovladaju. Ak takto aplikujes premyslanie aj na ostatne aspekty v zivote, tak super. Skus sa nad tym zamysliet.

Nauč sa čítať s porozumení, k čomu som napísal, že to je blbosť.
26.09.2021 - 21:17:09
00
dnes ma jedna taka zachranka pekne lizla na racianskej, sla tak 70-80, len so svetlami, tesne pred svetlami na peknej ceste zapla par krat hukacku, presla a zas to vypli. Na co to je dobre? o jednej na obed to snad nemoze vadit ak je treba rychly presun. Ak sa len ponahlali odpichnut tak ....
26.09.2021 - 22:01:06
00
Petergeist napísal:
Presne na toto sa spoliehaju pirati ciest.


Sorry ale ak si na vedlajsej nema ta co zaujimat kolko ide ten po hlavnej dokonca ta nema ani zaujimat ci je vi svojom pruhu alebo v protismere… on je na hlavnej a ty ku mas dat prednost…. To je cele, nic viac nic menej….
26.09.2021 - 23:49:55
03
On je na vedlajsej a neda ti prednost, pretoze to stihnes zabrzdit a zabranit nehode. Pirat ma predstavu ze dat prednost v jazde znamena zavod, kto bude prvy v krizovatke.
27.09.2021 - 00:37:16
00
Zipsik napísal:
Sorry ale ak si na vedlajsej nema ta co zaujimat kolko ide ten po hlavnej dokonca ta nema ani zaujimat ci je vi svojom pruhu alebo v protismere… on je na hlavnej a ty ku mas dat prednost…. To je cele, nic viac nic menej….

Lenže napr. v dedine kde je 50-ka tak objektívne predpokladáš, že auto čo je vzdialené stvrť kilometra nejde 160km/h a smelo vojdeš na cestu (ty si rád že si ho nijako neobmedzil ale on začne zbesilo brzdiť a trúbiť aby do teba nenápalil)… Takže veľmi ťa zaujíma rýchlosť, lebo by si na každej križovatke priposratý stál, že či auto na hlavnej si zrovna netestuje obmedzovač na 250km/h, lebo teba nezaujíma rýchlosť, proste má prednosť…
27.09.2021 - 02:01:39
05
Zipsik napísal:
Sorry ale ak si na vedlajsej nema ta co zaujimat kolko ide ten po hlavnej dokonca ta nema ani zaujimat ci je vi svojom pruhu alebo v protismere… on je na hlavnej a ty ku mas dat prednost…. To je cele, nic viac nic menej….

Tak urcite :) Plati najma v miestach, kde je znizena rychlost na hlavnej kvoli tomu, ze pri vyssej ho z vedlajsej nie je vobec vidiet, lebo je skryty za zakrutou pripadne horizontom.
27.09.2021 - 07:57:04
01
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/doprava-predjizdeni-cyklisty-pokuta-odstup-1-5-metru.A210926_175735_domaci_wass?zdroj=otvirak
27.09.2021 - 08:56:13
00
Poniektori aj tu diskuteri (najdete sa sami) by si mali precitat oslobodzujuci rozsudok a dovod, preco ta pani, co bola obvinena, z protismeru ju trafil motorkar v 140 na 70tke, nakoniec nie je vinna.

https://gemer.korzar.sme.sk/c/22748481/vodicka-nedala-prednost-rychlemu-motorkarovi-on-zomrel-ju-sud-oslobodil.html?ref=njct
27.09.2021 - 09:09:49
02
Zipsik napísal:
Sorry ale ak si na vedlajsej nema ta co zaujimat kolko ide ten po hlavnej dokonca ta nema ani zaujimat ci je vi svojom pruhu alebo v protismere… on je na hlavnej a ty ku mas dat prednost…. To je cele, nic viac nic menej….


To je teória. V praxi často vychádzajúce auto z vedľajšej cesty obmedzí auto na hlavnej ináč by sa tam v hustej premávke nedostalo. A ďalšia vec. Minulý týždeň sa stala v neďalekej obci smrteľná nehoda. Vodička pikapu vychádzala z vedľajšej na hlavnú a v neprehľadnej zákrute do nej napálil domiešavač. Bol síce na hlavnej ale kto vie dokedy bude šoférovi vŕtať hlavou keby že ide pomalšie tak zostala na žive.
27.09.2021 - 13:48:35
00
Uprimne nevadi mi ak mi to tam niekto z vedlajsej posle ak ten clovek vie kde sa nachadza a na co sluzi poynovy pedal :)

Ale ak ides na obchvate 90 a niekto ti to tam zo stopky posle a uz pri 40km/h prestane pridavat tak to fakt nepoberam…..
Ale to je to iste ako ked sa idioti drbnu do prihu na dialnici hned na zaciatku pripajaku v 60km/h ??
27.09.2021 - 15:00:13
02
Slavomirsk napísal:
Poniektori aj tu diskuteri (najdete sa sami) by si mali precitat oslobodzujuci rozsudok a dovod, preco ta pani, co bola obvinena, z protismeru ju trafil motorkar v 140 na 70tke, nakoniec nie je vinna.

https://gemer.korzar.sme.sk/c/22748481/vodicka-nedala-prednost-rychlemu-motorkarovi-on-zomrel-ju-sud-oslobodil.html?ref=njct

Precitaj si:http://m.motoride.sk/?P=phorum&tema=nehody&tid=81273
Člen Kemo vie o com píše...
27.09.2021 - 15:39:54
05

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up