Jaiub: to pisal mne...ale nechaj ho, je poslednu dobu nejaky hundravy
Otazka bola ci ma niekto skusenosti, tak som napisal moju priamo s tymito pedalmi a aj ako som sa nasledne rozhodol...nic viac, nic menej. Tu nejde o to co mam a nemam rad, ale konstatujem, ze klietka je makksia ako u konkurencie a musi s tym ratat.
24.09.2021 - 13:17:20
00
lto napísal:
Vsak su aj o 100g tazsie :) /aj s Ti oskami su vyrazne tazsie/ .. aj moj enduro ram vydrzi podstatne viac, len je asi o 1kg tazsi ako XC :D .. ale taky CB mal (neviem ci este ma) problem, ze ak si suter trafil zospodu, tak ti pedal pustil tretru, kedze sa otvoril na hornej strane. Vsak ked mas radsej nieco o kusok tazsie, a odolnejsie, tak nekupuj Raceface karbonove kluky, ale XTRkove kluky. Nebudes mat problem.
ja CB jazdim a zatial sa mi nestalo aby mi po odstreleni sutra vyplo tretru. A urcite mi tam uz zopar sutrov strelilo. Hladam len nieco lahsie a kedze CB Ti osi ani Eggbeater 11 neni dostupne tak zvazujem prave tieto Xpedo pedale...
24.09.2021 - 13:41:17
00
A co tak time?https://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-pedale-time-atac-xc12-carbon-titan/8104
24.09.2021 - 18:29:22
00
backyfx: nemyslel som po odstreleni, ale pri narazeni nan spodnou castou (napr. https://www.mtbr.com/threads/egg-beater-v-spd.795241/ ) .. eggbeatre som jazdil asi jednu sezonu dakedy v roku 2003(4?), super na tom bolo, ze za par penazi brutalne odlahcenie. Shimano vtedy malo este svoje povodne SPD systemy, ktore stacili zablatit a boli nepouzitelne. Ale i tak, na snehove betonove zmesy nic lepsie ako eggbeater nie je. Nevyhoda je, ze si taky bajk nepozicias s kamaratom :D /a opacne/.

whitetiger: time som kupil na skusanie, ale k tomu este nedoslo .. uz asi 10 rokov :D ..vzdy ma to zuajimalo ako alternativa.
24.09.2021 - 18:48:14
00
Snad ti pomoze aj moja info, mam Xpedo Baldwin uz cez 10k, loziska 3ks/pedal menene 2x, raz origo set za ca 25,- druhy set som si vyskladal lacnejsie...
S spd systemom som spokojny.
24.09.2021 - 20:11:47
00
Mám ich už dlho. Boli ok na maratóny, ale na preteky XC mi vadilo o niečo menej isté nacvakávanie na štarte než na klasických XTR.
Výdrž tela aj ložisiek veľmi dobrá, odhadom po 30000 km je už ale telo vydraté a niektoré tretry v ňom majú vôľu, tak ostávajú už len doma ako záloha. Zvažujem ich resuscitáciu kúpou nových pedálov bez Ti osiek s tým, že iba vymením osky.
28.09.2021 - 20:47:23
00
keyboard_arrow_up